یادگیری عمیق به زبان ساده : کاربرد ها – قسمت دوازدهم

با وجود محبوبیت بینایی ماشین ، این شاخه تنها کاربرد یادگیری عمیق نیست. شبکه های عمیق همچنین به حوزه پردازش متن نیز وارد شده اند و همه ی روش های سنتی را از نظر دقت شکست می دهند. همچنین از آن ها برای تشخیص سرطان و تصویربرداری پزشکی بطور گسترده استفاده می شود. هنگامی که یک مجموعه داده دارای الگو های بسیار پیچیده ای است ، شبکه های عمیق تمایل به انتخاب بهینه مدل دارند.

همانطور که قبلاً بحث کردیم ، یادگیری عمیق  در بسیاری از حوزه های بینایی ماشین مورد استفاده قرار می گیرد. فیسبوک از شبکه های عمیق برای شناسایی چهره ها از زوایای مختلف استفاده می کند و Clarifai از این شبکه ها را برای تشخیص شی استفاده می کند. سایر کاربرد ها شامل تجزیه و تحلیل صحنه و دید خودرو برای خودروهای بدون راننده است.

شبکه های عمیق همچنین در برخی از کار های پردازش زبان طبیعی مانند تجزیه و تحلیل احساسات ، مدل های دیگری را شکست داده اند ، که در ابزار های جدیدی مانند MetaMind قابل مشاهده هستند. از شبکه های بازگشتی می توان به طور مؤثر در کلاسه بندی اسناد و پردازش متن در سطح کاراکتر استفاده کرد.

آدرس برنامه های آزمایشی معرفی شده در ویدیو :

Clarifai : http://www.clarifai.com

Metamind : https://www.metamind.io/language/twitter

شبکه های عمیق حتی در فضای پزشکی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. یک تیم از دانشگاه استنفورد از شبکه های عمیق برای شناسایی ۶،۶۴۲ عامل استفاده کردند که به پزشکان در پیش بینی بهتر احتمال زنده ماندن بیمار سرطانی کمک می کنند. محققان IDSIA در سوئیس از شبکه عمیق برای شناسایی سلول های مهاجم سرطان سینه استفاده کردند. در کشف دارو ، Merck میزبان یک چالش یادگیری عمیق برای پیش بینی فعالیت بیولوژیکی مولکول ها بر اساس ساختار شیمیایی بود.

در امور مالی ، شبکه های عمیق آموزش می بینند که پیش بینی های خود را بر اساس جریان داده های بازار ، تخصیص نمونه کار ها و پروفایل های ریسک انجام دهند. در تبلیغات دیجیتالی ، از این شبکه ها برای بهینه سازی استفاده از فضای صفحه نمایش ، و برای دسته بندی کاربران به منظور ارائه تبلیغات شخصی استفاده می شود. آن ها حتی برای کشف تقلب در زمان واقعی و همچنین برای تقسیم مشتریان برای رونق / فروش متقابل در یک محیط فروش استفاده می شوند.

کاربرد مورد علاقه شما حوزه ی یادگیری عمیق چیست؟ لطفاً نظرات خود را بیان کرده و با ما در میان بگذارید.

منبع Youtube

همچنین ببینید

ساخت انیمه از ویدیو های واقعی

ساخت انیمه از ویدیو های واقعی !

این مدل هوش مصنوعی به زیبایی می تواند تصاویر و ویدیو های واقعی را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *