مقایسه نرم افزار های پلاک خوان

مقایسه نرم افزار های پلاک خوان معتبر ترین شرکت های ایران و جهان

شناسایی خودکار پلاک خودرو (ALPR) که در اروپا با نام ANPR نیز شناخته شده و در ایران آن را با نام پلاک خوان می شناسیم ، فناوری است که با استفاده از تشخیص کاراکتر های موجود در تصاویر، برای شناسایی شماره ی پلاک وسایل نقلیه به کار می رود. در بعضی موارد، این تصاویر با استفاده از دوربین هایی که به طور خاص برای این کار طراحی شده اند گرفته می شوند. در موارد دیگر پلاک ها با استفاده از نرم افزار های یادگیری ماشین در بستر ابر خوانده می شوند.

کاربرد های نرم افزارهای پلاک خوان

پلاک خوان در کاربرد های بسیاری قابل استفاده است و در موارد دیگری نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. پلیس و شرکت های امنیتی از پلاک خوان برای شناسایی وسایل نقلیه ای که حکم توقف برای آن ها صادر شده و همچنین در حوزه ی اجرا قوانین راهنمایی و رانندگی استفاده می کنند. در اروپا از فناوری پلاک خوان برای جمع آوری عوارض الکترونیکی در جاده ها استفاده می شود. علاوه بر این پلاک خوان می تواند در مدیریت محوطه ی پارکینگ ها در هتل ها، پارکینگ های تجاری و مراکز خرده فروشی که معمولاً دارای پارکینگ با محدودیت زمانی مشخص هستند کمک کند. در برخی موارد از نرم افزار شناسایی پلاک می توان برای باز کردن در ورود و خروج برای وسایل نقلیه مجاز به ورود و خروج در محیط های دارای راهبند یا گیت کنترل تردد برای ورود و خروج و در محدوده پارکینگ خصوصی به عنوان ابزاری برای کنترل دسترسی استفاده کرد.

ارزیابی فروشندگان نرم افزار پلاک خوان در جهان

اگر می خواهید از بازار نرم افزار تشخیص پلاک خودرو اطلاعی داشته باشید، باید بدانید که فروشندگان زیادی در این بازار وجود دارند. با این وجود همه ارائه دهندگان نرم افزار های پلاک خوان با هم یکسان نیستند. انتخاب فروشنده مناسب فناوری تشخیص پلاک مسئله ی اساسی است که تصمیمات مراحل بعدی بر اساس آن گرفته میشود. به عنوان مثال اگر سیستم پلاک خوان مورد استفاده به اشتباه پلاک یک خودرو را بخواند، قبض جریمه برای شخص دیگری صادر می شود یا ممکن است به اشتباه به ارتکاب جرمی محکوم شود که اطلاعی از آن ندارد. با توجه به این نکته، این مقاله یک بررسی جامع از چندین شرکت شناخته شده ی ارائه دهنده نرم افزار پلاک خوان در ایران و سایر کشور ها به شما ارائه می دهد.

شرکت های ارائه دهنده ی نرم افزار پلاک خوام بر اساس معیارهای زیر ارزیابی شده اند:

قیمت گذاری

بودجه و محدودیت آن واقعیتی انکار نشدنی است. به همین دلیل مشاهده ارزیابی و مقایسه ی نوع قیمت گذاری فروشندگان نرم افزار تشخیص پلاک جهت مشخص کردن اینکه کدام یک از لحاظ اقتصادی برای خریدار با صرفه تر است و همچنین کدام یک نیاز های مشتری را برآورده می کند از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورتی که نتوان قیمت های منتشر شده را در وب سایت این شرکت ها مشاهده کرد احتمالا به این دلیل است که فروشنده قیمت گذاری خود را بر اساس اطلاعاتی که خریدار در مورد پروژه ارائه می دهد انجام می دهد. این نوع قیمت گذاری مبتنی بر ارزش پروژه تشخیص پلاک معمولا رقم بسیار بالایی است.

کاربری در تمامی محیط های نرم افزاری

برخی از سیستم های تشخیص پلاک تنها در قالب مجموعه محصولات خود فروشنده مانند نرم افزار های مدیریتی، دوربین ها یا سیستم عامل های به کار گرفته شده توسط وی کار می کنند. برخی از این سیستم ها نیز می توانند با هر نوع محصول و در هر محیطی کار کنند. بهتر است یک نرم افزار تشخیص پلاک را انتخاب کنید که با همه ی محصولات مرتبط و در همه محیط های نرم افزاری کار کند. به عنوان مثال یک پارکینگ ممکن است دوربین هایی را صرفا برای اهداف امنیتی نصب کرده اما بعد ها می خواهد سیستم تشخیص پلاک را نیز به مجموعه ی خود اضافه کند. اگر فروشنده تنها می تواند با نوع خاصی از دوربین ها کار کند نمی تواند نیاز های این مشتری را پشتیبانی کند.

پشتیبانی به توسعه دهندگان

در حالی که تصمیم برای اجرا اتوماسیون و ارتقا بهره و بازدهی معمولا توسط هیات مدیره سازمان ها اتخاذ می شود، در نهایت مهندسین تیم توسعه باید بتوانند از پس راه اندازی سیستم های پلاک خوان بر آیند. به همین دلیل، داشتن مستندات کامل و دقیق و قابل دسترس باعث می شود توسعه دهندگان بتوانند به سرعت و به راحتی راهکار مبتنی بر تشخیص پلاک را پیاده سازی کنند. به علاوه، داشتن پشتیبانی، مخصوصا پشتیبانی فنی باعث می شود تیم توسعه بتوانند بدون مشکل و به آسانی پروژه خود را پیاده سازی کنند. بعضی از سازمان ها با بستن قرارداد با شرکتی که ارزان ترین قیمت نرم افزار پلاک خوان خودرو و در عین حال ضعیف ترین پشتیبانی را ارائه می دهد، مبلغ بسیار زیادی را هدر می دهند.

نسخه آزمایشی رایگان محصولات

بهترین فروشندگان نرم افزار پلاک خوان در دنیا ، به محصولات خود اطمینان دارند و از اینکه قبل از خرید محصولاتشان را آزمایش کنید استقبال می کنند. به این ترتیب پیش از خرید از آن ها می توانید محصول مورد نظر را در محیط های مورد نظر خود تست کنید و تعیین کنید که نرم افزار به کار شما می آید یا خیر.

میزان دقت بر اساس داده ها

از آنجا که این سیستم ها درمحیط هایی متفاوتی مانند محیط هایی با نور کم، زاویه تند دوربین با وسایل نقلیه یا با تصاویر مخدوش و غیره فعالیت می کنند، ارزیابی بر اساس این که آیا نرم افزار تشخیص پلاک ارائه شده توسط فروشنده می تواند قابلیت پلاک خوانی دقیقی از مجموعه داده های شما ارائه دهد یا نه مسئله ی بسیار مهمی است. اگر برای شما خواندن پلاک موتور سیکلت ها که پلاک آن ها دارای ۲ سطر است اهمیت داشته باشد، باید اطمینان حاصل کنید که نرم افزار پلاک خوان از تشخیص این نوع پلاک ها پشتیبانی می کند. برخی از فروشندگان مجموعه داده ها و استاندارد های تشخیص پلاک سیستم خود را در سایت های خود ارائه می دهند ولی برخی دیگر این کار را نمی کنند. توصیه می شود داده های موجود را بصورت آنلاین مشاهده کنید تا مشخص شود سیستم پلاک خوان هوشمند مورد نظر می تواند برای کاربرد مورد نظر شما کار کند یا نه.

مقایسه فروشندگان برتر نرم افزار های پلاک خوان

پنج فروشنده جهت ارزیابی انتخاب شده که از نظر اندازه و حوزه ی کاری متفاوت از یکدیگر باشند و همچنین جزو شرکت هایی باشند که بازارهای بین المللی را نیز تحت پوشش قرار می دهند.

نرم افزار OpenALPR

OpenALPR یک سرویس پلاک خوان متن باز است. این شرکت توسط Novume Solutions در مارس ۲۰۱۹ خریداری شده است. شرکت Novume با تأکید بر ایمنی عمومی، مدیریت ریسک و راهکار هایی برای بهبود عملکرد نیروی، کار محصولات و خدمات خود را به اکثر نهاد های ایالتی و دولتی فدرال ارائه می دهد.

OpenALPR در تعدادی از معیارها بسیار خوش درخشیده است. این نرم افزار در اکثر محیط ها با بیشتر دوربین ها کار می کند. شرکت قیمت محصولات خود را نیز اعلام می کند که البته قیمت های آن بسیار بالا است برای مثال سیستم ALPR SDK آن برای هر دوربین ۱۰۰۰ دلار قیمت دارد.

برای توسعه دهندگان نرم افزار، کد محصولات در زبان C ++ با اتصال به C # ، Java ، Node.js و Python ارائه شده است. این نرم افزار تجزیه و تحلیل حاصل از داده های جمع آوری شده را برای کاربر فراهم می کند. نصب این نرم افزار با داشتن داشبورد راه اندازی آسان، دشوار نیست. بنابراین استفاده از این نرم افزار می تواند برای یک کاربر نه چندان آشنا با تکنولوژی ساده تر از استفاده از یک نرم افزار پیچیده باشد.

این شرکت برای اکثر محصولات خود یک نسخه آزمایشی ۱۴ روزه رایگان ارائه می دهد. همچنین وب سایت OpenALPR دارای تصاویر پلاک خودرو معیار، ابزار حاشیه نویسی و ابزار تست آنلاین است. در حالی که OpenALPR توسط نوع دوربین یا محیط محدود نمی شود، برخی محصولات برای فعال کردن شتاب دهنده GPU به مرحله اضافی برای نصب بسته های Nvidia احتیاج دارند.

براساس ارزیابی فوق رتبه بندی های زیر را به نرم افزار OpenALPR اختصاص داده می شود:

 • قیمت گذاری : ♥♥
 • کاربری در تمامی محیط های نرم افزاری :  ♥♥♥♥♥
 • پشتیبانی به توسعه دهندگان : ♥♥♥
 • نسخه آزمایشی رایگان محصول : ♥♥♥♥♥
 • میزان دقت بر اساس داده ها: ♥♥♥♥

لینک سایت OpenALPR

نرم افزار Vigilant Solutions

Vigilant Solutions یک شرکت بزرگ در زمینه مدیریت و نظارت تصویری است. این شرک توسط یکی از پرسنل سابق راهنمایی و رانندگی تاسیس شده که پیچیدگی های استفاده از فناوری برای نظارت ، کشف جرم و بازدارندگی را کاملاً درک می کند. این شرکت تاثیر بزرگی در حوزه اجرای قوانین انتظامی دارد. این شرکت مجموعه کاملی از محصولات را از جمله ی آن ها می توان تشخیص چهره ، تشخیص پلاک خودرو، خدمات تحقیق درباره جرائم و دوربین ها پوشیدنی ، ارائه می دهد.

هنگامی که محصولات این شرکت به صورت کاملاً یکپارچه مورد استفاده قرار گیرد، بهترین راهکار را برای مشتریان خود ارائه می دهند. نرم افزار Vigilent در صورتیکه نیاز به دانستن اطلاعاتی بیش از شماره پلاک (مانند اینکه راننده زن بوده یا مرد) باشد همانطور که در برخی موارد در حوزه ی پیگیری جرایم مورد نیاز است، کارکرد خوبی دارد، اما بیشتر برنامه های پلاک خوان نیازمند این قابلیت نیستند. با وجود وسعت و عمق کاربرد های آن، نرم افزار Vigilant Solutions بر اساس معیارهای ما نمره خوبی کسب نکرد که یکی از آن ها عدم وجود شفافیت در قیمت گذاری در تمام محصولات خود است.

از طرف دیگر ، محصولات این شرکت فقط با محصولات و محیط های متناسب با Vigilant Solutions کار می کنند. همچنین ارائه پشتیبانی به توسعه دهندگان بسیار کم است زیرا هیچ کد یا مستنداتی در دسترس عموم نیست. در نهایت، این شرکت نسخه آزمایشی رایگان محصولات خود را نیز ارائه نمی دهد اما می توانید برای دریافت نسخه ی آزمایشی محصول، درخواست ارسال کنید.

با توجه به اینکه راه اندازی پلاک خوان نیاز به نصب کامل راهکار آن ها دارد حتی اگر نسخه ی آزمایشی رایگان نیز در دسترس باشد اجرای آن آسان نخواهد بود. ما نتوانستیم هیچ اطلاعاتی را که دقت نرم افزار تشخیص پلاک خودرو ی این شرکت را تایید کند، پیدا کنیم.

براساس یافته های ما، امتیازی که به نرم افزار Vigilant Solutions بر اساس معیار های مورد نظر داده می شوند به شرح زیر است:

 • قیمت گذاری : 
 • کاربری در تمامی محیط های نرم افزاری : ♥
 • پشتیبانی به توسعه دهندگان : ♥
 • نسخه آزمایشی رایگان محصول : ♥
 • میزان دقت بر اساس داده ها: ♥♥

لینک وبسایت Vigilant Solutions

شرکت Innova System Group

شرکت Innova System Group مستقر در اسپانیا، در حال حاضر در ۱۶ کشور جهان خدمات خود را ارائه می دهد. محصولات آن ها به طور عمده در محیط های شهری برای پارکینگ و کنترل ترافیک استفاده می شود. علاوه بر نرم افزار تشخیص  پلاک خودرو ، دوربین های مخصوص خود را نیز به فروش می رساند.

خدمات این شرکت وقتی بر اساس معیارها ارزیابی شد نتیجه خوبی کسب نکرد. وب سایت فاقد اطلاعات مربوط به قیمت گذاری و مستندات API یا الزامات فنی است. این مسئله ارزیابی فنی و مالی کارکردی پلاک خوان را برای مصرف کننده دشوار خواهد کرد. مشخص نیست که نرم افزار آن ها در همه محیط ها کار می کند و همچنین امکان هیچ آزمایش رایگانی از محصولات آن ها وجود ندارد.

همچنین مجموعه ای از داده های مرتبط که بتوان اثربخشی نرم افزار را با توجه به آن ها نشان داد یافت نشد، اما مطالعات کاربردی مفیدی وجود دارد. از طرف دیگر این شرکت حضور پررنگی در اروپا دارد. نرم افزار تشخیص پلاک آن ها با تولید کنندگان برجسته اروپایی سیستم های اتوماسیون پارکینگ (به عنوان مثال پارکومتر ها) برای به کارگیری در پارکینگ ها یکپارچه شده اند. برای کسانی که به دنبال یک فروشنده هستند که از لحاظ شناسایی پلاک بازار اروپا را بشناسد باید Innova را در لیست ارزیابی خود قرار دهند.

امتیازات Innova بر اساس ارزیابی های صورت گرفته بدین صورت است:

 • قیمت گذاری : 
 • کاربری در تمامی محیط های نرم افزاری : ♥♥
 • پشتیبانی به توسعه دهندگان : 
 • نسخه آزمایشی رایگان محصول :
 • میزان دقت بر اساس داده ها: ♥♥

لینک وبسایت Innova System Group

شرکت Plate Recognizer

شرکت Plate Recognizer که در سیلیکون ولی و در اروپا مستقر است، نرم افزار تشخیص پلاک ارائه می دهد که برای شرایط مختلف جوی و آب و هوایی از جمله تصاویر با رزولوشن پایین، تصاویر تار، وسایل نقلیه زاویه دار نسبت به دوربین و غیره بهینه سازی شده است که  لیست محیط هایی که نرم افزار پلاک خوان این شرکت در آن محیط ها می تواند به خوبی کار کند را می توانید از وبسایت این شرکت مشاهده کنید.

الگوریتم های این نرم افزار با مجموعه داده های جمع آوری شده از بیش از ۱۰۰ کشور آموزش دیده اند. نرم افزار Plate Recognizer عملکرد خوبی در ارزیابی معیار های مورد نظر ما دارد. اولا قیمت گذاری کامل برای نسخه های On-Premise SDK (روی بستر مورد نظر کاربر) و Cloud API (بستر ابری) برای به کار گیری در سیستم پلاک خوان به صورت آنلاین ارائه می شود. این شرکت یکی از معدود شرکت هایی است که از مشتری می خواهد اگر قیمت گذاری استاندارد این شر کت با وضعیت شما همخوانی ندارد، قیمت های سفارشی خودتان را از شرکت درخواست کنید.

پشتیبانی آن ها به توسعه دهندگان نرم افزاری از سطح بالایی برخوردار است. کد نرم افزار و اسناد API به راحتی یافت می شوند و در دسترس هستند و می توانید مستندات آن ها را حتی بدون ثبت نام بررسی کنید تا مطمئن شوید که به راحتی می توانید با این کد کار کنید. توسعه دهندگان می توانند یکی از زبان های Shell ، Ruby ، Python و Javascript را انتخاب کنند. نرم افزار آن از نظر سخت افزاری در سیستم های سخت افزاری لینوکس، ویندوز، مک و حتی Raspberry Pi اجرا می شود.

سوالات پرسیده شده از واحد پشتیبانی شرکت اغلب در طی چند ساعت پاسخ داده می شود و حتی می توانید از طریق چت آنلاین به صورت زنده از پشتیبانی آن ها از طریق وبسایت برخوردار شوید. علاوه بر این، پشتیبانی توسط مهندسین آن ها ارائه می شود نه صرفا یک نمایندگی پشتیبانی مشتری به صورت تصادفی. علاوه بر این ، Plate Recognizer تنها فروشنده نرم افزار پلاک خوان در لیست شرکت های خارجی است که نسخه های آزمایشی رایگان و بدون تاریخ انقضا برای مشتریان خود ارائه می دهد زیرا بعضی اوقات حتی ۱۴ روز آزمایش هم زمان کافی برای ارزیابی کامل یک محصول نیست.

در مقابل نقاط قوت شرکت نیز می توان به این نکات اشاره کرد که این شرکت به نوعی تازه وارد محسوب م یشود و قدمت زیادی ندار بنابراین در حال حاضر هیچ نسخه کاربردی در سایت وجود ندارد. این ممکن است به این دلیل باشد که مشتریانشان نمی خواهند تمام مؤلفه های کاربردی سیستم های خود را فاش کنند. همچنین اگر مشتری به اندازه کافی توانایی استفاده از تکنولوژی را نداشته باشد امکان دارد نتواند به راحتی از آن استفاده کند. با این حال ، این شرکت اعلام کرده است که در حال کار بر روی راه حلی برای راه اندازی راحت تر این نرم افزار است.

یکی از امتیاز دیگر این شرکت این است که این شرکت یکی از شرکت های تابعه شرکت ParkPow است که در حوزه ی مدیریت پارکینگ فعال است. مشتریان این امکان را دارند که از داده های جمع آوری شده با نرم افزار Plate Recognizer استفاده کنند تا از قابلیت های پارکینگی این نرم افزار مانند دریافت هشدار برای اتومبیل هایی که بیش از اندازه تعیین شده در پارکینگ می مانند یا خودرو های مشکوک و ناخوشایند استفاده کنند.

امتیازات نرم افزار Plate Recognizer بر اساس معیار های پنجگانه:

 • قیمت گذاری : ♥♥♥♥♥
 • کاربری در تمامی محیط های نرم افزاری : ♥♥♥♥♥
 • پشتیبانی به توسعه دهندگان : ♥♥♥♥♥
 • نسخه آزمایشی رایگان محصول : ♥♥♥♥♥
 • میزان دقت بر اساس داده ها: ♥♥♥♥

لینک وبسایت Plate Recognizer

شرکت PlateSmart Technologies

شرکت PlateSmart ارائه دهنده پیشرو در راه حل های تحلیلی و هوشمندانه دوربین فیلمبرداری، سازگار با تمامی دوربین ها و ویدئویی هوشمند است. مجموعه محصولات این شرکت شامل تشخیص پلاک تحلیلی ، پلتفرم به اشتراک گذاری داده های همتا به همتا است که بیشتر در حوزه ی اجرای قانون مانند شناسایی وسایل نقلیه متخلف و نرم افزار اجرای پارکینگ مناسب است. PlateSmart در مقایسه با سایر فعالان این حوزه یک شرکت بالغ تر محسوب می شود.

به نظر می رسد این شرکت مجموعه خوبی از محصولات را ارائه می دهد و وب سایت آن اطلاعات فراوانی را در رابطه با هسته ی اصلی فن آوری های تشخیص پلاک خود ارائه می دهد و از مواردی از جمله برگه های سفید، ویدئویی آموزشی و نسخه های کاربردی استفاده می کند. با این حال، بسیاری از اطلاعاتی که ما از طریق آن ها فروشندگان را ارزیابی کنیم در دسترس نیست. ما نتوانستیم هیچ قیمت گذاری، اسناد API یا اطلاعات نسخه آزمایشی رایگان را پیدا کنیم.

اگر مصرف کننده بخواهد قبل از خرید نرم افزار را آزمایش و ارزیابی کند ممکن است نتواند این کار را انجام دهد. با توجه به کمبود اطلاعات موجود در این زمینه این شرکت نتوانست نمره ی خوبی کسب کند.

نرم افزار PlateSmart امتیازات زیر را بر اساس معیار های پنگانه گرفته است:

 • قیمت گذاری :
 • کاربری در تمامی محیط های نرم افزاری : ♥♥♥♥♥
 • پشتیبانی به توسعه دهندگان : 
 • نسخه آزمایشی رایگان محصول :
 • میزان دقت بر اساس داده ها: ♥♥♥

لینک وبسایت PlateSmart Technologies

و اما شرکت های ایرانی …

تا به اینجا، بزرگ ترین شرکت های ارائه دهنده سیستم های تشخیص پلاک در دنیا و خدمات قابل ارائه آن ها را بررسی کردیم. اما برای سازمان ها و توسعه دهندگان ایرانی، خرید از چنین شرکت هایی علاوه بر سختی های مربوط به سفارش و پرداخت، صرفه ی اقتصادی ندارد. همچنین اکثر این شرکت ها برای پلاک های ایرانی استاندارد قابل استفاده ای ارائه نمی کنند. از همین رو توسعه دهندگان و سازمان های داخلی نیازمند راهکاری مقرون به صرفه و مناسب کشور ایران هستند. اکنون پس از بررسی خدمات بزرگ ترین سیستم های تشخیص پلاک دنیا، می خواهیم شما را با محصولات شرکت های داخلی آشنا کنیم و با توجه به معیار های گفته شده، ارزیابی این شرکت ها را به شما می سپاریم.

شرکت شهاب

شرکت دانش بنیان شهاب، تولید کننده ی محصولات نظارت تصویر و هوش مصنوعی ، کتابخانه تشخیص پلاک ساتپا را عرضه کرده است. این نرم افزار که توسط تیم فنی این شرکت از سال ۸۵ عرضه شده و در این مدت توسط بزرگ ترین ارگان های امنیتی کشور مورد استفاده قرار گرفته و با به روز رسانی های پیاپی به قدرتمند ترین و در عین حال بهینه ترین سامانه تشخیص پلاک ایرانی تبدیل شده است. این سامانه که از سال ۱۳۹۴ تحت برند شهاب می شود، در حال حاضر به عنوان موتور پردازش پلاک در اکثر نرم افزار های شناخته شده ی کشور در این حوزه به کار رفته است.

توسعه دهندگان نرم افزار های کنترل تردد و مدیریت پارکینگ و همچنین سامانه های اتوماسیون، با دریافت کتابخانه ی تشخیص پلاک ساتپا مستندات کامل مربوط به پیاده سازی و استفاده از این کتابخانه ارائه می شود. همچنین محصولات این شرکت از یک سال پشتیبانی رایگان بهره مند هستند که در این مدت، تمامی مشکلات و مراجعات توسعه دهندگان و برنامه نویسان، توسط تیم فنی این شرکت در اسرع وقت پاسخ داده می شوند.

هم چنین شرکت شهاب نسخه های کاربردی کتابخانه تشخیص پلاک خود را تحت عنوان نرم افزار مدیریت تردد آی پلاک عرضه کرده که این نرم افزار توانایی ثبت اطلاعات کامل خودرو های در حال تردد را دوربین های نظارتی دارا می باشد. همچنین این نرم افزار قابلیت گزارش گیری کامل، تعریف خودرو های مجاز و کنترل هوشمند راهبند و گیت ورودی را دارد. نسخه های کاربردی این نرم افزار شامل نسخه مدیریت پارکینگ با قابلیت صدور خودکار قبض بر اساس زمان ورود و خروج خودرو و نسخه باسکول با قابلیت اتصال به سامانه باسکول و ثبت اطلاعات توزین است.

تمامی محصولات شرکت شهاب دارای نسخه های آزمایشی رایگان هستند که می توانند برای صحت سنجی و تایید کیفیت پلاک خوانی در محیط مورد نظر شما استفاده گردند. نسخه ی رایگان کتابخانه ساتپا می تواند برای تشخیص پلاک خودرو ها از تصاویر بکار گرفته شود اما از نسخه رایگان نرم افزار مدیریت تردد آی پلاک، می توان برای پردازش و تشخیص پلاک ها از ویدیو و جریان دوربین های مدار بسته استفاده کرد.

در مورد قیمت گذاری، شرکت شهاب یکی از معدود ترین فروشندگان در حوزه نظارت تصویر است که قیمت های خود را به صورت مصوب و دقیق از طریق سایت خود به مشتریان اعلام می کند. همچنین در صورت تغییرات قیمتی در محصولات، این شرکت از حداقل یک ماه پیش از اعمال تغییرات، قیمت ها را به مشتریان خود اطلاع رسانی می کند.

در ادامه از دیگر شرکت های ایرانی فعال در زمینه ی سیستم های پلاک خوان دعوت می شود تا مشخصات خود را به همراه اطلاعات نرم افزار مورد نظر برای مجله شهاب از طریق آدرس mag@shahaab-co.ir برای ما ارسال کنند تا ضمن ارزیابی بر اساس معیار های گفته شده، محصولاتشان را در ادامه این مطلب به مخاطبین معرفی نماییم.

شما تصمیم گیرنده هستید!

ما در این مطلب شما را با برترین نرم افزار ها و بسته های توسعه نرم افزاری (SDK) جهان در زمینه ی تشخیص پلاک خودرو ها و همچنین استاندارد های این سیستم ها آشنا کردیم. نکته اصلی که از ارزیابی ارائه دهندگان سیستم های پلاک خوان دریافتیم این است که هرکدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند و بهترین آن ها نرم افزاری است که متناسب با وضعیت خاص شما باشد. طبیعتا برای توسعه دهندگان و مصرف کنندگان ایرانی، استفاده از نرم افزار های پلاک خوان بومی که در ایران توسعه داده شده اند، معقول و بصرفه تر خواهد بود. علاوه بر این که نرم افزار های داخلی، با در نظر گرفتن نیاز های کاربران ایرانی ساخته شده اند، از نظر پردازشی و خدمات قابل ارائه نیز در سطح استاندارد های جهانی هستند. در ادامه با به روز رسانی این مطلب با دیگر شرکت ها و نرم افزار های داخلی نیز آشنا خواهید شد.

امیدواریم که این مطلب به شما در انتخاب ارائه دهنده نرم افزار تشخیص پلاک مناسب کمک کرده باشد. در آخر از شما مخاطبین عزیز نیز دعوت می کنیم اگر نرم افزار دیگری نیز در زمینه تشخیص پلاک می شناسید (خارجی یا ایرانی) معرفی کنید تا در به روز رسانی این مطلب یا در مطالب آینده آن ها را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید:

منبع platerecognizer.com

همچنین ببینید

مجوز پارکینگ و تشخیص پلاک : چگونه با هم کار می کنند

مجوز پارکینگ و تشخیص پلاک : چگونه با هم کار می کنند

اگر مالک یا دارای یک فضای پارکینگ تجاری هستید، ممکن است از قبل با ALPR …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *