یادگیری ماشین در آموزش

شرکت های فناوری آموزشی با استفاده از یادگیری ماشین به تقویت یادگیری انسان می پردازند

دانش آموزان رایانه نیستند. اما به لطف هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، رایانه ها روز به روز بیشتر شبیه دانش آموزان می شوند.

یادگیری ماشین – زیر مجموعه ای از هوش مصنوعی که تجزیه و تحلیل مجموعه داده های بزرگ را تسهیل می کند و تشخیص الگو را تقویت می بخشد – موجب می شود رایانه ها به طور خودکار پیش بینی کنند و با خروجی های مشخصی سازگار شوند. به طور خلاصه می توان گفت که آن ها می توانند به طور مستقل یاد بگیرند.

یادگیری ماشین در آموزش و پرورش

یادگیری ماشین در حوزه آموزش و پرورش ، تجربه ی آموزش را برای دانش آموزان و آموزگاران متحول می کند. یادگیری ماشین  تجربیات یادگیری برای دانش آموزان را بهینه سازی و شخصی سازی می کند و به معلمان کمک می کند تا سریع تر و با دقت بیشتری درجه بندی کنند.

و هرچه کامپیوترها در یادگیری بهتر شوند ، انسان نیز در یادگیری پیشرفت می کنند. این موضوع قطعاً در زمینه آموزش صادق است ، جایی که شرکت های فناوری از یادگیری ماشین برای ابداع روش های نوآورانه و شهودی تر آموزش استفاده می کنند.

آموختن به عنوان یک دانش

Quizlet ابزاری برای یادگیری آنلاین است که به کاربران اجازه می دهد تا آزمون ها ، فلش کارت ها و نمودار هایی را ایجاد نماید و یا از نمونه های پیشین استفاده کنند. بنیانگذار این شرکت ، اندرو ساترلند ، در سال ۲۰۰۵ هنگامی که یک دانش آموز سال دوم دبیرستان بود و  برای تحصیل در یک آزمون فرانسوی در تلاش بود ، به این ایده رسید. چهارده سال بعد ، Quizlet ، بیشتر از ۵۰ میلیون کاربر فعال دارد و دارای بیش از ۳۰۰ میلیون مجموعه مطالعاتی در موضوعات مختلف بود.

تعداد زیاد کاربر و محتوا به این مفهوم است که Quizlet به داده های زیادی دسترسی دارد. شرکت با استفاده از داده های آمار و  یادگیری ماشین کشف می کنند که چگونه دانش آموزان می توانند به طور موثری مطالعه کنند.

در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۷ این شرکت انجام داد، بهترین راه برای یادگیری چیزی، مرور مکرر آن در مدت زمانی طولانی است. هرچند اغلب دانشجویان مطالعه را به لحظه آخر می سپارند.

این دوره ها شامل الگوریتم دستیار یادگیری Quizlet است که محاسبه پاسخ های صحیح، زمان پاسخ از آخرین جواب، زمان بین پاسخ های قبلی و هدف مطالعه را درنظر می گیرد.

این الگوریتم نه تنها می تواند به طور دقیق میزان یاد آوری کاربر را پیش بینی کند، بلکه موضوعاتی که به  کار نیاز دارند را اولویت  بندی می کند و در نهایت به دانش آموزان اجازه می دهد تا موضوعات جدید را به طور موثرتری یاد بگیرند.

دالنود اپلیکیشن Quizlet برای اندروید دانلود اپلیکیشن Quizlet برای IOS

در اینجا چند نمونه دیگر از نحوه استفاده از یادگیری ماشین در آموزش آورده شده است :

اسکولینکس ( SCHOOLINKS )

مکان: تگراس، آستین

نحوه استفاده از یادگیری ماشین : بستر اسکولینکس به دانش آموزان کمک می­کند تا آن ها با ایجاد یک رزومه، جستجو برای یافتن دانشگاه ها، محاسبه کمک های مالی، برنامه ریزی جهت شرکت در دوره های آموزشی، برای آموزش ، دانشگاه و آینده شغلی آماده شوند. کل این آموزش توسط الگوریتم یادگیری ماشین طراحی و تولید شده است.

تاثیر در صنعت : کیتی فنگ ، موسس اسکولینکس در لیست ۳۰ کار آفرین برتر زیر ۳۰ سال در مجله Forbes در سال ۲۰۱۸ معرفی شد.

شرکت های فناوری آموزشی اسکولینکس یادگیری ماشین

سایت رسمی شرکت SchooLinks

کالج ای آی ( COLLEGEAI )

مکان: بوستون، ماساچوست 

نحوه استفاده از یادگیری ماشین : کالج ای آی از یادگیری ماشین برای کمک به دانشجویان آینده استفاده می کند تا براساس اطلاعاتی که آن ها در اختیار دانش آموزان قرار می دهند، بهترین دانشگاه ها را انتخاب کنند. همچنین به کاربران گفته می شود که چرا یک دانشگاه بخصوص، انتخاب خوبی است یا نه.

تاثیر در صنعت: کالج ای آی یک استارت آپ تاسیس شده در وای کامبینیتر است.

شرکت های فناوری آموزشی کالج ای آی یادگیری ماشین

سایت رسمی شرکت CollegeAI

دولینگو ( DUOLINGO )

مکان: پیتسبورگ ، پنسیلوانیا

نحوه استفاده از یادگیری ماشین : وولینگو ، یادگیری یک زبان جدید را شبیه به بازی کردن یک سرگرمی می­سازد. دولینگو بیش از سه میلیون کاربر فعال دارد که ماهانه میلیارد ها آموزش را انجام می دهد.

دویلنگو با استفاده از این اطلاعات و یادگیری ماشین ، یک مدل آماری ایجاد نموده که در آن کاربران را قادر می سازد لغات جدید را پیش از فراموش کردن و با یک یادآوری به خاطر بیاورند.

تاثیر در صنعت : دویلنگو ۷۰۰ میلیون دلار ارزش دارد و در سال ۲۰۲۰، برنامه عرضه اولیه سهام را دارد.

شرکت های فناوری آموزشی دولینگو یادگیری ماشین

سایت رسمی شرکت Duolingo

کاگنی ( COGNII )

مکان: بوستون، ماساچوست

چگونگی استفاده از یادگیری ماشین : دستیار یادگیری مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی کاگنی ، تدریس مجازی و نمره دهی سریع سوالات بی انتها ، و نیز ابزار های مطالعه و بررسی را ارائه می دهد. یادگیری ماشین برای شخصی سازی و بهبود یادگیری و بازخورد به کار می رود.

تاثیر در صنعت : اخیرا کاگنی یک کمک هزینه ۷۵۰٫۰۰۰ دلاری از بنیاد ملی علمی آمریکا برنده شد.

شرکت های فناوری آموزشی کاگنی یادگیری ماشین

سایت رسمی شرکت Cognii

تستیو ( TESTIVE )

مکان: بوستون، ماساچوست

چگونگی استفاده از یادگیری ماشین : تستیو یک مدرس آنلاین SAT/ACT است که برای کمک به بهبود نمرات آزمون های استاندارد دانش آموزان از طریق آموزش شخصی ، از یادگیری ماشین و مربیان انسانی استفاده می کند.

تاثیر در صنعت : تستیو  در مشارکت با دبیرستان های سراسر کشور، برای دانش آموزان منابع درسی آزمون ها و برای اساتید ، قابلیت های نظارتی جهت پیگیری پیشرفت دانش آموزان را فراهم کرده است.

شرکت های فناوری آموزشی تستیو یادگیری ماشین

سایت رسمی شرکت Testive

از آنجایی که یادگیری ماشین برای فضای آموزشی تازگی دارد، مربیان همچنان در تلاش هستند تا بهترین روش را برای استفاده از آن دریابند. سال گذشته هیات Edsurge  متشکل از کارآفرینان و فعالان صنعت جمع شدند تا درباره استفاده از یادگیری ماشین در کلاس ها صحبت کنند. دیدگاه های آن ها از خوشبینانه تا نه زیاد خوب، متفاوت بود. جان بهرنس از پیرسون، از اعضای هیات مدیره توصیف کرد که چگونه می توان از یادگیری ماشین برای ارزیابی عملکرد در زمان واقعی استفاده نمود.

شرکت های فناوری آموزشی کوییزلت یادگیری ماشین

پیرسون گفت: “در یک دنیای دیجیتال، که تعامل وجود دارد شما نباید آموزش را متوقف کنید. به طور طبیعی داده ها از طریق تکلیف، سرگرمی ها و بازی پدیدار می شود.”

دیگر اعضا نسبت به یادگیری ماشین بخاطر داده های یک جانبه و نگرانی های مربوط به حریم خصوصی بسیار محتاط بودند و انتقاد بیشتری داشتند. ژانل گرانت، یک مهندس نرم افزار و معلم سابق، بیان کرد که یادگیری ماشین می تواند نکات دقیق و ظریف کلاس را از دست بدهد و بیان کرد که “به عنوان یک معلم احساس کردم بین فناوری که دریافت می کنیم و آنچه می خواهیم یک گسستگی بزرگ است.”

با این حال وی افزود، “یادگیری ماشین برای سطح بندی کتابخانه کلاسم بسیار عالی خواهد بود. من باید کتاب بخوانم و سطح آن را مشخص کنم. مدلسازی پیش بینی کننده می تواند این کار را انجام دهد.”

او گفت: “کاربردهای یادگیری ماشین برای یک شرکت بزرگ، کوچک به نظر می رسد.” و نیز ادامه داد، “اما برای یک آموزگار بسیار بزرگ است.”

بیشتر بخوانید :

منبع BuiltIn

درباره‌ی احمدرضا جعفری

همچنین ببینید

آنالیز ورزشی با هوش مصنوعی

استفاده از آنالیز ورزشی برای دستیابی به بهترین نتایج

آنالیز (تجزیه و تحلیل) داده های ورزشی با هوش مصنوعی زمانی موضوعی فرعی بود اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.