پلیس در شهرهای ایالات متحده که تشخیص چهره ممنوع است از دیگران کمک می گیرد

پلیس در شهرهای ایالات متحده که تشخیص چهره ممنوع است از دیگران کمک می گیرد

یک گزارش مهم در واشنگتن پست نشان می‌دهد که افسران اجرای قانون در چندین شهر ایالات متحده که فناوری تشخیص چهره برای پلیس ممنوع است، از دیگر نهادها خواسته‌اند تا پایگاه‌های اطلاعاتی تشخیص چهره‌شان را جستجو کنند.

تشخیص چهره از سال ۲۰۱۹ در سانفرانسیسکو ممنوع شده است. اما “چسا بودین” دادستان سابق منطقه سانفرانسیسکو، این مشکل را خلاصه می کند: “پلیس از فناوری تشخیص چهره به صورت غیرمستقیم استفاده می کند اما نمی گوید از آن استفاده می کند.” The Post می‌گوید SFPD حداقل پنج تلاش برای انجام تشخیص صورت را برون سپاری کرده است.

با این حال، پلیس در آستین، تگزاس که یکی از بزرگترین شهرهای ایالات متحده است که تشخیص چهره را ممنوع کرده است، ۱۳ درخواست از یک بخش محلی برای کمک در مورد تطبیق چهره بیومتریک ثبت کرد و برخی از آنها منجر به دستگیری شدند. کارمندان پلیس شهر آستین از استفاده از تشخیص چهره و همچنین «اطلاعات به‌دست‌آمده» از فناوری منع شده‌اند، به استثنای برخی موارد. اما حومه Leander که فقط ۳۰ دقیقه با ماشین از شمال آستین فاصله دارد، چنین محدودیتی ندارد.

نیروی پلیس Leander به هوش مصنوعی Clearview دسترسی دارد، که با وجود سؤالات زیاد در مورد اینکه آیا روش آن برای پردازش و دسترسی به تصاویر چهره افراد صد در صد توافقی است یا خیر، از بسیاری از سازمان های مجری قانون در ایالات متحده خواسته است به حریم خصوصی احترام بگذارند. به گفته پست، نیروی ایالت Leander همچنین دارای یک “نفوذ” هوش مصنوعی Clearview است: افسر David Wilson، که چندین جستجو برای نیروهای ایالت آستین از طریق حساب Leander’s Clearview انجام داد. ایمیل‌های مشاهده شده توسط پست نشان می‌دهد که افسران مستقیماً با ویلسون به منظور درخواست جستجوی تشخیص چهره تماس گرفتند.

Clearview، به اعتبار خود، به طور رسمی مشتریان خود را در مجریان قانون از اشتراک گذاری دسترسی به حساب ها منع می کند. با این حال، هر کسی که اشتراک نتفلیکس دارد می‌داند که قوانین رسمی تنها در صورتی مهم هستند که اجرا شوند. مدیر عامل شرکت Clearview، Hoan Ton-That علناً به مشتریان قول داده است که Clearview تلاش خواهد کرد تا خللی را ببندد که به پلیس اجازه می دهد نتایج اسکن صورت را صادر کند، حتی اگر آنها نتوانند دسترسی را به اشتراک بگذارند. اما ویلسون بیشتر نتایج تشخیص چهره خود را از طریق ایمیل برای آستین ارسال کرد.

KXAN گزارش می‌دهد که شورای شهر آستین بیانیه‌ای صادر کرده است که می‌گوید شهر از شکایت مربوط به برون‌سپاری تشخیص چهره پلیس بی‌اطلاع است و تحقیقات در حال انجام است.

اتهامات سوگیری از سوی منتقدان تشخیص چهره

طبق گزارش انجمن صنعت امنیت، در مجموع ۲۱ شهر یا شهرستان در ۱۱ ایالت، به اضافه ایالت ورمونت، ابزارهای تشخیص چهره را برای اجرای قانون ممنوع کرده اند. در پی قتل جورج فلوید توسط یک افسر پلیس سفیدپوست، که موجی از تظاهرات را برانگیخت و برای اصلاح پلیس فشار وارد کرد، چندین نفر آمدند. در جکسون، می سی سی پی، تشخیص چهره توسط پلیس از سال ۲۰۲۰ و پس از مرگ فلوید ممنوع شده است. با توجه به اینکه این فناوری «نشان داده شده است که این فناوری به طور برنامه‌ای افراد رنگین پوست، زنان و کودکان را به اشتباه شناسایی می‌کند» – به ویژه در یک مطالعه فدرال در سال ۲۰۱۹، اعضای شورای شهر نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی و همچنین تبعیض‌های «فوق‌العاده» را ذکر کردند.

مقاله پست می‌گوید سوابق قانونی نشان می‌دهد که استفاده پلیس از تشخیص چهره منجر به دستگیری اشتباه حداقل هفت آمریکایی بی‌گناه شده است که شش نفر از آنها سیاه‌پوست هستند. جستجوهای تشخیص چهره به عنوان مدرک در دادگاه ارائه نمی شوند و دادستان ها در بسیاری از مکان ها ملزم نیستند به متهمان جنایتکار بگویند که آیا با استفاده از یک الگوریتم شناسایی شده اند.

بحث در مورد تشخیص چهره در سراسر کشور مطرح است و بعید است که با برجسته تر شدن هوش مصنوعی در جامعه فروکش کند. دیترویت نیوز گزارش می دهد که کمیسیون حقوق مدنی میشیگان قطعنامه ای را تصویب کرده است که در آن از گرچن ویتمر فرماندار میشیگان خواسته است تا یک کارگروه هوش مصنوعی تشکیل دهد «که استفاده، کسب و اجرای هوش مصنوعی در پلیس را تنظیم می کند تا تداوم تعصب و تبعیض را از بین ببرد. ”

«در زمینه سوگیری مستند کشورمان در اجرای قانون، نادیده گرفتن تعصب تاریخی در شیوه‌های پلیسی که منجر به داده‌ها، آمار و اطلاعات عملی ذاتاً مغرضانه شده است، به منزله تصمیمی عمدی برای تداوم تبعیض نژادی، قومی و ملی است. این قطعنامه می گوید.

پاسخی از رابرت استیونسون، مدیر انجمن روسای پلیس میشیگان، می‌گوید که این قطعنامه علیه پلیس مغرضانه است و او «نمی‌تواند به چیزی مضحک‌تر از این فکر کند که بگوید پلیس عمداً در تلاش است تا برخی از گروه‌های نژادی را بد جلوه دهد. “

سه مورد از شش دستگیری سیاه‌پوستان بی‌گناه مربوط به تشخیص چهره در ایالات متحده در میشیگان اتفاق افتاد.

منبع : biometricupdate

همچنین ببینید

فناوری تشخیص پلاک چگونه می تواند به مراکز بهداشتی و درمانی کمک کند؟

فناوری تشخیص پلاک چگونه می تواند به مراکز بهداشتی و درمانی کمک کند؟

بیمارستان ها و مراکز بهداشتی همواره با چالش های مربوط به پارکینگ خودروها و وسایل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *