اپلیکیشن هوش مصنوعی حذف افراد

این برنامه با استفاده از هوش مصنوعی مردم را از عکس های شما حذف کند

سرانجام می توانید بدون خودتان سلفی بگیرید.

عکاسی خیابانی، بدون مردم. | اعتبار: Bye Bye Camera

دامجانسکی ، یک هنرمند گمنام مستقر در نیویورک ، که به ساختن این نرم افزار کمک کرده است ، می گوید: Bye Bye Camera یک برنامه ساخته شده iOS برای “جهان پس از انسان” است. چرا بعد از انسان؟ چون که آن از هوش مصنوعی استفاده می کند تا افراد را از تصاویر جدا سازد و جای خالی آن ها را پر کند.

دامجانسکی به Verge می گوید: “یک شوخی که همیشه در مورد آن می کنیم این است که : سرانجام ، شما می توانید بدون خودتان سلفی بگیرید.”

هزینه این برنامه از فروشگاه ۲٫۹۹ دلار است و هشدار منصفانه در اینجا، چندان خوب نیست، یا حداقل ، بی عیب و نقص نیست. این برنامه کند است و افراد با بهم ریختگی زیاد را حذف می کند و لکه ای از پیکسل ها را بر جا می گذارد. اگر به دنبال ویرایش و بیرون آوردن مخالفان سیاسی در اینستاگرام خود هستید ، بهتر است از فتوشاپ استفاده کنید. اما اگر می خواهید با جادوی یادگیری ماشین وقتتان را پر کنید ، Bye Bye Camera سرگرمی خوبی است.

بعد قبلی

  برنامه حذف افراد هوش مصنوعی مشکل

  برنامه حذف افراد هوش مصنوعی مشکل 2

بعد قبلی

دو نمونه از اشتباهات  Bye Bye Camera – حذف سگ در عکس سمت چپ ، و جا گذاشتن یک دسته مو در سمت راست

برنامه توسط دامجانسکی و دو دوست او ساخته شده که همه بخشی از سایت Do Something Good هستند. یک “مجموعه سازنده” که در آن برنامه نویسان و هنرمندان منابع خود را برای ایجاد پروژه ها جمع آوری می کنند، Bye Bye Camera نیز یکی از آن ها می باشد.

پشت پرده نرم افزاری این برنامه بسیار ساده است. این روش از یک الگوریتم منبع متن باز (Open-Source  ) به نام YOLO برای شناسایی افراد (کوتاه برای “You Only Look Once”) و ترکیبی از سیستم های هوش مصنوعی در رابطه با پر کردن جای خالی آن ها استفاده می کند. دامجانسکی در این مورد وارد جزئیات نمی شود اما این الگوریتم های باز سازی به هیچ وجه غیر معمول نیستند. به عنوان مثال Nvidia تعدادی ابزار هوش مصنوعی ایجاد کرده است که مناظر و ساختمان ها را بر اساس طراحی کاربران ایجاد می کنند. در همین حال قابلیت “پر کردن آگهی از محتوا ( content-aware fill )” ادوبی، حذف یکپارچه تری حتّی در فیلم ها ارائه می دهد.

 


نکته جالب در مورد آینده چنین نرم افزاری این است که در سال ۲۰۱۷ یک اپلیکیشن با نام FaceApp با استفاده از یادگیری ماشین برای تغییر حالات مردم و مبادله سن و جنس آن ها شروع به کار کرد. دو سال بعد، قابلیت تغییر جنسیت Snapchat ، برای دستگیری افسران پلیسی که سعی می کنند با دختران زیر سن قانونی ارتباط برقرار کنند، استفاده شده است. دنیای هوش مصنوعی به سرعت حرکت می کند. آنچه که امروزه نمونه اولیه آن است، تنها در مدت چند سال به واقعیت زندگی تبدیل می شود.

این برنامه همچنین روی آثار هنری نیز کار می کند

دامجانسکی می گوید که او در درجه اول برنامه را یک ابزار هنری می بیند و از اشتباهاتی که انجام می دهد لذت می برد. او می گوید “من واقعاً آن را دوست دارم وقتی اشتباه می کند. من مانند یک کودک کوچک هستم. همیشه در حال عکس گرفتن به وسیله این برنامه هستم. و وقتی کار می کند عالی است ، وقتی این کار را نمی کند خنده دار است.”

اگر نمی خواهید از آن بر روی مردم استفاده کنید ، آن با آثار هنری عملکرد بسیار خوبی دارد. (به گفته ی ساید Artnome این تکنیکی است  که خود هنرمندان نیز آن را امتحان کرده اند.)

در مورد بُعد “پس از انسانی” دامجانسکی اعتراف می کند که این حرف را عمدتاً به شوخی می گوید که این برنامه الهام گرفته تا بخاطر تغییرات آب و هوایی و موارد مشابه که توسط انسان ها صورت گرفته، برای ما تهدیدی ایجاد کند.

او می گوید “ما در مورد آینده ای فکر می کنیم که بشریت دیگر نداشته باشد”. ” یکی از مواردی که من واقعاً از آن لذت می برم این است که برنامه انسان ها را بیرون می کشد ، اما سایه هایشان را نگه می دارد.”

بیشتر بخوانید :

منبع The Verge

درباره‌ی احمدرضا جعفری

همچنین ببینید

فیلتر های فضایی در متلب برای پردازش تصویر

پردازش تصویر با استفاده از MATLAB – قسمت سوم : فیلتر های فضایی

روش های فیلتر های فضایی یا Spatial Filtering به عملیاتی گفته می شود که در آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *