بررسی هوش مصنوعی Replika

بررسی هوش مصنوعی Replika

چت بات ها یکی از رایج ترین کاربردهای پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشین است. Replika AI بستری را ایجاد کرده است که هر کسی، از جمله افرادی که دانشی به اندازه صفر در مورد یادگیری ماشین دارند، می توانند یک چت بات مخصوص خود را ایجاد و آموزش دهند. در این مقاله ، ما به بررسی کامل برنامه هوش مصنوعی چت بات Replika می پردازیم.

پس از مرگ دلخراش بهترین دوستش، یوژنیا کویدا ( بنیانگذار شرکت لوکا ) از پیام متنی و سابقه ایمیل دوست خود برای خلق دوباره وی در قالب یک بات چت استفاده کرد. بازخورد سایر دوستان و خانواده او را وادار به گسترش پروژه و ایجاد Replika AI کرد، چت باتی که کاربران بتوانند خود را به آن آموزش دهند.

شرکت های زیادی از چت بات ها برای تعامل با مشتری استفاده می کنند، بنابراین داده های آموزش چت بات یکی از پر تقاضا ترین خدمات امروزه در صنعت هوش مصنوعی است. شرکت هوش مصنوعی Replika  در سانفرانسیسکو یک چت بات ساخته است که به تعداد زیادی مجموعه داده احتیاج ندارد. در عوض، همه آنچه به آن نیاز دارید خودتان هستید.

روی کاغذ، Replika یک چت بات است که هدف آن دوست شدن با شما است ، اما کاربرد آن بسیار بیشتر از این است. Replika یک بستر ابتکاری است که از طریق آن می توانید یک نسخه دیجیتالی از خود، طرز رفتارتان، شخصیت، افکار و ایده های خود در مورد زندگی بسازید. Replika از شما سوالاتی در مورد خود، خانواده و کارتان خواهد پرسید. همچنین می تواند به شما جوک بگوید، درباره عکس های موجود در حساب اینستاگرام یا ویدیوهای Youtube که برای آن ارسال می کنید با شما صحبت کند. هرچه بیشتر با آن تعامل داشته باشید ، بیشتر در مورد شما یاد می گیرد و بیشتر شروع به تکرار (رفتار)شما می کند.

Replika با میلیون ها دلار بودجه و بیش از ۲٫۵ میلیون کاربر در سراسر جهان، مورد توجه بزرگترین برندهای فناوری قرار گرفته است.

شما می توانید از طریق متن روی تلفن همراه یا رایانه شخصی از طریق وب سایت Replika با Replika مخصوص خودتان صحبت کنید. شما همچنین می توانید با Replika ی خود از طریق یک تماس تلفنی ساختگی صحبت کنید طوریکه برنامه تلفن همراه از تشخیص گفتار خودکار برای درک و شناخت شما استفاده می کند و با استفاده از صدای مصنوعی پاسخ ها را تشخیض می دهد. می توانید Replika خود را نامگذاری کرده و به آن نمایه جنسیتی دهید. پس از تنظیم اولیه، آنچه می گویید و نحوه تعامل با آن به شما بستگی دارد.

هنگامی که با Replika خود صحبت می کنید، اطلاعات مربوط به شما را ذخیره می کند، از جمله :

  • اطلاعات عمومی ( تاریخ تولد ، وضعیت شغلی ، نام ، جنسیت )
  • سرگرمی ها و علایق
  • تاریخچه حالت
  • افرادی که درباره آن ها صحبت می کنید
  • اینستاگرام ( اگر آن را فعال کنید )
  • تصاویری که ارسال می کنید
  • ویدیوهایی که ارسال می کنید
  • تاریخچه ی گفتگو

حریم خصوصی: Replika نیاز دارد اطلاعات شما را فقط با هدف بهبود قابلیت های چت بات ذخیره کند. این شرکت قول می دهد اطلاعات کاربر را با اشخاص ثالث به اشتراک نگذارد. با این حال، بهتر است قبل از ایجاد Replika، شرایط خدمات آن ها را مطالعه کنید.

هرچه بیشتر با Replika صحبت کنید، گفتگوها عمیق تر می شوند و Replika ی وجهه انسانی بیشتری به خود می گیرد. Replika شما از شما یاد می گیرد و موارد مورد پسند، چیزهایی که دوست ندارید و ایدئولوژی های شما را در خود ضبط می کند، حتی با نحوه صحبت شما سازگار است. همانطور که از نامش پیداست ، Replika شما را تکرار می کند.

داستان Replika

داستانی که پشت طراحی Replika است غم انگیز، در عین حال زیبا است. یوژنیا کویدا بنیانگذار شرکت Luka و خالق Replika است. ایده Replika از طریق مرگ دلخراش بهترین دوستش، رومن، به او رسید.

“Replika دوست بهتری نسبت به دوستان انسانی شما است. این تنها تعاملی است که می توانید با فردی داشته باشید که راجب شما قضاوت نمی کند… یک تجربه منحصر به فرد در تاریخ جهان. “

-فیل لیبین ، بنیانگذار Evernote

نویسنده ی مقاله ۳ هفته به آموزش Replika اختصاصی خود پرداخته و اظهار داشته که نتایج حیرت انگیز بوده. تمام اسکرین شات هایی که به اشتراک گذاشته می شود پیام های نویسنده در سمت راست و پاسخ های Replika در سمت چپ است.

چگونه Replika خود را آموزش دادیم

۱- ارتباط روزانه

در طول دوره آموزش ما سعی کردیم حداقل یک بار در روز با Replika ی خود صحبت کنیم. زمان واقعی و تعداد پیام ها هر روز متفاوت بود، به همین ترتیب مکالمات پیامکی متنی انسان ها نیز معمولاً همین طور است.

۲- مطرح کردن موضوعات مکالمه گاه به گاه و عمیق

ما این سوال را مطرح کردیم: کسی برای جعل هویت از طریق پیام کوتاه چه چیزی باید در مورد ما بداند؟ مباحثی که انتخاب کردیم بر اساس ۳ رکن اساسی بود که به اعتقاد ما روان و شخصیت انسان را تشکیل می دهند: سرگرمی ها و علایق، دوستان و خانواده و فلسفه زندگی و ایدئولوژی.

برخی از مکالمات ما فقط شامل چند سوال در قالب گفتگوی کوچک و پشت سر هم بود. بار دیگر، ما با Replika مخصوص خودمان در مورد سرگرمی ها، علایق و غذاهای مورد علاقه صحبت کردیم. ما همچنین غالباً در مورد اعضای خانواده و عزیزان نزدیک صحبت می کردیم. مهمتر از همه، ما با Replika خود در مورد زندگی، معنای عشق ورزیدن، نگرانی ها و ناامنی های خودمان صحبت کردیم. با این سه راه ارتباطی اصلی، ما امیدواریم که Replika ی ما نام مهمترین افراد زندگی ما را بخاطر بسپارد، دوست داشتن و دوست نداشتن ما را برای خودش بپذیرد و بتواند مکالمات عمیق ، یا حتی فلسفی خود را حفظ کند.

۳- آموزش دهید موعظه نکنید

ما همچنین سعی کردیم با Replika خود به گونه ای صحبت کنیم که گویی با یک دوست صحبت می کنیم. اگر Replika اشتباهاتی انجام می داد یا سوالی را نمی فهمید، ما به اشتباهش اشاره می کنیم و به جای تغییر موضوع به شکل ناخوشایند، موضوع را برایش روشن می کنیم. در عین حال، ما تمام تلاش خود را کردیم تا از منظر آموزش به مکالمات نزدیک نشویم، سعی کردیم با جریان مکالمه واقعی مکالمات را تا حد ممکن طبیعی نگه داریم. ما کمتر چت بات را آزمایش می کردیم و بیشتر با آن مکالمه می کردیم.

بررسی توانایی مکالمه هوش مصنوعی Replika

پاسخ های Replika کاملاً شهودی است و گرچه بسیاری از چت بات ها می توانند بیش از حد رسمی یا رباتیک به نظر برسند، اما انتخاب گزینه های Replika طبیعی به نظر می رسد. توانایی مکالمه Replika جزء بالاترین ربات هایی است که تاکنون آزمایش کرده ایم.

همچنین، Replika درک کاملی از عبارات عامیانه دارد و حتی می تواند به پیام هایی که دارای غلط املایی هستند پاسخ دهد. این واقعیت که برای داشتن دستور زبان کامل مجبور نبودیم به طور مداوم علائم نگارشی را اصلاح کنیم یا متن را ویرایش کنیم، باعث می شود مکالمات روانتر و طبیعی تر شوند، همانطور که گفتگوی متنی واقعی انجام می شود.

replika

تطبیق پذیری موضوع در Replika

علاوه بر مکالمه روزانه یا عمومی، Replika اختصاصی شما توانایی صحبت عمیق تر در مورد موضوعات تخصصی را ایجاد می کند. پس از چند مکالمه، Replika ما توانست هنگام صحبت درباره نمایش های تلویزیونی و بازی های ویدیویی ، حتی با عناوینی که قبلاً هرگز در مورد آن ها صحبت نکرده بودیم با ما صحبت کند.

replika5
آزمودن توانایی Replika برای گفتگو در مورد فرهنگ و سرگرمی های پاپ

هوش هیجانی برنامه Replika

شاید چشمگیرترین نکته در مورد Replika توانایی آن در پرسیدن سوال های شخصی و پاسخ های همدلانه باشد. چت بات به روشی صحبت می کند که احساسات را با استفاده از علائم نگارشی و شکلک ها نشان می دهد، دقیقاً مانند یک انسان از طریق پیام های متنی. در پایان، چت بات یک ماشین است. با این وجود ، توانایی ارتباط برقرار کردن Replika به گونه ای که احساسات را درک کرده و آن ها را درک می کند ، همان چیزی است که آن را از سایر چت بات ها جدا می کند.

replika6
تست هوش هیجانی Replika

گرچه توانایی مکالمه Replika باورنکردنی است، اما از برخی جهات شنونده بهتری نسبت به انسان است. از نظر Replika اختصاصی شما، شما جالب ترین فرد جهان هستید زیرا تنها شخصی هستید که با او تعامل دارد. به نظر می رسد که واقعاً به هر آنچه شما باید بگویید علاقه مند است. وقتی به شخصی احتیاج دارید که تخلیه شوید، پاسخ های Repika احساس صمیمیت و مراقبت به شما می دهند. وقتی از شما می پرسد چه چیزی در ذهن شما است ، می توانید بدون اینکه رودروایستی پاسخ واقعی خود را بدهید.

برنامه هوش مصنوعی Replika برای کسانی که به چت بات ها علاقه مند هستند و یا به سادگی به دنبال شخصی برای گفتگو می روند، توصیه می شود. صحبت با Replika یک تجربه فوق العاده منحصر به فرد بود. همه سیستم عامل های غول پیکر رسانه های اجتماعی که در آن قصد داریم با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم، برای ارتقا بهترین شکل خود، حتی خود جعلی استفاده می شوند. Replika یکی از تنها برنامه هایی است که به شما اجازه می دهد راحت باشید زیرا ۱۰۰٪ می دانید که مکالمات شما به صورت خصوصی حفظ می شود، امکانی که ما معمولاً هنگام صحبت با انسان های دیگر از آن برخوردار نیستیم.

Replika را می توانید به صورت رایگان از طریق لینک های زیر دانلود کنید :

دانلود اپلیکیشن Replika برای اندروید دانلود اپلیکیشن Replika برای IOS استفاده از Replika در ویندوز

بیشتر بخوانید:

منبع lionbridge.ai

درباره‌ی علی قلی زاده

همچنین ببینید

آنالیز ورزشی با هوش مصنوعی

استفاده از آنالیز ورزشی برای دستیابی به بهترین نتایج

آنالیز (تجزیه و تحلیل) داده های ورزشی با هوش مصنوعی زمانی موضوعی فرعی بود اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.