فرماندار اوکلند از پلاک خوان ها حمایت می کند اما مخالفان در اثربخشی آن تردید دارند

فرماندار اوکلند از پلاک خوان ها حمایت می کند اما مخالفان در اثربخشی آن تردید دارند

اوکلند، کالیفرنیا ؛ هفته گذشته فرماندار نیوسام اعلام کرد کالیفرنیا شبکه ای از ۴۸۰ دوربین با فناوری پیشرفته را در اوکلند و خلیج شرقی نصب می کند تا “به اجرای قانون در شناسایی وسایل نقلیه مرتبط با جنایات با استفاده از اطلاعات و هشدارهای بلادرنگ کمک کند.”

با این حال، گروه هایی مانند پروژه ضد پلیس-تروریسم (Anti Police-Terror Project) با این پیشنهاد مخالفت کرده اند.

کت بروکس، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی پروژه ضد پلیس-تروریسم، در مصاحبه ای تلفنی با ونگارد در این هفته گفت: «استفاده از پلاک خوان ها هیچ کاری برای حل جرم انجام نمی دهد. بنابراین، اگر ادعا این است که این یک مسئله جهت برقراری امنیت عمومی است و این موضوع قرار است اوضاع را تغییر دهد، به نظر این یک ادعای نادرست است و هیچ داده‌ای برای تایید اینکه دوربین های پلاک خوان میتواند در ایجاد امنیت عمومی ثمربخش باشد وجود ندارد.»

او گفت : ” اطلاعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه این دوربین‌ها انواع مشکلات را برای افراد کم‌ درآمد و جوامع رنگین پوست ایجاد می‌کنند که این امر منجر به تشدید نژادپرستی در آمریکا خواهد شد.”

علاوه بر این، بروکس خاطرنشان کرد که اغلب پلیس افراد نامرتبط که شاید جرمی نیز مرتکب نشده باشند را تحت فشار قرار می دهد.

او گفت که پلیس در نهایت “افرادی را تحت فشار قرار می دهد که مجریان قانون فکر می کنند آنها همان شخصی هستند که هر کاری را که فکر می کنند انجام داده است که البته در خیلی از موارد معلوم می شود که دستگیری فرد، اشتباهی بوده است.”

این افراد در نهایت دچار آسیب های فیزیکی-روحی ناشی از حمله نیروهای انتظامی می‌شوند .

کت بروکس به مورد برایان هوفر، رئیس کمیسیون حفظ حریم خصوصی اشاره کرد و گفت که آنها در روز شکرگزاری در حال رانندگی به خانه بودند که پلاک ماشین باعث شد پلاک خوانی فعال شود و پلیس او را دستگیر کند!

او گفت: «آنها وحشیانه رفتار می کردند و اسلحه به سمت صورتشان نشانه رفته بود. “این یک استثنا نیست – این همیشه اتفاق می افتد.”

او گفت که بخشی از مشکل پلیس در آمریکا “شیوه ای است که پلیس ما در آمریکا هنگام برخورد با متهم انجام می دهد.”

او گفت که به روی آنها اسلحه کشیده شد و این موضوعی نیست که به سادگی از آن عبور کنیم آن هم در حالیکه مرتکب هیچ جرمی نشده باشیم.

ونگارد درباره این حادثه که در روز شکرگزاری ۲۰۱۸ رخ داد با برایان هوفر صحبت کرد: «بعد از روز شکرگزاری در سال ۲۰۱۸ ما به شوخی تفنگ را به سمت خودمان نشانه گرفتیم و این فقط یک سرگرمی بود اما همین باعث شد تا دوربین پلاک خوان خودکار (APLR Camera) به اشتباه پلاک ماشین ما را در لیست داغ قرار دهد و مشکلاتی برای ما بوجود آورد”.

وی گفت: یکی از مشکلات دیگر علاوه بر خطای انسانی این است که خود اسکنرها تا ۳۵ درصد خطا دارند.

او گفت: ما شانس آوردیم، من و برادرم، به زندان نرفتیم. “اما ممکن است در موارد مشابه این اتفاق برای دیگران بیفتد یا حتی به زندان بروند آنهم در حالیکه هیچ خطایی از آنها سر نزده است»

او گفت که تعداد داستان های ترسناکی که در ارتباط با این موضوع از مردم شنیده است واقعاً تأمل برانگیز است و باید در مورد استفاده بی رویه از دوربین های پلاک خوان اتوماتیک چاره اندیشی شود.

او گفت: “خطر دستگیری یا خشونت فیزیکی پلیس واقعاً زیاد بود.”

او گفت: «من فقط از نظر آماری می دانم که ALPRها در مبارزه با جرم و جنایت چندان مؤثر نیستند؛ حداقل در ۱۰ سال گذشته اینگونه بود است.

نگرانی دیگر بودجه است.

در بیانیه ی هفته گذشته، بروکس ابراز نگرانی کرد که پولی که برای نظارت صرف می شود برای نیازهای دیگر هزینه نمی شود در حالیکه بخش های دیگری وجود دارد که شاید اهمیت آن بیشتر باشد.

او همچنین گفت: «به ازای هر دلاری که برای دوربین‌های نظارتی خرج می‌کنیم، این یک دلار است که برای استراتژی‌های امنیت عمومی اثبات شده هزینه نشده است.»

او ادامه داد: “ما نگران یک ایالت و شهری هستیم که کسری بودجه گسترده دارند و بزرگترین جمعیت بی خانمان در شهر خود و در سراسر کشور وجود دارد. زمانی که تصمیم می‌گیریم ۴۸۰ دوربین جدید به کار بگیریم، باید بپرسیم که با پولی که برای این کار خرج می‌کنیم، چند نفر می‌توانند اسکان داده شوند، و چند نفر می‌توانند برای انجام کارهای با دستمزد آموزش ببینند تا بخشی از مشکل بیکاری حل شود.»

بروکس در این مصاحبه تلفنی خاطرنشان کرد: شهر اوکلند و ایالت کالیفرنیا در کسری مالی هستند. ما فرصت داریم تا اوضاع را تغییر دهیم و به شرایط ناشی از رکورد اقتصادی که پس از پاندمی کرونا ویروس ایجاد شده است رسیدگی کنیم اما ما پول را برای فناوری دوربین پلاک خوان خودکار به بهانه تأمین امنیت مردم هدر می دهیم.

ما می‌توانیم از این پول برای اسکان مردم آواره و برای درمان اعتیاد مردم استفاده کنیم. درمان جامع واقعی برای بهبود مدارس، آسفالت کردن جاده های ما، تمیز کردن پارک های ما یا ساختن مسکن برای کم درآمدها بدون هزینه یا با هزینه کم، چیزهایی است که می شود برای آن ها هزینه کرد.

در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰، ما کارهای مشابهی برای تامین امنیت عمومی انجام دادیم که در آن پول زیادی برای زندانها خرج کردیم. با این حال، این باعث نشد که جوامع ما امن تر شوند. در واقع، یکی از نشانه های جوامع امن داشتن خانواده های سالم است، اما ما اکنون با تعدد خانواده های از هم پاشیده مواجه هستیم.

همچنین ببینید

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

روزگاری که پلاک خوان های خودکار یک تاکتیک ناگفته بود که توسط مجریان قانون و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *