تجزیه و تحلیل ویدئو با استفاده از فناوری "شهر هوشمند" جان انسان ها را نجات می دهد

تجزیه و تحلیل ویدئو با استفاده از فناوری “شهر هوشمند” جان انسان ها را نجات می دهد

پروژه های “شهر هوشمند” امروزه به طور کامل توسعه یافته اند و تجزیه و تحلیل ویدئویی به طور فعال در آنها استفاده می شود. ما در مورد اینکه چگونه تجزیه و تحلیل ویدئویی از دوربین های نظارتی به کنترل مناطق شهری کمک می کند، محیط زیست را ایمن تر و ساکنان را شادتر می کند به بحث و گفتگو خواهیم پرداخت.

افزایش ایمنی در سیستم های حمل و نقل سریع

هر ساله صدها نفر در مسیرهای مترو و قطارهای سبک سقوط می کنند. برخی از علل این حوادث عبارتند از شلوغی، دعوا، مشکلات ناگهانی سلامتی مانند سرگیجه یا حمله قلبی و همچنین افرادی که به عمد جلوی قطار می پرند. حتی اگر تلفات جانی نداشته باشد، عواقب آن باعث ایجاد تاخیر برای ده ها هزار مسافر می شود.

اگرچه گاهی اوقات تماشاگران، زمان برای واکنش و یا تماس با پرسنل ایستگاه دارند با این حال، کامپیوترها می توانند در چنین شرایطی بسیار سریعتر عمل کنند. سیستم‌های آنالیز ویدیویی می‌توانند فوراً فردی را در مسیر ریل ببینند، به طور خودکار به قطارها چراغ قرمز نشان دهند و زنگ خطر را به صدا درآورند.

ازدحام ترافیک

در شهرهای نسل بعد، خودروهای شخصی کمتری وجود خواهد داشت و بر این اساس، ترافیک کمتری ایجاد خواهد شد (که در سال ۲۰۱۸ در سراسر جهان ۸۷ میلیارد دلار هزینه داشت). بنابراین این بدان معنی است که حمل و نقل عمومی باید راحت و در دسترس باشد. یک راه حل، برنامه ریزی مسیرها و فواصل زمانی در ارتباط با تردد مسافران است.

به عنوان مثال، وقتی تعداد افراد زیادی در یک ایستگاه خاص وجود دارد و به اتوبوس های بیشتری در خط ۳۱۰ نیاز است، خط ۵۵۲ می تواند مسیر خود را برای سوار کردن مسافران تغییر دهد. برای دستیابی به این امر لازم است به طور مداوم افراد در ایستگاه ها را بشمارید و اینجاست که دوربین های مداربسته و تجزیه و تحلیل ویدیویی می تواند کمک کند.

رانندگان همچنین از تجزیه و تحلیل داده‌های دوربین‌ها سود خواهند برد : سیستمی که شرایط جاده را در زمان واقعی ارزیابی می‌کند، در نتیجه یک برنامه سفر بهینه را بدون تشدید ازدحام موجود ایجاد می‌کند، و در مورد در دسترس بودن فضاهای پارکینگ گزارش می‌دهد (۳۰ درصد ازدحام ترافیک مستقیماً به جستجوی طولانی رانندگان برای پیدا کردن جای پارک مربوط می شود).

پیشگیری از حوادث در جاده ها

تجزیه و تحلیل ویدئویی، تشخیص خودکار تصادفات و ناهنجاری ها در جاده ها، مانند شکسته شدن چراغ های راهنمایی و آسیب سطح جاده را فراهم می کند.

این داده ها همچنین می توانند برای شناسایی مناطق خطرناک و نحوه کار با آنها استفاده شوند. به عنوان مثال، اگر عابران پیاده زیادی در تلاش برای عبور از یک منطقه ترافیکی با سرعت بالا هستند، باید چراغ راهنمایی یا مانع مرتبط در آنجا نصب شود.

کاهش هزینه های جمع آوری زباله

سالانه هزاران تن زباله خانگی در سراسر جهان تولید می شود. موضوع جمع آوری به موقع زباله در کلان شهرهای مدرن کمی حاد است. با این وجود، هر سفری که یک کامیون حمل زباله انجام می‌دهد، برای منطقه مسکونی هزینه دارد.

کانتینرهای مجتمع های مسکونی به طور ناهموار پر می شوند. چگونه می توان مسیر کامیون را تا حد امکان کارآمد کرد، به طوری که در اطراف نقاط “خالی” معطل نماند؟! چطور مطمئن شوید که ماشین آشغالی به جایی می رود که کانتینرها از قبل پر شده اند؟ نظارت تصویری شهری بخشی از راه حل است، اما تأیید اطلاعات و مسیریابی دستی آسان نیست.

تجزیه و تحلیل ویدئویی می تواند روند را سرعت بخشد : می تواند سطح پر شدن ظروف و کیفیت تخلیه آنها را تجزیه و تحلیل کند. ایده مشابهی در حال حاضر توسط رستوران‌های مک‌دونالد و فروشگاه‌های بزرگ Nordstroms در ایالات متحده استفاده می‌شود و سالانه هزاران دلار در هر زباله‌دان صرفه‌جویی می‌شود. به طور متوسط هزینه های جمع آوری زباله های خانگی تا ۴۰ درصد کاهش می یابد. و ادغام تجزیه و تحلیل ویدیویی با خدمات شخص ثالث امکان مسیریابی خودکار خودرو را فراهم می کند.

امنیت برای رویدادهای جمعی

کنسرت‌ها، رویدادهای ورزشی و رویدادهای مشابه، ده‌ها هزار نفر را گرد هم جمع می‌کند و با خطر بالای موقعیت‌های غیرقابل پیش‌بینی همراه است. مسائل بهداشتی ناگهانی، درگیری و دعوا و حتی جنایت. اگر جمعیتی از مردم در یک جهت حرکت کنند، خطر ازدحام و تلفات انسانی وجود دارد.

تجزیه و تحلیل ویدیویی می تواند به این امر کمک کند، و امکان نظارت بر ترافیک در زمان واقعی در رویدادها و تشخیص حادثه و همچنین جمع آوری داده های ویدیویی برای تجزیه و تحلیل بیشتر را فراهم می کند. و هنگامی که دوربین ها در یک رویداد به سیستم های تشخیص چهره متصل می شوند، می توانیم افرادی را پیدا کنیم که تحت تعقیب هستند یا از حضور در برخی رویدادها منع شده اند.

سیستم های تجزیه و تحلیل ویدیویی عصای جادویی نیستند که بلافاصله پس از اجرا، همه مشکلات را برطرف کنند. آنها جریان های ویدیویی را دریافت و پردازش می کنند و داده هایی را ارائه می دهند که هنوز شاید لازم باشد به صورت دستی روی آنها کار شود. با این حال، در زمینه «شهر هوشمند»، تجزیه و تحلیل ویدیویی ابزار ضروری برای ایجاد یک محیط شهری امن و راحت است.

همچنین ببینید

در صورت تغییر چهره فرد با عمل جراحی آیا باز هم تشخیص چهره درست کار می کند؟

در صورت تغییر چهره فرد با عمل جراحی آیا باز هم تشخیص چهره درست کار می کند؟

تغییرات ترمیمی و زیبایی در هندسه صورت چالش هایی را برای بیومتریک ایجاد می کند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *