فناوری تشخیص پلاک چگونه می تواند به مراکز بهداشتی و درمانی کمک کند؟

فناوری تشخیص پلاک چگونه می تواند به مراکز بهداشتی و درمانی کمک کند؟

بیمارستان ها و مراکز بهداشتی همواره با چالش های مربوط به پارکینگ خودروها و وسایل نقلیه مواجه هستند. ارتقاء سیستم کنترل خودرو مانند به کارگیری فناوری تشخیص پلاک (LPR) می تواند یک ایده عالی جهت رفع این چالش باشد.

اما آن چالش های “خاص” چیست؟

افزایش ترافیک : بیمارستان ها معمولاً با تقاضای زیادی جهت استفاده از پارکینگ مواجه هستند و بازدیدکنندگان، بیماران، کارکنان و وسایل نقلیه اورژانسی همگی برای فضاهای محدود رقابت می کنند. آنچه این بحث را به موضوع اصلی تبدیل می کند، افزایش تعداد مراجعه کنند گان به این نوع مراکز و البته افزایش جریان ترافیک و کمبود فضای پارک است.

مراکز بهداشتی دارای تغییرات شیفت کارکنان هستند که باعث اوج جریان ترافیک در زمان های خاص می شود. این می تواند یک “ترافیک پارکینگ” ایجاد کند که یک نگرانی عمده در این صنعت است.

روانشناسی مشتری : مشتریان در مراکز بهداشتی اغلب به دلیل مسائل حساس تغییر دهنده زندگی که با آن روبرو هستند پریشانی و اضطراب را تجربه می کنند. این می تواند آنها کمتر صبر و تحمل داشته باشند. برای مراکز بهداشتی مهم است که تعداد مشتریانی را که احساس ناراحتی می کنند تحت نظارت داشته باشند.

فضای محدود : بیمارستان‌ها اغلب فضای پارکینگ محدودی دارند، به‌ ویژه در مناطق شهری که زمین‌ ها قیمت بالایی دارند. این می تواند منجر به ازدحام بیش از حد و دشواری در جا دادن همه وسایل نقلیه، به ویژه در زمان اوج کار شود.

دسترس‌پذیری : بیمارستان‌ها باید مکان‌های پارکینگ در دسترس را برای افراد دارای معلولیت فراهم کنند که باید با مقررات محلی مطابقت داشته باشد. اطمینان از در دسترس بودن و علامت گذاری مناسب این فضاها بسیار مهم است. همچنین تاکید ویژه ای در رابطه با بیمارستان ها بر لزوم داشتن سیستم های راهنمایی و ارتباطی مناسب وجود دارد که به مشتریان کمک می کند مکان های پارکینگ را پیدا و هنگام خروج از مرکز، وسایل نقلیه خود را پیدا کنند.

سایر چالش‌های عمومی پارکینگ، که مختص بیمارستان‌ها نیستند اما همچنان قابل توجه هستند، ممکن است شامل موارد زیر باشد :

امنیت : مراکز بهداشتی باید به عنوان “مکان های امن” تلقی شوند، بنابراین آنها باید یک محیط پارکینگ ایمن را به ارمغان آورند که سرقت و کلاهبرداری را به حداقل برساند.

یکپارچه سازی فناوری : اجرای سیستم های مدیریت پارکینگ جدید ممکن است کلید حل اکثر این مسائل باشد. با این حال، نشان دهنده یک جهش بزرگ است که ممکن است با هزینه های بالاتر همراه باشد اگر مدیریت پارکینگ از فناوری های جدید بی خبر باشد.

همانطور که می توانید نتیجه گیری کنید، ارائه خدمات پارکینگ بدون استرس، سریع تر و روان تر برای تداوم خدمات در تاسیسات مرتبط با سلامت بسیار مهم است.

و چگونه فناوری تشخیص پلاک (LPR) می تواند کمک کند؟

از تجربه ما در بیمارستان Lakeridge در انتاریو کانادا، (در میان بسیاری از مراکز بهداشتی درمانی دیگری که با آنها کار کرده‌ایم)، چیزهای زیادی برای گفتن داریم زیرا سیستم‌های مبتنی بر LPR برای غلبه موفقیت‌ آمیز بر چالش‌ هایی که به آنها اشاره کردیم ضروری است.

تغییر اصلی، حذف سیستم قدیمی مبتنی بر بلیط و پیاده‌ سازی سیستم کنترل درآمد پارکینگ بدون بلیط مبتنی بر LPR بود، مانند سیستمی که Scheidt & Bachmann در لیکریج استفاده کرد. این سیستم از پلاک خودرو به عنوان تنها رمز شناسایی مشتری برای کلیه فعالیت های کنترل خودرو مانند پرداخت و نظارت استفاده می کند.

license plate recognition technology in healthcare centers

این نوع سیستم کنترل درآمد پارکینگ، سطح کاملا جدیدی از تجربه پارک را به ارمغان می آورد :

دسترسی جریان آزاد : در این سیستم برای ورود و خروج خودروها مشتریان حتی مجبور نیستند پنجره های خود را پایین بیاورند تا بلیط بگیرند چراکه همه چیز سیستمی انجام می گیرد؛ هنگام خروج، گزینه‌های پرداخت بسیار گسترده‌تر، آسان‌تر و سریع‌تر هستند؛ با این فناوری اکنون تقریباً خودروها جهت ورود و خروج نیاز به ایستادن یا کاهش سرعت ندارند.

دسترسی بدون دردسر (ورود و خروج) : با نقاط تماس کمتر، افراد می توانند به آرامی وارد گاراژ شوند، با وارد کردن پلاک خودرو خود در سیستم پرداخت، پرداخت را انجام دهند و سپس به آرامی در زمان رکورد از پارکینگ خارج شوند!

همه مسائل مربوط به بلیط برای همیشه از بین رفته اند : با به کارگیری فناوری نرم افزار پلاک خوان دیگر هیچ نگرانی بابت لکه دار شدن بارکد روی بلیط ها وجود نخواهد داشت و نیاز به پردازش دستی پرداخت در دفتر پارکینگ نیز از بین رفته است.

بهره وری افزایش یافته : در ساعات شلوغی، مانند تغییر شیفت بیمارستان و ورود بیماران، سیستم تشخیص پلاک، جریان ترافیک روان تر را تضمین می کند و زمان انتظار برای ورود و خروج را کاهش می دهد.

کاربرد جامع تر : موفقیت سیستم منجر به توصیه هایی برای گسترش آن در سراسر فضای پارکینگ بیمارستان و فراتر از آن شده است که به بهبود تجربه پارکینگ و کارایی عملیاتی کمک می کند.

راه حل بدون استفاده از دست : ماهیت این سیستم به گونه ای است که نیاز به لمس تجهیزات موجود در بیمارستان ندارد و این خود، ترس از بیماری های مرتبط با میکروب ها و ویروس ها را به حداقل می رساند، که به یک آرامش بزرگ برای مشتریان و مدیران مراکز بهداشتی تبدیل می شود.

اما این چقدر پیچیده است؟

خوب، این بهترین بخش است : مسائل (بسیار پیچیده) قبلاً مراقبت شده است. ما با استفاده از دوربین‌های پلاک خوان که شامل دوربین‌های LPR هستند، برای ادغام با “سیستم کنترل درآمد پارکینگ” مدرن که همه کارها را انجام می‌دهند، توانسته‌ایم به سطوح دقت بالایی برسیم و خطاهای پلاک‌خوانی را به حداقل برسانیم. بقیه چیزها چیزی بیش از یک نصب و ادغام ساده نیست (چندین بار قبلا انجام شده است)، همه در یک روز!

نتیجه گیری

اکنون، می‌توانیم بگوییم که تشخیص پلاک یک تغییر دهنده بازی اثبات‌ شده با مزایای بسیار زیاد برای مراکز بهداشتی و سایر مکان‌های پارکینگ حیاتی مانند فرودگاه‌ها یا پارک‌های موضوعی است که در آن‌ها مدیریت اوج ترافیک، امنیت و کیفیت خدمات مشتری تضمین شده است.

منبع : survisiongroup

همچنین ببینید

پلیس در شهرهای ایالات متحده که تشخیص چهره ممنوع است از دیگران کمک می گیرد

پلیس در شهرهای ایالات متحده که تشخیص چهره ممنوع است از دیگران کمک می گیرد

یک گزارش مهم در واشنگتن پست نشان می‌دهد که افسران اجرای قانون در چندین شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *