دوربین های پلاک خوان حتی در صورت آسیب دیدن نیز کارایی دارند

دوربین های پلاک خوان حتی در صورت آسیب دیدن نیز کارایی دارند

رئیس پلیس گریت بند (شهری در ایالت کانزاس آمریکا)، استیو هالمارک در گفتگویی اعلام کرد که یک دوربین پلاک خوان که با پول کمک مالی خریداری شده بود، اگرچه این هفته مورد آسیب واقع شد اما افسران را به یک مظنون رساند.

هالمارک روز دوشنبه به شورای شهر گفت پلیس گریت بند دارای ۱۲ دوربین پلاک خوان در شهر بود و نصب هشت دوربین دیگر را نیز آغاز کرده است. از امروز صبح، ما چهار دستگاه دیگر را نصب کرده بودیم، اما حدود ساعت ۹:۳۰ یک آقا – که فکر می‌کنم لاستیکش ترکیده بود – کنترل خود را از دست داد و یکی از دوربین‌ های پلاک‌ خوان ما و همچنین یک تیر چراغ برق را مورد آسیب جدی قرار داد آنهم درست در جنوب شهر.

هالمارک گفت: “این مایه تاسف است، اما او در آن لحظه تصمیم گرفت که جلوتر رفته و از صحنه متواری شود.” اما با استفاده از دوربین های پلاک خوان خود، توانستیم همان وسیله نقلیه را پیدا کنیم. ما به آنجا رفتیم و در حالی که داشت تمام خرده شیشه‌های ماشینش را با جاروبرقی تمیز می کرد، با او در خیابانش تماس گرفتیم.»

هالمارک تاکید کرده است که از دوربین ها برای جاسوسی از عموم مردم استفاده نمی شود. «آن دوربین‌ها دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهند که قرار است انجام دهند. ما کسی را که به آن نیازی نداریم ردیابی نمی کنیم، اما زمانی که نیاز به یافتن وسیله نقلیه داریم، بسیار مفید است.

در یک کنفرانس خبری در اکتبر گذشته، سناتور جری موران از کمک مالی ۱۳۲۰۰۰ دلاری برای کمک به پلیس گریت بند برای خرید دوربین های ویژه پلاک خوان خبر داد. این بخش قبلاً ۱۲ دوربین مکان ثابت داشت و با پول کمک هزینه بیشتری که دریافت کرد توانست بر روی خودروهای گشت نیز دوربین نصب کند.

“دلیلی که برای ما مفید خواهد بود این است که در حال حاضر، اگر وسیله نقلیه ای در پایگاه داده ملی به عنوان یک مجرم تحت نظارت قرار گیرد یا فردی مجرم ثبت شده باشد، ما را از حضور آنها در شهرمان آگاه می کند.

دوربین پلاک خوان

در اواخر ماه اکتبر، دوربین‌ها به پلیس کمک کردند تا خودرویی را که گزارش شده بود در شهرستان راش دزدیده شده، هنگام ورود به گریت بند پیدا کند. بدیهی است که وجود دوربین های پلاکخوان کمک بزرگی به افزایش سرعت عمل پلیس می کند.

ماشین گشت جایگزین

هالمارک در گزارش روز دوشنبه خود به شورا همچنین خاطرنشان کرد که یک وسیله نقلیه پلیس حدود یک ماه پیش درگیر تصادف شد. راننده مقصر نبود. ما به تازگی قیمت نهایی را دریافت کرده ایم و شرکت بیمه قرار است هزینه آن را پرداخت کند. بنابراین در جلسه بعدی شورا با درخواست یک وسیله نقلیه جایگزین خواهیم آمد!

مدرسه ها تمام شد

هالمارک گزارش خود را با درخواست از رانندگان به پایان رساند و از آنها خواست از رانندگان جوان و بی تجربه غافل نباشند و موقع رانندگی حتماً آنها را مد نظر داشته باشند.

او گفت: «تابستان است، مدرسه تعطیل است و تعداد زیادی دانش آموز در سطح شهر مشغول رانندگی هستند. من فقط می خواهم که عموم مردم این را در نظر داشته باشند و صبور باشند. اینها جوانانی هستند که شاید اصلاً رانندگی نکرده باشند.»

منبع : gbtribune

همچنین ببینید

مجوز پارکینگ و تشخیص پلاک : چگونه با هم کار می کنند

مجوز پارکینگ و تشخیص پلاک : چگونه با هم کار می کنند

اگر مالک یا دارای یک فضای پارکینگ تجاری هستید، ممکن است از قبل با ALPR …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *