پلاک خوان های شهر گرینزبوروی آمریکا فعلاً قرار نیست افزایش پیدا کنند

پلاک خوان های شهر گرینزبوروی آمریکا فعلاً قرار نیست افزایش پیدا کنند

گرینزبورو (از شهرهای ایالت کارولینای شمالی)؛ بیش از دو سال از نصب اولین دوربین های پلاک خوان در گرینزبورو می گذرد.

ما در حال دریافت به‌روزرسانی در مورد نحوه کارکرد آن‌ها هستیم و اینکه آیا می‌توانیم انتظار داشته باشیم که نصب پلاک خوان دیگری را شاهد باشیم. در حال حاضر، ۱۵ دوربین ALPR در سراسر شهر و در مناطق حساس وجود دارند که معمولاً پلیس در این مناطق به تماس های زیادی پاسخ می دهد و از مناطق شلوغ شهر محسوب می شوند. این شامل مناطقی در خیابان مارکت، بلوار گیت سیتی و خیابان اسپرینگ گاردن است.

بازرسان به خبرگزاری FOX8 گفتند که دوربین‌ها در موارد مربوط به اتومبیل‌های دزدیده شده و وسایل نقلیه تحت تعقیب بسیار مفید بوده‌اند.

دوربین ها چهره یا بدن افراد را نمی گیرند. آنها فقط از پلاک ها عکس می گیرند.

با گذشتن از منطقه تحت نظارت دوربین پلاک خوان، رانندگان ممکن است حتی متوجه حضور دوربین ها نشوند. پلاک خوان های کوچک تفاوت بزرگی در کمک به شناسایی مجرمان در خیابان ها ایجاد می کنند.
در یک برهه از زمان حدود ۳۰ عدد از این دوربین ها در خیابان های شهر وجود داشت. اکنون، به دلیل مشکل با فروشنده Flock، نیمی از این تعداد وجود دارد.

نانسی وان، شهردار گرینزبورو، سه شنبه شب در جلسه شورای شهر گرینزبورو گفت: “شرکت فلاک در حال حاضر با ایالت کارولینای شمالی مشکلاتی دارد و این به مجوزهای تجاری آنها مربوط می شود.” «در واقع به آنها گفته شد که دوربین‌ها در حال حاضر آماده شده‌اند و می‌توانیم با آن‌ها ادامه دهیم، اما تا زمانی که مشکل اداری برطرف نشود دیگر نمی‌توانند دوربین بفروشند.»

شارون هایتاور، عضو شورای شهر، در مورد نصب یکی از دوربین ها در یک تقاطع در منطقه مورد نظر خود مصمم است: تقاطع جاده واندالیا و جاده راندلمن.

این منطقه ای است که از نظر تاریخی، جنایات و حوادث زیادی در آن رخ داده است.

هایتاور که نماینده ناحیه ۱ است، گفت: “من منتظر حضور آنها در واندالیا بودم.” “ما در مورد آن صحبت کرده ایم. بنابراین من و ریک درخواست کردیم جاده واندالیا مجهز به دوربین های ALPR شوند اما با مشکلات ایجاد شده مجددا این کار به تعویق افتاد.”

مشکل این است که دوربین های Flock به دلیل مشکلات مجوز نمی توانند در جاده های ایالتی نصب شوند. جاده راندلمن یکی از آنهاست.

اعضای انجمن امیدوارند هر چه زودتر کاری انجام شود و این مشکل برطرف گردد.

یک شهروند که در دوره نظرات عمومی جلسه شورا صحبت کرد، گفت: «من فکر می کنم هر چیزی که به ما کمک کند از وقوع جرم جلوگیری کنیم، وسایل نقلیه دزدیده شده را پیگیری کنیم و یا از جرم هایی که در تقاطع واندالیا اتفاق می افتد پیشگیری کنیم می تواند مفید باشد و لازم نیست این تکنولوژی حتما متعلق به شرکت Flock باشد.

مسئولین شهر می گویند که به دنبال استفاده بالقوه از یک شرکت متفاوت برای تهیه دوربین هستند.

منبع : msn

همچنین ببینید

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

روزگاری که پلاک خوان های خودکار یک تاکتیک ناگفته بود که توسط مجریان قانون و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *