تشخیص پلاک

برقراری امنیت از گیت ورود و خروج شروع می شود : پلاک خوان راهکار شماست

بسیاری از ما روزانه در حال استفاده از گیت های ورود و خروج وسایل نقلیه هستیم. در هنگام عبور از این گیت ها، چندین راهکار امنیتی بر حرکت ما نظارت و و رفت و آمد ما را کنترل می کنند.

گیت ورود و خروج

راهبند های وسایل نقلیه ، که معمولا به صورت گیت های های بازو دار هستند، اجازه ی ورود وسایل نقلیه غیر مجاز به محوطه ی پارکینگ را نمی دهند و خودروها قبل از ورود به پارکینگ در سیستم بررسی می کنند. گیت ها می توانند به صورت دستی توسط نگهبان باز شوند یا وقتی که راننده ی وسیله ی نقلیه کارت ورود به پارکینگ داشته باشد و آن را به سیستم ارائه دهد، باز شوند.

کنترل دسترسی

در بسیاری از موارد استفاده از گیت های کنترل تردد ، سیستم کنترل دسترسی با سیستم کنترل گیت یکپارچه شده است. کارمندان و بازدیدکنندگان مجاز با مجوز کارتی که قبلاً صادر شده می توانند به راحتی وارد محوطه شوند. اگر کارت ورود و خروجشان مشکلی داشته باشد برای درج در پرونده باید با بخش حراست گیت یا از راه دور از طریق تلفن با داخل ساختمان ارتباط برقرار کنند. نظارت تصویری نیز غالباً به سیستم کنترل دسترسی ادغام می شود. این کار ،امکان دسترسی آسان به آرشیو فیلم های ضبط شده براساس گزارشات تاریخچه ورود به پارکینگ فراهم می کند.

مخابره با داخل ساختمان

هنگامی که گیت باز نمی شود، یا بازدید کننده ای بدون داشتن کارت ورود و خروج با گیت مواجه می شود، بخش ارتباطات داخلی ساختمان باید با افسر نگهبان یا مسئول بخش حراست ارتباط صوتی برقرار می کند تا در مورد مشکل پیش آمده راه حلی ارائه شود. هنگامی که بخش ارتباط داخلی ساختمان با سیستم کنترل گیت یکپارچه شود، افسر نگهبان می تواند با فشردن یک دکمه در نگهبانی اصلی، دروازه را از راه دور باز کند.

نظارت تصویری

وجود چندین نوع دوربین در گیت ورود خودرو ضروری است. برای ثبت تمام رویداد ها، دوربین های باید انتخاب شوند که برای کاربری در شرایط نوری مختلف مناسب باشند. در هنگام نصب دوربین، شرایط محیط، چراغ های جلو خودرو ها و دید مناسب در شب را در نظر بگیرید. در بسیاری از موارد یک دوربین با میدان دید وسیع برای ضبط تصاویر کل محدوده استفاده می شود، در حالی که دوربین دوم در کنار دستگاه کارت خوان یا راهبند قرار می گیرد تا هویت راننده ی خودرو را ثبت کند.

شناسایی پلاک خودرو

تشخیص پلاک ها برای انجام تحقیقات و بازرسی اطلاعات، ابزاری حیاتی است. به دلیل روشنایی نور چراغ جلو و نور چراغ عقب، شناسایی پلاک خودرو می تواند مسئله ای چالش برانگیز باشد. دوربین های مخصوص دید در شب می توانند نور شدید را حذف کنند و شماره پلاک را به وضوح در یک تصویر سیاه و سفید ثبت کنند.

تشخیص پلاک

در بعضی شرایط، ضبط تصویر ویدئویی پلاک کافی نیست. از نرم افزارهای تخصصی پلاک خوان می توان برای خواندن شماره پلاک و افزودن آن به پایگاه داده ، برای مراجعه بعدی خودرو استفاده کرد. همچنین می توان پلاک شناسایی شده را با یک لیست سفید یا سیاه (لیست خودروهای مجاز و غیر مجاز) از شماره های تعریف شده مقایسه کرد.

راهکار های یکپارچه

راهکارهای امنیتی یکپارچه برای گیت های کنترل تردد ، شامل سیستم های داخلی، دوربین نظارتی ، کنترل دسترسی ، کنترل گیت و سیستم های مدیریت بازدید کننده می باشند. هنگامی که این سیستم ها با یکدیگر ترکیب شوند، حراست از گیت های ورود و خروج بسیار ساده می شود.

با یک راهکار کاملاً یکپارچه، می توان شماره پلاک یک مهمان شناخته شده را از قبل در لیست بازدیدکنندگان مجاز وارد کرد. هنگامی که بازدید کننده توسط وسیله نقلیه از قبل ثبت نام شده وارد می شود، دوربین های نظارتی می توانند پلاک خودرو را ثبت کنند، شماره پلاک را بخوانند، آن را با لیست بازدید کنندگان شناخته شده مقایسه کنند و به سیستم کنترل دسترسی اجازه باز کردن گیت را بدهند. این سطح از یکپارچه سازی و چنین برنامه عملیاتی ساده ای می تواند امنیت را بهبود ببخشد، باعث صرفه جویی در وقت می شود و با صدور مجوز ورود سریع از بازدید کنندگان استقبال کند.

انتخاب راهکار مناسب

راهکار های یکپارچه اگر به درستی به کار گرفته شوند، از کارمندان، بازدید کنندگان و دارایی های ارزشمند شما محافظت می کنند. برای توسعه یک راهکار کنترل تردد مقیاس پذیر و کار آمد، بررسی جامع ، کشف و عرضه گسترده عملیاتی بسیار مهم است.

نرم افزار مدیریت تردد آی پلاک ، یک سیستم جامه برای کنترل تردد و مدیریت هوشمند گیت ها و راهبند ها را ارائه می کند. با استفاده از آی پلاک ، می توانید گزارشات کاملی از تردد خودرو ها به همراه شماره پلاک، تصویر پلاک و تصویر خودرو و زمان دقیق تردد را داشته باشید. همچنین با تعریف اشخاص و پلاک خودرو ها، می توانید بازه زمانی مجاز برای تردد آن ها تعریف کنید.

نرم افزار آی پلاک را می توان به صورت تحت شبکه پیاده سازی کرد تا گیت های مختلف ورود و خروج را در نقاط مختلف مجموعه، نظارت و مدیریت کرد. با تعریف کاربران با دسترسی های مختلف می توان سلسله مراتب حراست را تعریف کرد تا مدیریت سیستم به صورت حرفه ای و دقیق انجام گیرد.

در آخر لازم به ذکر است که نرم افزار آی پلاک امکان اتصال به دستگاه های خارجی از قبیل راهبند ، گیت کنترل تردد ، آلارم و چراغ ورود و خروج را دارد و می تواند این دستگاه ها را بر اساس نیاز کاربر به صورت هوشمند فعال و غیر فعال کند.

بیشتر بخوانید:

منبع Vision Security Technologies

همچنین ببینید

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

ایالت ها با تدوین مقررات در حوزه پلاک خوان ها به دنبال نظام مند کردن آن ها هستند

روزگاری که پلاک خوان های خودکار یک تاکتیک ناگفته بود که توسط مجریان قانون و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *