لبنان استفاده از پلاک خوان های خودکار را تایید کرد

لبنان استفاده از پلاک خوان های خودکار را تایید کرد

لبنان به تعدادی از شهرهای منطقه ملحق خواهد شد که از ALPRها استفاده می کنند و لذا دوربین های پلاک خوان خودکار را در اواخر سال در مکان های مختلف شهر وارن نصب خواهد کرد.

شورای شهر لبنان در یک رای گیری جداگانه، سیاست استفاده از دوربین های پلاک خوان اتوماتیک جنجالی را تصویب کرد. شورا ۴-۳ به این سیاست رای داد و این یعنی ۳ نفر از ۷ نفر اعضای شورا با این قانون مخالف هستند.

شورا چندین ماه است که این موضوع را با مقامات پلیس بررسی کرده است که پس از دریافت بازخورد، در این سیاست تجدید نظر کرده اند. بیشتر نگرانی های مطرح شده توسط اعضای شورا، ایجاد تعادل بین مزایای فناوری در حال توسعه اجرای قانون و حریم خصوصی ساکنان و شهروندان بوده است.

در ماه فوریه، سلرز (یک از اعضای شورا) گفت که از شورا خواسته است تا زمان بیشتری برای بررسی این سیاست داشته باشد زیرا “نگرانی اصلی او این است که اگرچه این ابزار، قدرتمند است اما در این فناوری مرز باریکی بین حریم خصوصی و اجرای قانون وجود دارد.”

اسمیت (یکی دیگر از اعضا) به دیتون دیلی نیوز گفت که به این قطعنامه رای منفی داد زیرا می خواست تعادل درستی بین ابزارهای قدرتمند مورد استفاده پلیس و حفاظت از حریم شخصی ایجاد کند.

او گفت: ” دپارتمان پلیس محلی کنونی ما پر از مردان و زنان محترم است و من به آنها اعتماد دارم . اسمیت در پاسخ به ایمیل گفت : ” نگرانی من این است که استفاده از این دوربین‌ها در حال افزایش است و این مشکلات طولانی‌مدت آینده برای آزادی‌های مدنی ایجاد می‌کند . “

اسمیت گفت که این قطعنامه حاوی بندهای خوبی است. او گفت: «با این حال، من می‌خواستم حمایت‌ها قوی‌تر شود و در قالب یک آیین‌نامه شهری که پیچیده‌تر بود اما تمام قوت قانون را به همراه داشت تثبیت شود.» آنها در واقع ابزارهای بسیار قدرتمندی هستند، اما سوالی که از خودم می‌پرسم این است که در نهایت در چه مقطعی قدرت رو به افزایش دولت را محدود می‌کنیم؟»

این دوربین‌ها که توسط شرکت Flock ساخته شده‌اند، در تعدادی از شهرهای منطقه به عنوان یک ابزار برای کمک به پلیس نصب شده‌اند. سیاست جدید لبنان اجازه استفاده از این فناوری را برای شناسایی وسایل نقلیه دزدیده شده یا تحت تعقیب، پلاک های سرقت شده و افراد گمشده می دهد. این دوربین ها همچنین برای جمع آوری اطلاعات مربوط به مجوزهای فعال، امنیت داخلی، نظارت الکترونیکی، ترددهای مشکوک و بازیابی اموال مسروقه استفاده می شوند. علاوه بر این، سیاست جدید مطابق با استانداردهای کمیسیون اعتباربخشی برای آژانس های اجرای قانون (CALEA) است.

لبنان قصد دارد ۲۰ دوربین فلاک ثابت با پلاک خوان را در سراسر مناطق پرترافیک شهر نصب کند.

در ماه فوریه، رئیس پلیس مایک مک‌کاچان گفت که هزینه‌های هر دوربین ۳۰۰۰ دلار و نصب آن ۸۰۰۰ دلار است که مجموعاً ۶۸۰۰۰ دلار برای این دوربین ها هزینه خواهد شد. وی گفت: شهرداری برای اجرای این پروژه ۷۰ هزار دلار بودجه در نظر گرفته است. در حالی که هزینه های پروژه در حوزه اختیارات شهردار است و بودجه نیز در نظر گرفته شده است، هم شهردار شهر (آقای اسکات برونکا) و هم مقامات پلیس می خواستند قبل از حرکت به جلو، موافقت شورا را دریافت کنند تا کار با قدرت و خرد جمعی پیش برود.

برونکا گفت که دوربین های جدید می توانند در پاییز امسال عملیاتی شوند. او گفت که چند ماه طول می کشد تا شهر روند تدارکات را آغاز کند و دوربین های جدید در سطح شهر نصب شود.

مک کاچان گفت که LPRهای موقعیت ثابت می توانند پلاک خودرو را بخوانند و رنگ، ساخت و نوع وسیله نقلیه قابل جستجو را تعیین کنند. او گفت که LPR شواهد و حقایق عینی در مورد وسایل نقلیه جمع آوری می کند، اما از فناوری تشخیص چهره برای افراد استفاده نمی کند.

مک کاچان گفت: این سیستم هشدارهای بلادرنگی از وسایل نقلیه تحت تعقیب یا وسایل نقلیه مرتبط با مظنون شناخته شده دارد. او گفت که از دوربین ها برای کمک به مجریان قانون در حل جرایم استفاده می شود و سیستم دوربین نیز به تمام قوانین ایالتی پایبند است.

مک‌کاچان گفت که سیاست‌های به‌روز شده شامل عکس‌ها متعلق به پلیس لبنان خواهد بود و هرگز توسط شرکت فلاک فروخته یا به اشتراک گذاشته نخواهد شد و فقط یک دوره نگهداری ۳۰ روزه عکس ها نگهداری می شوند و سپس حذف خواهند شد؛ همه داده ها با فناوری ابری با رمزگذاری سراسری ذخیره می شوند. و یک ناظر باید مجوز دسترسی را بدهد و قبل از دسترسی به سیستم برای پیگیری حسابرسی، شماره حادثه را درج کند.

این سیستم به صورت فصلی حسابرسی می شود تا از انطباق با خط مشی اطمینان حاصل شود. او همچنین گفت که سیستم دوربین عکاسی از GPS یا فناوری تشخیص چهره استفاده نمی کند.

همچنین ببینید

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

روزگاری که پلاک خوان های خودکار یک تاکتیک ناگفته بود که توسط مجریان قانون و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *