رویکرد گوگل نسبت به فناوری تشخیص چهره

رویکرد گوگل نسبت به فناوری تشخیص چهره

فناوری تشخیص چهره به بخش مهمی از فناوری مدرن تبدیل شده است و طیف وسیعی از امکانات رفاهی و پیشرفت های امنیتی را ارائه می دهد. گوگل که در خط مقدم نوآوری های فناوری قرار دارد، تشخیص چهره را به طرق مختلف توسعه داده و پیاده سازی کرده است و در عین حال به پیامدهای اخلاقی و نگرانی های حفظ حریم خصوصی توجه دارد.

توسعه و استفاده مسئولانه

گوگل بر توسعه و استفاده مسئولانه از فناوری تشخیص چهره تاکید دارد. این شرکت پتانسیل سوء استفاده را درک می کند و در مورد استفاده از آن در محصولات خود یا به عنوان خدمات برای دیگران محتاط بوده است. آنها به اصول هوش مصنوعی و اصول حفظ حریم خصوصی و امنیت پایبند هستند و از عدالت، حریم خصوصی و شفافیت اطمینان حاصل می کنند.

مزایای فناوری تشخیص چهره

این فناوری می تواند محصولات را ایمن تر و جذاب تر کند، مانند استفاده از احراز هویت چهره برای دسترسی به اطلاعات حساس. همچنین پتانسیل خوبی برای موارد اجتماعی دارد، مانند کمک به مبارزه با قاچاق افراد زیر سن قانونی.

تفاوت دو تکنولوژی مشابه

توجه به این نکته مهم است که فناوری کشف چهره (face detection) با تشخیص چهره (face recognition) یکسان نیست. detection صرفاً حضور چهره را در تصویر مشخص می‌کند، در حالی که recognition شامل تشخیص چهره است یعنی این فرد حاضر در تصویر چه کسی است؟ این تکنولوژی با ثبت چهره ای که جلوی دوربین رفت و آمد کرده است و تطبیق آن با چهره های موجود در پایگاه داده اقدام به شناسایی و ثبت اطلاعات لازم می کند آنهم با ثبت دقیق اسم فرد.

ملاحظات استقرار فناوری تشخیص چهره

زمینه استقرار تشخیص چهره بسیار مهم است. به عنوان مثال، استفاده از فناوری برای احراز هویت (تأیید هویت یک شخص) با استفاده از آن برای شناسایی انبوه (شناسایی افراد از پایگاه داده بدون رضایت صریح) تفاوت قابل توجهی دارد.

نوآوری های پیکسل ۴

در پیکسل ۴، گوگل قابلیت‌های Motion Sense و قفل‌گشایی با چهره را معرفی کرد. قفل چهره به گونه ای طراحی شده است که سریع، ایمن باشد و تقریباً در هر جهتی کار کند. همچنین امکان پرداخت امن و احراز هویت برنامه را فراهم می کند. داده‌های تشخیص چهره روی دستگاه پردازش می‌شوند و حریم خصوصی و امنیت را تضمین می‌کنند.

باز کردن قفل با چهره : گوگل یک سیستم بازگشایی سریع و ایمن با چهره را مهندسی کرد که در جهت‌های مختلف کار می‌کند. پرداخت های امن و احراز هویت برنامه را فعال می کند.
پردازش روی دستگاه : داده‌های تشخیص چهره مستقیماً روی دستگاه پردازش می‌شوند و از حریم خصوصی و امنیت اطمینان می‌دهند.

گوگل با حفظ مسئولیت، به کشف فناوری های مرتبط با چهره ادامه می دهد چراکه هدف آنها ایجاد راه حل های سودمند و اخلاقی است که تجارب مفید کاربر را افزایش می دهد.

تعهد به حفظ حریم خصوصی

گوگل متعهد شده است که محصولات تشخیص چهره خود را تا زمانی که نتواند از اتخاذ سیاست هایی برای جلوگیری از سوء استفاده اطمینان حاصل کند به فروش نرساند. این شرکت فروش چنین فناوری را به دلیل نگرانی از سوء استفاده احتمالی متوقف کرده است.

از آنجایی که گوگل به توسعه فناوری‌های مرتبط با چهره ادامه می‌دهد، آنها یک فرآیند تصمیم‌گیری دقیق را برای همسویی با اصول خود حفظ می‌کنند. آنها استفاده مورد نظر، رضایت، مدیریت داده ها، عملکرد مدل و رابط کاربری را در نظر می گیرند تا اطمینان حاصل کنند که فناوری هایشان مفید و اخلاقی است.

همچنین ببینید

هوش مصنوعی و امنیت : ایجاد تعادل چگونه ممکن است؟

با رشد اکوسیستم دیجیتال و AI در آمریکای لاتین، کسب‌وکارها و دولت‌ها در منطقه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *