ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

روزگاری که پلاک خوان های خودکار یک تاکتیک ناگفته بود که توسط مجریان قانون و دیگران استفاده می شد گذشته است. در سال‌های اخیر، قانون‌گذاران ایالتی در سراسر آمریکا اقداماتی را برای رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی خودروهای عموم مردم انجام داده‌اند.

این دستگاه‌ها معمولاً بر روی وسایل نقلیه پلیس، تابلوهای جاده‌ای یا چراغ‌های راهنمایی برای ردیابی حرکات رانندگان خاص نصب می‌شوند.

طبق گفته اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، دوربین‌های با فناوری پیشرفته برای ثبت تاریخ، زمان و مکان عبور وسایل نقلیه اسکن‌ شده در بیش از ۶۰۰ اداره پلیس محلی و ایالتی و سایر آژانس‌های ایالتی و فدرال استفاده می‌شوند. کسب‌ و کارهای خصوصی مانند شرکت‌ های بیمه خودرو نیز از این فناوری استفاده می‌کنند که می‌تواند در هر دقیقه حدود ۱۸۰۰ عکس بگیرد.

فناوری پلاک خوان بدون نقص نیست. شرایطی از جمله آب و هوای بد، نور ضعیف، کثیفی روی پلاک ها و حتی رنگ‌ های پس‌ زمینه می‌ تواند منجر به تطابق کاذب وشناسایی غلط شود.

کنفرانس ملی قانون گذاران ایالتی گزارش می دهد که حداقل ۱۶ ایالت دارای قوانین مربوط به استفاده از پلاک خوان های خودکار هستند. در میان این گروه، شش ایالت محدودیت هایی را برای استفاده دولت یا مجری قانون از این فناوری اعمال می کنند. هشت ایالت مدت زمان نگهداری داده ها را محدود کرده اند.

ایالات آرکانزاس، مین و نیوهمپ شایر نیز استفاده خصوصی از پلاک خوان ها را با استثنائات محدود ممنوع می کنند.

در حال حاضر در سال جاری، قانونگذاران ایالتی در امتداد ساحل شرقی اقداماتی را برای وضع قوانینی برای استفاده از این فناوری انجام داده اند یا همچنان به دنبال آن هستند تا قوانین مربوطه را تدوین کنند.

پلاک خوان ها در ایالت مریلند

ایالت مریلند که قبلاً اجازه استفاده از این فناوری را داده است اکنون در تلاش برای محدود کردن سوء استفاده ها است. به این صورت که سازمان‌های مجری قانون از گرفتن اطلاعات پلاک خودرو منع می کند مگر اینکه آژانس «هدف قانونی در راستای اجرای قانون» داشته باشد.

مجمع عمومی مریلند قانونی را برای روشن کردن نحوه استفاده از داده‌های دستگاه‌ها تصویب کرده است.

HB1081/SB840 بیان می‌کند که اطلاعات پلاک‌خوان متعلق به مجریان قانون است. داده‌ها را نمی‌توان برای هیچ هدفی توسط سازمان مجری قانون ایالتی یا محلی فروخت.

این لایحه به میز استانداری منتقل شده است.

پلاک خوان ها در نیوجرسی

لایحه ای در کمیته ایمنی عمومی و آمادگی مجلس نیوجرسی استفاده از اسکنرها را پوشش می دهد.

A3297 با حمایت مالی Benjie Wimberly، D-Bergen/Passaic، استفاده غیرمجاز از داده های جمع آوری شده را ممنوع می کند.

این لایحه مجازات تا شش ماه زندان و یا جریمه تا ۱۰۰۰ دلار را برای کارکنان سازمان های مجری قانون که بدون مجوز از داده های جمع آوری شده استفاده می کنند یا به آنها دسترسی دارند را مجاز می کند.

آژانس هایی که از دستگاه های پلاک خوان استفاده می کنند ملزم به ارائه گزارش سالانه به دادستان کل هستند. دادستان های شهرستان یا دادستان کل نیز مسئول انجام ممیزی سالانه استفاده هر آژانس از دستگاه ها هستند.

نیویورک

در نیویورک، لایحه مجلس، استانداردهای یکسانی را برای استفاده از پلاک خوان ها اجرا می کند.

A4157 که توسط نماینده مجلس، امی پائولین، D-Westchester حمایت می‌شود، از شورای آموزش پلیس شهری ایالت می‌خواهد استانداردها را تدوین کند و قوانین و مقررات را به فرماندار اطلاع دهد. قوانین و مقررات در این ایالت، ایجاد و اجرای یک برنامه آموزشی برای افسران پلیس در مورد استانداردها را پوشش می دهد.

نسخه سنا S3165 است. هر دو لایحه در کمیسیون است.

کارولینای شمالی

کارولینای شمالی اخیرا قانون جدیدی را برای افزایش حضور پلاک خوان ها وضع کرده است.

Raleigh News & Observer گزارش می دهد که حداقل ۷۰۰ دوربین در بیش از ۷۰ شهرستان و شهرداری در سراسر ایالت تار هل وجود دارد.

قوانین موجود، مجریان قانون ایالتی یا محلی را ملزم به داشتن خط مشی مکتوب در مورد استفاده از فناوری می کند. این قانون حفظ داده ها را به بیش از ۹۰ روز محدود می کند و البته استثنائات خاصی اعمال می شود.

در سال ۲۰۲۳، یک قانون جدید برای اجازه به وزارت حمل و نقل کارولینای شمالی برای نصب پلاک خوان های ثابت در جاده های دولتی تصویب شد. این مجوز برای کمک به اجرای قانون در تحقیقات جنایی و دستگیری، یافتن افراد مفقود یا در خطر انقراض و یافتن وسایل نقلیه دزدیده شده است.

پلاکخوان ها فقط به استفاده از اجرای قانون محدود می شوند. علاوه بر این، داده ها را نمی توان برای اجرای ترافیک استفاده کرد.

قانون ۲۰۲۳ تا تاریخ ۱ ژوئیه ۲۰۲۵ اعتبار دارد؛ قانونگذاران ایالتی باید این برنامه را تمدید کنند تا ادامه یابد.

رود آیلند

لایحه خانه رود آیلند دستورالعمل‌های سراسری را برای داده‌های جمع‌آوری‌شده از پلاک‌خوان‌ها، از جمله نحوه استفاده از آن ایجاد می‌کند.

H7749 استفاده از این فناوری را به اسکن، شناسایی و شناسایی شماره پلاک خودرو به منظور شناسایی خودروهای سرقتی محدود می کند.

این لایحه همچنین مجریان قانون را از فروش داده ها به شخص ثالث منع می کند.

علاوه بر این، این لایحه یک محدودیت ۳۰ روزه برای مدت زمان نگهداری داده های غیر مرتبط با تحقیقات تعیین می کند.

کمیسیون قضایی مجلس این لایحه را برای بررسی بیشتر در دست اقدام دارد.

ویرجینیا

تحقیق و بررسی مشابهی در ساختمان ایالتی ویرجینیا آغاز شده است.

پلاک خوان ها در حال حاضر توسط سازمان های اجرای قانون در سراسر ایالت استفاده می شود.

HB775 مقررات ایالتی را برای اجرای قانون با استفاده از دستگاه ها در بزرگراه های بین ایالتی و ایالتی تعیین می کند.

یک ماده، استفاده از داده‌ های جمع‌ آوری‌ شده از پلاک‌ خوان‌ ها را برای اهداف مرتبط با تحقیقات فعال اجرای قانون محدود می‌کند. این مستلزم آن است که داده های غیر مرتبط با تحقیقات ظرف ۳۰ روز حذف شوند.

نمایندگان مجلس این لایحه را تصویب کرده اند.

منبع : landline

همچنین ببینید

پلیس در شهرهای ایالات متحده که تشخیص چهره ممنوع است از دیگران کمک می گیرد

پلیس در شهرهای ایالات متحده که تشخیص چهره ممنوع است از دیگران کمک می گیرد

یک گزارش مهم در واشنگتن پست نشان می‌دهد که افسران اجرای قانون در چندین شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *