افزار پلاک خوان و مدیریت تردد آی پلاک

نرم افزار پلاک خوان و مدیریت تردد
آی پلاک

آی پلاک، نرم افزار پلاک خوان جامع و تخصصی در زمینه ی مدیریت و کنترل هوشمند تردد است که با اتصال به دوربین های نظارتی می تواند کنترلی دقیق و آنی از تردد خودرو ها را ارائه داده و اطلاعات کامل هر تردد را ثبت کند. همچنین آی پلاک به عنوان یک پلاک خوان هوشمند، قابلیت فرمان مستقیم به راهبند و گیت ها را دارد و با اتصال به آن ها می تواند به صورت خودکار و هوشمند رفت و آمد را مدیریت کند.

ثبت آنی

پلاک خودرو ها

تشخیص انواع

پلاک های استاندارد ایران

سازگار با

با انواع دوربین

کنترل هوشمند

راهبند

مساله

چگونه می توان اطلاعات کاملی از خودرو های در حال رفت و آمد را در دسترس داشت؟ برای ثبت اطلاعات ورود و خروج خودرو کارکنان به محوطه سازمان چه راهکاری وجود دارد؟ برای اتوماسیون پارکینگ ها روشی بهینه تر از کارت ها و تگ های RFID وجود دارد؟ چه کاری می توان برای هوشمند سازی گیت و پارکینگ منازل مسکونی انجام داد؟

ضرورت

کنترل تردد در دنیای امروز اهمیت بسیار بالایی دارد. با استفاده روز افزون از خودرو ها و سایر وسایل نقلیه، جهان امروز بیش از همیشه نیازمند راهکاری برای نظارت بر تردد خودرو ها و افراد است. این راهکار باید علاوه بر دقت قابل اعتماد، نیازمند پایداری دائمی است تا بتواند به صورت 24 ساعته بر تردد خودرو ها نظارت داشته باشد.

راهکار

نرم افزار پلاک خوان آی پلاک راهکاری امن و مطمئن برای ثبت اطلاعات خودرو های در حال تردد است. آی پلاک با بهره گیری از کتابخانه تشخیص پلاک ساتپا ، دقت بسیار بالایی در ثبت پلاک خودرو های در حال تردد ارائه می دهد. این نرم افزار همچنین قابلیت های متعددی در زمینه جستجو پلاک ها بر اساس پارامتر های مختلف، گزارش گیری جامع، کنترل هوشمند راهبند و گیت و صدور قبض را در اختیار کاربران قرار می دهد.

مزایا

نرم افزار آی پلاک با نسخه های کاربری مختلف خود، دایره ی وسیعی از نیاز های کاربران را در حوزه کنترل تردد و نظارت تصویری پاسخ می دهد. این نرم افزار قابلیت مدیریت پارکینگ های هوشمند، کنترل گیت ورودی و خروجی سازمان ها و منازل مسکونی، نظارت بر خیابان ها و جاده های شهری و بین شهری و نصب بر روی خودرو های درحال حرکت را دارا می باشد. همچنین این نرم افزار قابلیت استفاده به صورت محلی (لوکال) و کلاینت/سرور را دارد.

ویدیو های نرم افزار پلاک خوان آی پلاک

نمونه کار نرم افزار آی پلاک
نمایش ویدیو درباره نمونه کار نرم افزار آی پلاک
نمونه کار نرم افزار آی پلاک در شب
نمایش ویدیو درباره نمونه کار نرم افزار آی پلاک در شب
نرم افزار آی پلاک یک دوربین
نمایش ویدیو درباره نرم افزار آی پلاک یک دوربین
نرم افزار آی پلاک سیار و دوربین روی خوردو
نمایش ویدیو درباره نرم افزار آی پلاک سیار و دوربین روی خوردو

تصاویر نرم افزار پلاک خوان آی پلاک

کاربرد های نرم افزار پلاک خوان هوشمند

پلاک خوان سازمان ها و ادارات
سازمان
آی پلاک مجتمع مسکونی
مجتمع مسکونی
آی پلاک پارکینگ
پارکینگ
آی پلاک تاکسی رانی
تاکسی رانی
آی پلاک معاینه فنی
معاینه فنی
آی پلاک کارخانه
کارخانه
آی پلاک جاده و خیابان
جاده و خیابان
آی پلاک هتل
هتل و سینما
آی پلاک دانشگاه ها
دانشگاه
آی پلاک عوارضی
عوارضی

مهم ترین قابلیت های آی پلاک

ویژگی های نرم افزار مدیریت تردد آی پلاک

نسخه های کاربردی پلاک خوان آی پلاک

آی پلاک مجتمع مسکونی

آی پلاک سازمانی و مسکونی

ویژگی های اختصاصی
آی پلاک سازمان

آی پلاک شهری

ویژگی های اختصاصی
آی پلاک پارکینگ

آی پلاک پارکینگی

ویژگی های اختصاصی
آی پلاک جاده و خیابان

آی پلاک جاده ای

ویژگی های اختصاصی
آی پلاک روستایی

آی پلاک روستایی

ویژگی های اختصاصی
آی پلاک سیار

آی پلاک سیار

ویژگی های اختصاصی

سوالات متداول

بله . با وارد کردن رشته اتصال دوربین های مختلف، می توان آن ها را به نرم افزار پلاک خوان متصل کرد. ولی هر دوربینی مناسب پلاک خوانی نمی باشد.

سیستم های پلاک خوان به دلیل مستقل بودن از سخت افزار در مقایسه با کارت های RFID مزیت و انعطاف پذیری بیشتری دارند. در سیستم پلاک خوان شما دیگر محدود به داشتن کارت ها یا تگ های فیزیکی نیستید و تنها با ثبت شماره امکان افزودن خودرو ها به لیست خودرو های مجاز در سامانه کنترل تردد وجود دارد.

از طرفی در سامانه های مبتنی بر تشخیص پلاک، علاوه بر ثبت اطلاعات تردد، تصویر پلاک و تصویر خودرو نیز در پایگاه داده ذخیره شده و امکان جستجو تردد ها با پارامتر های جزئی وجود دارد.

از نظر هزینه تمام شده پروژه نیز سیستم پلاک خوان در مجموع هزینه پایین تری نسبت به کارت خوان خواهد داشت و به دلیل این که معمولا در محل مورد نظر به طور پیشفرض دوربین مداربسته نیز وجود دارد، در صورت مناسب بودن دوربین ها بخشی از هزینه سیستم پلاک خوان صرفه جویی میگردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص پیشنهاد می شود مقاله پارکینگ هوشمند با سیستم پلاک خوان را مطالعه کنید.

برای استفاده از نرم افزار های پلاک خوان ، دوربین باید تصاویر مناسب و واضح از پلاک ثبت کرده و به نرم افزار ارائه کند.

معمولا هنگام استفاده از دوربین های نظارتی غیر پلاک خوان ، هنگامی که خودرو در حال حرکت باشد پلاک ها تار یا به اصطلاح Blur می شوند. مخصوصا این حالت در تصاویر شب بیشتر اتفاق می افتد.

در این حالت تصاویر پلاک توسط هیچ نرم افزار پلاک خوانی قابل بازیابی یا شناسایی نیست.

دوربین های پلاک خوان با بهینه سازی ها و پیش پردازش هایی که روی تصاویر آن ها انجام می شود، قادر هستند که پلاک خودرو های درحال تردد را در حال حرکت با سرعت های بالا و همچنین در تمام ساعات شبانه روز به وضوح ضبط کنند تا نرم افزار پلاک خوان بتواند این پلاک ها را ثبت و گزارش کند.

نرم افزار آی پلاک برای کاربرد های گسترده ای توسعه یافته است و می تواند از کاربرد های انتظامی، نظارت شهری، پارکینگ های هوشمند، مدیریت جایگاه های سوخت تا کنترل تردد منازل مسکونی یا سازمان ها را پوشش دهد. برای آشنایی بیشتر با استفاده از نرم افزار آی پلاک در منازل مسکونی پیشنهاد می کنیم مقاله پلاک خوان برای منازل و مجتمع های مسکونی را مطالعه کنید.

برند های مختلف دوربین های متعددی با LPR در لیست محصولات خود ارائه می کنند اما با توجه به شرایط محل استفاده از دوربین ممکن است برخی از این دوربین ها مناسب نباشند. در حالت کلی پیشنهاد ما استفاده از دوربین SH-D1232R است که ما در شرایط مختلف در طول شبانه روز و با سرعت تردد بالا تست و جواب مطلوبی دریافت کرده ایم.

در صورتی که در این مکان ها راهبند، گیت و یا سرعتگیر دارید به طوری که سرعت حرکت خودرو در محل ورودی پایین و نزدیک به صفر است، اکثر دوربین های برند های مختلف که در کلاس LPR هستند پاسخگو نیاز شما می باشند اما حتما باید دقت کرد که در شب باید نور کافی برای ثبت پلاک مهیا باشد. پیشنهاد ما استفاده از دوربین SH-D1531P است که از پروژکتور داخلی بهره می برند و در شرایط مختلف تست شده اند.

به طور کلی نرم افزار های پلاک خوان قابلیت تشخیص شماره پلاک در چنین تصاویری را ندارند. برای رفع چنین مشکلاتی بهتر است پیش از مواجه شدن با ضرر های مالی یا جانی ، اقدام به نصب دوربین های مناسب نمایید.

دوربین های پلاک خوان یا به اصطلاح LPR به دوربین هایی گفته می شود که تصاویر آن ها برای شناسایی پلاک ها به بهترین شکل بهینه شده است تا بتوان از طریق نرم افزار های پلاک خوان ، پلاک خودرو ها را در تمام ساعات روز و انواع شرایط آب و هوایی ثبت و گزارش کرد.

دوربین های تجمیع شده ( Embedded ) ، دوربین هایی هستند که پردازنده و نرم افزار تشخیص پلاک درون دوربین تعبیه شده است و علاوه بر ارائه تصاویر بهینه ، پلاک خودرو های درون تصویر نیز توسط خود دوربین گزارش می شود.

مشتریان آی پلاک

اسکرول به بالا