دقت پلاک خوان ها : بیایید در مورد دقت LPR دقیق باشیم

دقت پلاک خوان ها : بیایید در مورد دقت LPR دقیق باشیم

ابتدا، “دقت LPR” به چه معناست؟

سطح دقت در تشخیص پلاک خودرو (LPR) به درصد پلاک های صحیح شناسایی شده از کل تعداد پلاک های ثبت شده توسط سیستم اشاره دارد.

در LPR، دقت بالا جهت اطمینان از پایین‌ترین ضریب خطا و خوانش های نادرست ضروری است؛ درصد خطای بالا می‌تواند منجر به اطلاعات نادرست، شکایات مشتریان، هزینه‌های عملیاتی بالاتر و مشکلات قانونی احتمالی شود.

با این حال، دقت ۱۰۰٪ هدفی است که دستیابی به آن بسیار ارزشمند خواهد بود. زیرا هر پیشرفت میلی متری در این زمینه نشان دهنده مزایا و صرفه جویی های زیادی برای اپراتورها و ادغام کنندگان است.

دقت ۱۰۰% پلاک خوان ها آسان نیست

سطح دقت نرم افزار پلاک خوان ، تحت تأثیر لیست گسترده ای از عوامل بسیار متفاوت است، مانند شرایط نور، زاویه و موقعیت دوربین، نوع و اندازه فونت، فاصله بین دوربین و پلاک، عوامل محیطی و البته کیفیت دوربین.

هدف دقت ۱۰۰% با شرایطی که سطح کل پلاک خودرو از نظر بصری در دسترس نباشد و یا محو باشد بسیار مشکل است، برای مثال :

دقت پلاک خوان ها : بیایید در مورد دقت LPR دقیق باشیم

مسدودسازی : هر زمان که پلاک خودرو آسیب دیده، شکسته، کثیف شده، مبهم باشد یا توسط جسم خارجی مسدود شود، خواندن آن غیرممکن خواهد بود.

برچسب های گرافیک بیش از حد اطراف پلاک باعث می شود که سیستم LPR نتواند تشخیص دهد که کدام گرافیک متعلق به پلاک است و کدام گرافیک نه.

بسیاری از این عوامل مربوط به تجهیزات نیستند، اما با توجه به شرایط فوق، پیش‌بینی یا پوشش آنها غیرممکن است. به همین دلیل است که صحبت در مورد سطح دقت به عنوان ویژگی خود دوربین بسیار پیچیده است.

علیرغم این مشکلات، جذابیت و راحتی زیاد کار با LPR باعث شده اپراتورها برای رسیدن به دقت ۱۰۰% پلاک خوان ها منتظر نمانند زیرا آنها بسیاری مواردی را کشف کرده اند که در آن LPR خوب کار می کرده حتی اگر همه کاراکترها (N) به درستی خوانده نشده باشند.

آنها آن را “منطق فازی” نامیدند، یک راه حل احتمالی که LPR را حتی زمانی که ۱۰۰٪ دقیق نیست مفید می کرد. رویکرد منطق فازی «مقوله‌های دقت» را ایجاد کرد که در آن N بالاترین سطح است (سخت‌تر است و کمتر از ۱۰۰٪ خواندن کاراکترها را نمی‌پذیرد)، و N-1 یک سطح ثانویه است، مناسب برای بسیاری، و برای دیگران بی‌فایده است.

همانطور که می بینید، دقت LPR به دور از اینکه یک عدد ساده باشد، موضوع پیچیده ای است، به همین دلیل است که ما در مورد آن ساده صحبت نمی کنیم و هرگز هیچ عددی را در زمینه فروش خود ذکر نمی کنیم. با این حال، این یک موضوع اصلی است و ما در مورد آن حرف های زیادی برای گفتن داریم.

منبع : survisiongroup

همچنین ببینید

پلیس در شهرهای ایالات متحده که تشخیص چهره ممنوع است از دیگران کمک می گیرد

پلیس در شهرهای ایالات متحده که تشخیص چهره ممنوع است از دیگران کمک می گیرد

یک گزارش مهم در واشنگتن پست نشان می‌دهد که افسران اجرای قانون در چندین شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *