خودرو های خودران – از تصور تا واقعیت : بخش دوم

در بخش اول آشنایی با خودرو های خودران ،  با نحوه کارکرد خودرو های خودران، سطوح مختلف آن ها، قوانین و مقررات تنظیم شده، امکانات و قابلیت های این وسایل نقلیه آشنا شدیم. در بخش دوم با انواع سنسور ها، آنتن ها و اتصال دهنده های این خودرو ها آشنا می شویم.

نقش اصلی اتصال دهنده ها

به همان روشی که نیاز های کاربردی و ایمنی انواع لینک ها را برای استفاده تعریف می کنند، الزامات مربوط به عناصر اصلی مانند نیمه هادی ها ، کابل ها و اتصال دهنده ها را می توان از ویژگی های لینک بدست آورد. ویژگی هایی مانند پهنای باند، میرایی و اثربخشی حفاظت، طراحی هر یک از اجزای لینک را تعیین می کند.

در این زمینه ، اتصال دهنده ( کانکتور ) بین تراشه و لایه فیزیکی را به هم متصل می کند. طراحی اتصال‌دهنده هم به فناوری انتقال داده که توسط مدار های مجتمع (IC) تعریف شده و هم به مشخصات کابل یا فیبر بستگی دارد. پارامتر های مختلفی باید در نظر گرفته شود و محدودیت های پیوند خاص، تعداد جایگشت ها را محدود می کند.

بنابراین، توسعه سیستم های اتصال دهنده در همکاری نزدیک و همکاری با تمام قسمت های اکوسیستم اتصال داده های خودرو بسیار مهم است. فرآیند مونتاژ کابل باید در مراحل اولیه توسعه مورد بررسی قرار گیرد تا از تولید ایمن و مطمئن سیم های کابل در مرحله بعد اطمینان حاصل شود. شرکت های فعال در این حوزه بر اساس نوع همکار با کل اکوسیستم ساخت خودرو، کلاس های مختلفی از انواع اتصال دهنده را ارائه می‌دهند.

این شرکت ها در حال توسعه سبد محصولات اتصال داده های خودرویی خود با راه حل هایی اند که نیاز های تولیدکنندگان برای عملکرد، ایمنی ، نوع لینک ، تراشه ها و نوع کابل و همچنین استاندارد های صنعت و مشخصات OEM یا Tier1 را برآورده می کنند. راه حل های اتصال داده های خودرویی آن ها برای نرخ داده های مختلف را می توان در شکل ۱ مشاهده کرد. این راه حل ها پتانسیل پشتیبانی از فناوری‌های آینده را دارند، همانطور که در بخش های بعدی توضیح داده شد.

NanoMQS

رابط NanoMQS از سرعت داده تا ۱۰۰ Mbps پشتیبانی می کند و راه حلی برای انتقال داده زوج تفاضلی ارائه می دهد. مخاطبین NanoMQS پیوندهای شبکه ۱۰۰BASE-T1 Ethernet را با پایانه های قوی خودرو فعال می کنند. این امکان را برای استفاده مجدد از اتصال دهنده های استاندارد فراهم می کند و می تواند به صورت انعطاف پذیر پیکربندی شود. این خانواده از نوع اتصال دهنده MQS امتحان شده و آزمایش شده را برای استفاده در پیکربندی فضای بسیار دقیق تر مورد استفاده قرار می‌دهد.

اتصال دهنده های MOST

پلتفرم اتصال دهنده نوری به طور خاص برای نیاز های لینک های اطلاع رسانی ایجاد شده و به الزامات مشخصات MOST می پردازد. از فیبر های نوری پلاستیکی (POF) به عنوان یک لایه فیزیکی استفاده می‌کند و داده ها را با سرعت حداکثر ۱۵۰ Mbps حمل می کند. علاوه بر این، با استاندارد اترنت ۱۰۰۰BASE-RH ، پشتیبانی از شبکه ۱Gbps امکان پذیر خواهد بود. راه حل‌های مبتنی بر پلتفرم اتصال نوری TE اثبات شده امروز در دسترس هستند.

MATEnet

پلتفرم اتصال دهنده شبکه مدولار و مقیاس پذیر MATEnet ، برای معماری های متصل وسایل نقلیه آینده که به راه حل های شبکه سریع و قابل اعتماد درون خودرو نیاز دارند، ساخته شده است. ثابت شده است که سیستم جدید مطابق با الزامات انتقال داده مطابق با ۱۰۰BASE-T1 و ۱۰۰۰BASE-T1 است.

با استفاده از فناوری های موجود در انتقال داده‌های مدوله شده بالاتر، اتصال‌دهنده MATEnet امکان پشتیبانی از نرخ داده تا ۶Gbps  را دارد. در همان زمان، راه حل اتصال مدولار مینیاتوری برای تضمین ارتباط با سرعت بالا تحت شرایط سخت طراحی شده‌است. پلتفرم اتصال دهنده راه حل های مختلف کابل کشی را شامل می شود، مانند محصولات زوج به‌هم‌تابیده بدون محافظ (UTP) و زوج به‌هم‌تابیده حفاظ دار (STP) ، و آن ها را در یک سیستم مقیاس پذیر ترکیب می کند.

استفاده از عملیات استاندارد اتصال و تماس های تأیید شده خودرو و پتانسیل مونتاژ کابل کاملاً خودکار ، توانایی پردازش با حجم بالا و زمان چرخه سریع را تضمین می کند. این دو ماژول شبکه همچنین به ویژگی های قفل به سبک خودرو مجهز شده اند که امکان استفاده از فرایندهای تولید مهار را فراهم می کند.

انواع اتصال دهنده های خودرو های هوشمند و کاربرد آن ها
شکل ۱: عملکرد و پتانسیل اتصال دهنده

HSD

پلتفرم اتصال‌دهنده HSD یک سیستم کاملاً محافظت شده قوی را برای ارتباطات ایمن ارائه می دهد. این سیستم ها برای طیف گسترده ای از انواع کابل ها ، از جمله مهم ترین کابل های چهار ستاره ، معتبر هستند ، زیرا آن ها ایمنی تداخل مغناطیسی بهینه را فراهم می کنند. HSD برای سرعت داده تا ۳ Gbps نسبت به پروتکل های اختصاصی انتقال داده مناسب است. به زودی سرعت تا ۶Gbps  با نسل پروتکل بعدی امکان پذیر خواهد شد. روند تولید مجموعه های کابل HSD مقیاس پذیر است و می تواند کاملاً خودکار باشد.

MATE-AX

بالاترین سرعت داده را می توان با راه حل های تک سر مانند خانواده اتصال دهنده TE FAKRA و MATE-AX بدست آورد. کابل های Coaxial راه حلی را ارائه می دهند که می تواند برای لینک های ایمنی که الزامات RF بالایی دارند استفاده شود. رابط MATE-AX برای سرعت بالا داده و عملکرد RF طراحی شده است و فضا را برای پاسخگویی به نیازهای بسته بندی خودرو امروزی کاهش می دهد.

عملکرد الکتریکی بخش پیوند و یکپارچگی سیگنال سطح جز component و همچنین الزامات EMI را برآورده می کند. اتصال قوی و فشرده MATE-AX در پیکربندی های مختلف برای تأمین شرایط مختلف محیطی موجود است. علاوه بر این ، اتصالات MATE-AX به گونه ای توسعه یافته اند که به طور یکپارچه در فرایندهای مونتاژ کابل موجود مانند فرایندهای سازگار با سازگاری FAKRA ، جای می گیرند. راه حل های اتصال آینده در معماری های خودرو اعمال می شود تا حتی از سطوح ایمنی عملکردی بالاتری برخوردار باشند. تا سال ۲۰۲۰ انتظار می رود که لینک ها دارای نرخ داده بسیار فراتر از ۱۲Gbps  باشند.

اتصال دهنده های داده خودرویی نسل بعدی

برای سیستم های اطلاع رسانی با حجم بالا داده پیشرفته و معماری داده های نسل بعدی که به استحکام و قابلیت اطمینان درجه خودرو نیاز دارند، شرکت توسعه دهنده نسخه های عملکردی گسترده ای از محصولات فعلی MATEnet و MATE-AX خود ارائه می دهد. این محصولات از سرعت داده بیش از ۱۲Gbps پشتیبانی می کنند.

علاوه بر این، این شرکت در حال حاضر در مراحل پیشرفته توسعه برای نسل بعدی اتصال دهنده های داده بسیار قوی برای برنامه های کاربردی حجم داده بسیار مهم مانند LIDAR و RADAR است که مقادیر بسیار زیادی از داده های فشرده نشده را تولید می کند. شرکت توسعه دهنده این فناوری راه حل های اتصال داده الکتریکی ، نوری و مبتنی بر DWG (راهنمای موج دی الکتریک) را ارائه می دهد که بیش از ۲۴ گیگابیت بر ثانیه انتقال می یابد و از موارد استفاده رانندگی خودکار سطح ۴ و ۵ پشتیبانی می کند.

نقش آنتن ها

به همان روشی که کانکتورها و سیم ها اطلاعات داخل خودرو را رد و بدل می کنند ، آنتن ها یکی از اجزای اصلی اتصال وسیله نقلیه به دنیای خارج هستند. پیش از این نقش آن ها دریافت خدمات پخش آنالوگ مانند رادیو و تلویزیون بود. امروزه نقش آن ها به طور فزاینده ای در مورد دریافت و انتقال داده هایی است که ماشین و دنیای اطراف می توانند محاسبه و بر اساس آن ها عمل کنند. شرکت های فعال در این حوزه با فناوری آنتنی که به تازگی بدست آمده ، راه حل های بیشتری برای ارائه صنعت خودرو برای ارتباطات V2X دارند که برای خودروهای خودکار ضروری است.

سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی

پیش نیاز هر خودروی خودران، آگاهی از موقعیت فعلی خود است. این یکی از مهم‌ترین عوامل ورودی برای الگوریتم‌های خودران است. با ورود بیشتر و بیشتر ویژگی های ADAS به وسایل نقلیه ، الزامات برای دقت موقعیت در حال افزایش است. امروزه ، وسایل نقلیه فقط باید بدانند که در کدام خط قرار دارند.

در آینده ، اتومبیل های کاملاً خودکار باید آگاهی از موقعیت را تا یک سانتی متر فراهم کنند. آنتن های GPS به آنتن های GNSS  (سیستم ماهواره‌ای ناوبری جهانی) تبدیل شده اند ، به این معنی که برای دریافت چندین سیستم موقعیت یابی از قبیل GPS ، GLONASS ، Beidou و Galileo مورد نیاز هستند. شرکت های توسعه دهنده این روند را از نزدیک دنبال می کنند و آنتن های GNSS را ارائه داده که از سطح بالایی از دقت مورد نیاز در خودرو های خودران پشتیبانی می کنند.

V2X و سلول

خودرو های خودران برای تصمیم گیری صحیح در ترافیک به اطلاعات زیادی نیاز دارند. علاوه بر حسگرهایی که محیط را ثبت می کنند ، به زودی اطلاعات بین خودرو ها رد و بدل می شود. هدف این است که اطلاعاتی فراتر از زاویه دید ، که حسگر ها قادر به ثبت آن ها نیستند، تبادل کنند.

به عنوان مثال، خودرو های خودران باید با ماشین های دیگر در اطراف یک گوشه ارتباط برقرار کنند. این کار شامل فناوری های V2X است که با وسایل نقلیه دیگر و زیرساخت های جاده ارتباط برقرار می کنند. با این حال ، در حال حاضر دو استاندارد رقابتی برای فناوری زیربنایی وجود دارد: IEEE 802.11p که مبتنی بر استاندارد WLAN است و C-V2X که براساس استاندارد cellular ساخته شده است.

باید دید کدام یک از صنایع خودروسازی اتخاذ خواهد کرد. بعضی شرکت ها آنتن هایی را برای هر دو استاندارد ارائه می دهند و بنابراین قادر به پشتیبانی از اتومبیل های خودکار، مستقل از تصمیم استاندارد هستند. استاندارد شبکه تلفن همراه LTE امروزه برای اتصال خودرو به زیرساخت یا به یکدیگر استفاده می شود. با این حال، تأخیر ذاتی LTE برای برنامه های حیاتی بسیار زیاد است. ۵G که در حال حاضر مشخص شده است، تأخیر کم و پهنای باند زیادی را در دنیای تلفن همراه ارائه می دهد.

WLAN و بلوتوث

بلوتوث و شبکه بی سیم (WLAN) نیز در شبکه های وسیله نقلیه جای دارند. بلوتوث برای دسترسی از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد و به تلفن های هوشمند امکان ارتباط با سیستم های سرگرمی را می دهد. این به زودی جایگزین یک کلاهک کلیدی می شود (این کار به زودی یک جیب اصلی را جایگزین خواهد کرد.). توسعه دهندگان آنتن های بلوتوث و فرستنده و گیرنده یکپارچه را در آنتن های پشت بام تولید کرده اند تا رابط کاربری را برای چنین مواردی فراهم کنند.

علاوه بر این ، می توان از برنامه های پارک از راه دور ، که ماشین از طریق تلفن هوشمند کنترل می شود، در حالی که “خود پارک می کند” پشتیبانی کرد. WLAN در هنگام استفاده از داده زیاد برای اتصال دستگاه های مصرف کننده به خودرو، انتخاب خوبی است. در حال حاضر اتومبیل ها هات اسپات WLAN را ارائه می دهند که به مسافران امکان می دهد از طریق مودم LTE داخلی به اینترنت دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این ، ممکن است از WLAN برای اتصال اتومبیل به اینترنت در حالی که در گاراژ در خانه ذخیره شده است استفاده شود ، بنابراین به روزرسانی های مهم نرم افزار می تواند یک شبه از طریق FOTA یا Firmware Over The Air انجام شود یا کتابخانه موسیقی راننده هماهنگ شود.

بسته بندی آنتن هوشمند

با رشد زیاد اتصال در داخل خودرو ، یافتن مکان های عملی برای آنتن ها و واحدهای کنترل الکترونیکی همراه به طور فزاینده ای دشوار می شود. علاوه بر این، فرکانس های سرویس های جدیدتر ، مانند LTE یا WLAN ، در محدوده گیگاهرتز قرار دارند که می تواند به معنی قدرت سیگنال کمتر در کابل های کواکسیال باشد. بنابراین توسعه دهندگان در حال توسعه راه حلی هستند که آنتن ها و گیرنده های گیرنده را در یک واحد ترکیب می کنند.

این کار سیگنال‌های مسافت را کاهش می دهد و به همین دلیل سرعت داده های قابل دستیابی را افزایش می‌دهد. مکان مورد نظر برای چنین آنتن هوشمند در ناحیه سقف است. خدماتی که احتمالا پشتیبانی خواهند شد شامل ارتباطات موبایل، V2X، GNSS، بلوتوث و WLAN هستند. چنین معماری همچنین دارای این مزیت است که فقط دارای یک رابط داده پرسرعت (به عنوان مثال اترنت) است که دسترسی به همه خدمات فوق الذکر را فراهم می کند. با استقرار ۵G، حتی فرکانس های بالاتر نیز انتظار می رود، به این معنا که چنین ترکیب فرستنده – گیرنده آنتن استاندارد خواهد شد.

نقش سنسور ها

یک وسیله نقلیه کاملا خودکار شامل یک طبقه‌بندی سنسور متشکل از سنسورهای داخلی و خارجی و همچنین حسگر های با استفاده از ارتباطات داده خواهد بود. همانطور که بحث شد ، دوربین های استریو و / یا مونو با وضوح بالا ، RADAR و LIDAR امکان سنجش محیط و ارتباطات فوری خودرو را بر اساس داده های V2X فراهم می کنند، که اطلاعاتی در مورد محیط خارج از زاویه دید و همچنین زیرساخت ترافیک فراهم می‌کند.

خودروی کاملا مستقل به فناوری سنجش داخلی خودرو نیز بستگی دارد، که بیشتر آن امروزه وجود دارد، اما در برنامه های جدیدی به کار گرفته می شود و با سایر ویژگی های سنسور ترکیب می شود که در برخی موارد به سطح بالاتری از ایمنی عملکردی و دقت بیشتری نیز نیاز دارد. امروزه چندین برنامه مرتبط با ADAS مانند کنترل ثبات الکترونیکی (ESC) و سیستم ترمز ضد قفل (ABS) توسط اطلاعات دقیق تولید شده توسط سنسور فعال می شوند. موارد استفاده زیر نمونه هایی از اهمیت و افزایش حسگر ها را در خودرو های کاملاً مستقل توصیف می کند.

کنترل وضعیت واکنش بدنه برای محافظت در برابر برخورد

یک راننده کلیدی ADAS و رانندگی خودکار، هدف این صنعت برای افزایش ایمنی و از بین بردن تلفات جاده‌ای است. در حال حاضر چندین ویژگی پیشرفته وجود دارد که از فناوری مبتنی بر حسگر برای نظارت ، شناسایی و پاسخ به خطرات و خطرات رانندگی استفاده می کنند.

یکی دیگر از ویژگی های پیشرفته، کنترل ارتفاع بدنه متناسب با اثرات جانبی است. این ویژگی با استفاده از سنسورهای حرکت جانبی یک برخورد جانبی قریب الوقوع را تشخیص می دهد و با سیستم تعلیق کار می کند که با استفاده از سنسورهای موقعیت، ارتفاع بدنه را تا ۱۰ سانتی متر یا بیشتر افزایش می دهد تا قسمت مستحکم تری از شاسی را در منطقه برخورد احتمالی قرار دهد.

تثبیت کننده پیشگویانه برای کنترل و آرامش بیشتر

علاوه بر ملاحظات ایمنی ، رانندگی خودکار سطح راحتی بیشتری را برای مسافران فراهم می کند. یک مثال فناوری تعلیق پیش بینی کننده است، که داده های دوربین های استریو یا LIDAR با سنسورهای موقعیت شاسی و سیستم تعلیق کار می کنند. دوربین ها یا LIDAR می توانند سطح جاده را که تا ۱۵ متر دورتر است بصورت بلادرنگ اسکن کنند و موانع را با دقت سه میلی متر و حداکثر ۱۳۰ کیلومتر در ساعت اندازه گیری کنند.

داده های اندازه گیری سپس به سیستم تعلیق منتقل می شوند که به موجب آن سنسور های موقعیت پیش از برخورد با موانع ، به طور فعال ارتفاع سوار کاری را تنظیم می کنند. این کار وسیله نقلیه را قادر می سازد تا به راحتی از موانع عبور کند و برای حداکثر راحتی لرزش و نوسان را کاهش می دهد. یک مثال مشابه تثبیت باد متقابل است. با نظارت بر داده های حاصل از سنسور های موجود وسیله نقلیه در سیستم تعلیق، فرمان اتومبیل و وسایل نقلیه ESP می توانند به طور خودکار اثرات باد های شدید را جبران کنند.

وقتی بادها تشخیص داده می شوند، سیستم تثبیت کننده باعث ایجاد ترمز در یک طرف خودرو می شود تا به آهستگی موقعیت راننده را حفظ کند. این نوع ویژگی ها در حال حاضر در وسایل نقلیه مسافری منتخب موجود هستند. در آینده، آن ها جز ضروری وسایل نقلیه کاملا خودکار محسوب می شوند.

سنسور ارتفاع شاسی
شکل ۲: سنسورهای ارتفاع شاسی

کنترل ترمز در شرایط جوی نامساعد

سنسورهای اندازه گیری دما و رطوبت در حال حاضر در موارد استفاده کاملاً مشخص استفاده می شوند. به عنوان مثال، در صورت وجود یخبندان در جاده ها، سطح دما باعث هشدار به راننده می شود و برای جلوگیری از مه گرفتگی شیشه جلو ، سیستم تهویه مطبوع باید از سطح رطوبت آگاهی داشته باشد.

با این حال، در یک وسیله نقلیه کاملاً خودکار، می توان از داده های مربوط به دما و رطوبت برای طبقه بندی وضعیت جاده ای که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست مانند یخ سیاه استفاده کرد. زمانی که جاده خیس و یا برفی است، کنترل کمتری وجود خواهد داشت. بنابراین، یک وسیله نقلیه خودکار برای جلوگیری از سر خوردن یا برخورد نیاز به ترمز گرفتن زودتر دارد.

مدل های کسب و کار داده های حسگر جدید

همانطور که قبلا ذکر شد ، داده های حاصل از سنسورهای باران ، همراه با ماژول های telematic ، در حال حاضر برای پیش‌بینی آب و هوا مورد استفاده قرار می‌گیرند. هوش پیشرفته رانندگی همانطور که در بالا توضیح داده شد می تواند به صورت بلادرنگ از وسایل نقلیه جمع آوری شده و به عنوان یک برنامه درون خودرویی در دسترس تجاری قرار گیرد.

الزامات سنسور

تمام موارد مورد استفاده در بالا، بکارگیری حسگر ها در کاربرد های مربوط به ایمنی را شرح می‌دهند. با این حال، هرچه اتومبیل به طور فزاینده ای خودکار می شود و مسئولیت بیشتری در مورد امنیت مسافران خود به عهده می گیرد ، اهمیت ایمنی برخی از اساسی ترین عملیات سنسور نیز افزایش می یابد. سنسور ها تحت استاندارد های سطح یکپارچه سازی ایمنی خودرو (ASIL) طبقه بندی می شوند که با تجزیه و تحلیل شدت ، قرار گرفتن در معرض و قابلیت کنترل سناریو عملکرد خودرو ، خطر خطرات احتمالی را ارزیابی می کند.

چهار استاندارد ASIL وجود دارد ، A تا D ، که ASIL D بالاترین سطح مورد نیاز را دارد و به طور کلی برای خطرات بالقوه تهدید کننده زندگی یا صدمات شدید در صورت سو عملکرد خودرو محفوظ است. خودرو های کاملاً خودکار یا بدون راننده برای اطمینان از عملکرد و ایمنی مداوم به بالاترین سطح ممکن از قدرت و قابلیت اطمینان نیاز دارند. به عنوان مثال، فناوری مجهز به حسگر، ماشین را جهت نگهداری یا تعمیرات در حاشیه ایمنی قابل اطمینان به سمت کارگاه هدایت می کند تا از عملکرد عملیاتی خرابی اطمینان حاصل کند.

راه حل های نوآورانه بزرگترین شرکت های ساخت سنسور در جهان ، در بسیاری از سیستم های عصبی وسایل نقلیه مدرن، ادغام سنسورهای ابتکاری در برنامه های کاربردی، مانند موتورها ، سیستم ترمز و شاسی اتومبیل ، به بخشی جدایی ناپذیر تبدیل شده است.

سنسور های تشخیص رطوبت خودرو
شکل ۳: سنسورهای رطوبت با خروجی های دیجیتال

ساخت آینده خودرو ها و تردد

رانندگی خودکار در حال تغییر نحوه مشاهده وسایل نقلیه و تحرک است. از زمان اختراع چین و چروک ، ما با تولیدکنندگان خودرو همکاری کردیم تا راه حل های ارتباطی پیشگویی را ایجاد کنیم که استانداردهای صنعت را تعیین می کند. امروزه، روند ها و فن آوری های رانندگی خودکار چالش های جدیدی را ارائه می دهند که تحول کل صنعت خودرو را تحریک می کند. ما به تعامل با مشتریان در ابتدا در فرآیند توسعه ادامه می‌دهیم و به عنوان شرکای واقعی در خلق راه حل‌هایی که وسایل نقلیه را قادر می‌سازند تا باهوش‌تر و ایمن‌تر باشند خدمت می‌کنیم.

فرآیند طراحی مشارکتی سریع

فرآیند طراحی مشترک فعال شده دیجیتالی ما شامل روش های قدرتمندی برای مدل سازی و شبیه سازی سیستم های کامل ، از ویژگی های RF طراحی مکانیکی گرفته تا شبیه سازی ابزار و فرآیند است. این قابلیت تضمین می کند که شرکت های توسعه دهنده در مراحل اولیه مدل های سیستم بسیار دقیق ایجاد می کنند و در اولین تکرار یک طرح سریال نهایی تقریباً نهایی ، شامل ارزیابی مقاومت الکتریکی ، مکانیکی و تولید را تولید می کند.

تجربه استفاده از خودرو

یکی دیگر از عوامل اصلی موفقیت این شرکت ها ، تجربه گسترده و درک عمیق آن ها از دنیای خودرو ، سایر صنایع و فناوری های مجاور است. شرکت های توسعه دهنده دارای تجربه گسترده ای در طیف وسیعی از صنایع که نیاز به مهندسی دقیق برای شرایط عملیاتی دشوار و پیچیده دارند دارد. این شرکت ها قادر اند که تخصص خود را طراحی کرده و سیستم‌های automotive را بسازند و کار ساخت مراکز داده hyperscale مدرن را برای توسعه راه حل های اتصال با سرعت بالا برای اکوسیستم های خودرو فردا طراحی کنند.

فناوری اتصال داده پایان به پایان خودرو

مهم نیست که صنعت خودرو در کدام مسیر فناوری گام بردارد ، تولید کنندگان می توانند راه حل هایی برای سیستم ها و فرآیندهای ایمن و قابل اعتماد برای داده های پرسرعت ارائه کرده و از دهه ها تجربه خود در تولید سیستم های یکپارچه ، آنتن و حسگر قابل اعتماد استفاده کنند. نمونه کار هایی از فناوری آن ها در حال توسعه است تا از اتصال اتومبیل پایان به پایان از طریق پایان دادن به تمام چالش های لایه فیزیکی امروز و افزایش تقاضا برای رانندگی خودکار با توسعه صنعت پشتیبانی کنند.

این چالش ها شامل توانایی انتقال مقادیر زیادی داده بلادرنگ است. انعطاف پذیری لازم برای ادغام دستگاه های ناهمگن و پروتکل های تراشه. و نیازهای روزافزون صنعت برای کوچک سازی ، بسته بندی انعطاف پذیر و استحکام سطح خودرو برای کاربرد های حیاتی ایمنی. فناوری و صلاحیت آن ها در زمینه سنسور ها و آنتن ها به این معنی است که تولید کنندگان مجهز به ارائه یک راه حل کاملا جامع برای پاسخگویی به خواسته های اتصال رانندگی خودکار در داخل خودرو و فراتر از آن است.

علاوه بر امکان داده های پرسرعت، توسعه دهندگان با رهبران صنعت بزرگ همکاری می کنند و به طور فعال در تدوین استانداردها نقش دارند. آن ها معیارهایی را در مورد فناوری های مختلف انجام می دهند و مفاهیم پیشرفته ای را برای افزایش عملکرد با سرعت بالا با استفاده از لایه های فیزیکی معمولی، ضمن کاوش در زمینه های تحقیق جدید ، توسعه می دهند.

اهداف توسعه دهندگان سیستم های خودران

فرایند ها

 توسعه دهندگان سیستم هایی را ایجاد می کند که برای مقاومت در برابر سخت ترین محیط ها ساخته شده و همزمان فرآیندهای تولید مقیاس پذیر را دنبال کرده که از یک رویکرد جامع پیروی می کنند. به ویژه ، قابلیت‌ های تولید خودکار و نیمه خودکار آن ها می توانند با توجه به سناریوهای حجم مورد نیاز هر مشتری، مقیاس بندی شوند. اقدامات آزمایش و کنترل پیشرفته اطمینان حاصل می کند که توسعه دهندگان کیفیت لازم را برای دستیابی به بالاترین استانداردهای ایمنی صنعت فراهم می کنند.

راه حل های قابل تنظیم

ایجاد راه حل های اتصال سفارشی با توجه به نیازها و نیازهای مشتری، هدف اصلی در مسیر ارائه یک تجربه فوق العاده مشتری است. تولید کنندگان محصولات ماژولار و مقیاس پذیر ، قابلیت طراحی انعطاف پذیری کاملی را برای ایجاد سیستم‌های سفارشی با ترکیب داده‌ها، سیگنال و توان برای کاربردهای مختلف و پیکربندی‌های مختلف ارایه می‌دهند.

بسته بندی

افزایش تعداد توابع روی رایانه های با کارایی بالا و تعداد زیاد لینک‌های متصل به این دستگاه‌ها باعث افزایش تراکم پورت و نیاز به اتصال miniaturize می شود. بدین منظور توسعه دهندگان قادر به طراحی و تولید سیستم‌ها با بسته‌بندی بهبود یافته و سیستم‌های اتصال کوچک‌تر هستند.

جمع بندی

تمام این صنعت از چشم انداز بازار در زمینه خودرو های خودران الهام گرفته است. مفاهیم جدید خودرو ، مدل های تجاری و خدمات به احتمال زیاد دنیای تحرک را همانطور که می شناسیم تغییر شکل دهند. همزمان با تکامل بازار ، توسعه دهندگان به شرکای خود کمک می کنند فناوری هایی را به وجود آورند که باعث ایجاد نوآوری و تغییر رفتار تحرک شوند.

راه حل های موجود مطابق با الزامات وسایل نقلیه آینده است که پیچیده تر و دارای درجه اتوماسیون بالاتری هستند. راه حل های اتصال آینده باید الزامات بالاتری را برآورده کنند.

بیشتر بخوانید :

منبع TE

همچنین ببینید

فناوری تشخیص چهره و کاربردهای آن، تاریخچه تکنولوژی تشخیص چهره

فناوری تشخیص چهره و کاربردهای آن + تاریخچه

فناوری تشخیص چهره یک فناوری بیومتریک است که با استفاده از تجزیه و تحلیل الگوهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *