کتابخانه نرم افزاری تشخیص چهره

روبینا

روبینا

سامانه تشخیص چهره روبینا جهت شناسایی و کنترل تردد افراد، در سازمان ها، ادارات، بانک ها و ارگان هایی که به نوعی با امنیت سر و کار دارند طراحی شده است. این سامانه با استفاده از به روزترین الگوریتم های بینایی ماشین و هوش مصنوعی قادر به تشخیص افراد در شرایط نوری مختلف و به صورت آنی ( Real Time ) است.

لوگو کتابخانه تشخیص چهره شرکت شهاب

95%

دقت تشخیص چهره

100ms

سرعت تشخیص چهره

1000 نفر

قابلیت تشخیص

++C

زبان برنامه نویسی

کتابخانه تشخیص چهره شرکت شهاب

تشخیص چهره

تشخیص دقیق چهره، برای مدتی نسبتاً طولانی چه در محیط های علمی و دانشگاهی و چه در شرکت های تجاری به عنوان چالشی بزرگ مطرح بوده است؛ چنان که تا چندی پیش این توانایی یکی از مزیت های مغز انسان بر سیستم ها و الگوریتم های رایانه ای به شمار می رفت. اما به مدد الگوریتم های مدرن و شگفت انگیز شبکه های عصبی، پردازش تصویر، بینایی ماشین و هوش مصنوعی این قله نیز توسط محققین و کدنویسان غول های نرم افزاری دنیا از قبیل گوگل، فیس بوک و اپل فتح شده است.
شرکت شهاب نیز در راستای اهداف بلند پروازانه ی خود طرح تحقیق و توسعه ی پروژه تشخیص چهره را از حدود ۳ سال پیش آغاز و در این مدت الگوریتم های بسیاری را ابداع، تست و پیاده سازی کرده است. موتور پردازشی تشخیص چهره شرکت دانش بنیان شهاب (روبینا) در اوایل سال 98 و پس از طی کردن آزمایش های مختلف روی مجموعه داده های استاندارد و نیز کسب موفقیت و احراز شرایط لازم در محیط های واقعی به مرحله بهره برداری رسید. این نسخه از کتابخانه ی روبینا که برای تهیه آن از پیشرفته ترین کتابخانه ها و فریم‌ورک های بینایی ماشین و یادگیری عمیق دنیا استفاده شده است، قابلیت تشخیص چهره ی 1000 نفر با نرخ تشخیص 95% را داراست.
برای آشنایی بیشتر مشتری با نحوه ی کار کتابخانه روبینا، یک پایگاه داده ساده به پروژه افزوده شده تا کاربر بتواند لیست افراد حاضر در پایگاه داده را مشاهده و در صورت نیاز آن را ویرایش کند. کاربر می تواند در صورت نیاز جدول های اختصاصی خود را به پروژه اضافه کند. کتابخانه دو پارامتر را به عنوان خروجی ارائه میدهد:
یک عدد صحیح و یک عکس.
عکس خروجی، آخرین چهره ای است که در فریم جاری تشخیص داده شده است.
عدد صحیح گزارش شده نیز شماره ی پرسنلی فردی است که چهره اش به عنوان خروجی گزارش شده و از آنجا که این شماره منحصر به فرد است بنابراین کتابخانه روبینا به کمک عدد مذکور نام فرد را از دیتابیس استخراج می کند.
همان طور که گفته شد نسخه فعلی موتور پردازشی روبینا روی ۱۰۰۰ چهره به دقت خوبی رسیده است. نسخه ی بتای این کتابخانه نیز روی ۱۰۰۰۰ تصویر مراحل تست اولیه را پشت سر گذاشته است. رویکرد نهایی این پروژه، پردازش مجموعه داده هایی با میلیاردها تصویر است. این راه گرچه پر فراز و نشیب اما با توکل به خدا و امید به ایمان و تخصص مهندسین جوان شرکت دانش بنیان شهاب و نیز همراهی شما مخاطبین و مشتریان عزیز نزدیک است.

کاربرد ها

ویژگی ها

اسکرول به بالا