سان فرانسیسکو به سمت نصب دوربین های پلاک خوان بیشتری در حال حرکت است

سان فرانسیسکو به سمت نصب دوربین های پلاک خوان بیشتری در حال حرکت است

اداره پلیس سانفرانسیسکو نصب ۴۰۰ دوربین پلاک خوان را در سراسر شهر آغاز کرده است، تلاشی که مقامات شهری گفته اند که امنیت عمومی را افزایش می دهد.

نصب دوربین های پلاک خوان بیشتر، چرا مهم است : رهبران شهر می گویند که از دوربین ها برای تشخیص پلاک خودرو، کمک به تحقیقات جنایی، هشدار دادن به پلیس در خصوص افراد تحت تعقیب یا وسایل نقلیه تحت تعقیب و یافتن قربانیان، شاهدان، مظنونان و افراد گمشده استفاده می شود.

به گفته مسئولین شهر , این دوربین‌ها برای تشخیص چهره یا گرفتن افرادی که از چراغ قرمز عبور می کنند و یا برای ماشین با سرعت بالا مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و فقط کاربردهایی که در بالا ذکر شد مورد نظر خواهد بود.

اما مسئولین مربوطه در سانفرانسیسکو در این ماه قانونی را تصویب کردند که پلیس را قادر می سازد تا از هواپیماهای بدون سرنشین برای تعقیب و گریز ماشین استفاده کند و نیز دوربین های نظارت عمومی با فناوری تشخیص چهره را در مکان های عمومی نصب کند.
به علاوه، اداره حمل و نقل شهر به طور جداگانه در حال نصب دوربین های کنترل سرعت در خیابان هایی است که تعداد جراحات و تلفات ناشی از ترافیک زیاد است.

سطح تهدید : بنیاد Electronic Frontier، یک گروه غیرانتفاعی حقوق دیجیتال، نسبت به دوربین پلاک‌ خوان هشدار داده است و استدلال می‌کند که دوربین‌های پلاک‌خوان می‌توانند «پرتره‌ای از زندگی شخصی یک راننده ترسیم کنند» و «رانندگانی را که از مکان‌های حساس بازدید می‌کنند، هدف قرار دهند» مانند مراکز مهاجرت و تجمعات اعتراضی و موارد دیگر.

شهردار سانفرانسیسکو خانم لاندن برید هفته گذشته در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “پلاک خوان ها می توانند نقش مهمی در ایجاد اخلال در سرقت خرده فروشی، سرقت خودرو، نمایشگاه های فرعی و سایر فعالیت های مجرمانه ایفا کنند.”

بیل اسکات، رئیس اداره پلیس سانفرانسیسکو گفت که این فناوری به افسران “ابزار بیشتری برای مبارزه با جرم و جنایت” می دهد که قطعا برای پلیس ثمربخش خواهد بود.
این دوربین ها را در تقاطع ها و مکان های مختلف شهری قرار خواهند گرفت و مسئولان شهری انتظار دارند تا سه ماه آینده تمام ۴۰۰ دوربین پلاک خوان فعال شوند.

منبع : msn

همچنین ببینید

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

روزگاری که پلاک خوان های خودکار یک تاکتیک ناگفته بود که توسط مجریان قانون و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *