32 شرکت هوش مصنوعی

۳۲ شرکت هوش مصنوعی که در حال ساخت آینده هوشمند هستند (بخش دوم)

در قسمت اول مطلب ۳۲ شرکت هوش مصنوعی که در حال ساخت آینده هوشمند هستند ، به بررسی ۱۶ شرکت و استارت-آپ فعال در حوزه هوش مصنوعی پرداختیم. در این قسمت ۱۶ شرکت دیگر را معرفی می کنیم. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

CloudMinds

صنعت : ابر، رباتیک

مکان : سانتا کلارا، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : CloudMinds، سرویس های رباتی ابری را برای صنایع مختلف از جمله امور مالی، مراقبت بهداشتی، کارخانه ها، تسهیلات انرژی، بخش عمومی و تحرک سازمانی فراهم می آورد. هوش مصنوعی مبتنی بر ابر این شرکت، از الگوریتم های پیشرفته، شبکه های عصبی بزرگ و داده های آموزشی استفاده کرده و ربات های هوشمندی را به وجود می آورد که قادر به اجرای فعالیت های متعددی نظیر شناسایی تصویر و شی، پردازش زبان طبیعی، شناسایی گفتار و غیره هستند.

Figure Eight

صنعت : نرم افزار

مکان : سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : Figure Eight، نرم افزار آموزش هوش مصنوعی را در اختیار متخصصان علوم داده ها و یادگیری ماشین قرار می دهد. پلتفرم های human-in-the-loop این شرکت، از هوشمندی انسانی برای آموزش و آزمایش یادگیری ماشین استفاده می کند. شرکت Figure Eight مالک پروژه های مبتنی بر هوش مصنوعی متعدد برای شرکت های بزرگی مثل  Oracle، Ebay SAP و Adobe است.

H2O.ai

صنعت : داده های کلان ، نرم افزار

مکان : مانتین ویوو، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : کمپانی H2O.ai خالق پلتفرم H2O است؛ یک پلتفرم منبع باز برای علم داده ها و یادگیری ماشین که توسط هزاران سازمان در سراسر دنیا به کار گرفته می شود. این شرکت، ابزار های یادگیری ماشین و تحلیل پیشگویانه را به منظور کمک در حل مشکلات و چالش های تجاری بحرانی، در اختیار کمپانی های فعال در صنایع مختلف قرار می دهد.

برای آشنایی بیشتر با H2O.ai پیشنهاد می کنیم این ویدیو را مشاهده کنید.

Insilico Medicine

صنعت : فناوری زیستی

مکان : بتزدا، مریلند

چه کاری انجام می دهد : این کمپانی از هوش مصنوعی جهت انجام تحقیقات در زمینه کشف دارو و جوان سازی استفاده می کند. موتور کشف داروی این شرکت شامل میلیون ها نمونه مختلف جهت یافتن علائم بیماری است. فناوری Insilico توسط مؤسسات دانشگاهی، کمپانی های دارویی و آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد.

Nauto

صنعت : نرم افزار، خودروسازی

مکان : پالو آلتو، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : این شرکت در حوزه ایجاد نرم افزار حرکت خودمختار جهت ساخت ناوگان تجاری هوشمند تر و راننده های ایمن تر فعالیت می کند. فناوری هوشمند Nauto می تواند نحوه رانندگی غیرعادی و آشفته را شناسایی کرده، رانندگان را به سمت ایمنی بیشتر راهنمایی کرده و در صورت وجود خطر به آن ها هشدار دهد.

Next IT

صنعت : نرم افزار

مکان : اسپوکین ولی، واشنگتون

چه کاری انجام می دهد : Next IT که حالا بخشی از کمپانی Verint است، یک هوش مصنوعی محاوره ای را به وجود آورده که می تواند به پرسش های پیچیده تجاری پاسخ داده و تجربه مشتریان را بهبود بخشد. از نیازهای مالی و بیمه گرفته تا گردش و مراقبت بهداشتی، محصولات هوشمند این کمپانی قادر به انجام وظایف خود و پاسخ به سؤالات متعدد در خصوص پشتیبانی، صورت حساب ها، برنامه ریزی، خرید ها و اطلاعات امنیتی هستند. 

Nvidia Corporation

صنعت : نرم افزار، سخت افزار

مکان : سانتا کلارا، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : شرکت Nvidia سازنده واحدهای پردازش گرافیکی و سخت افزارهای متعدد برای انواع دستگاه های مجهز به هوش مصنوعی است. فناوری شرکت Nvidia در حوزه های مختلف، از ربات ها و خودرو های بدون راننده گرفته تا تحلیلگر های ویدیویی و کارخانه های هوشمند، به کار گرفته می شود.

Orbital Insight

صنعت : نرم افزار، داده های کلان

مکان: مانتین ویوو، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : شرکت Orbital Insight از تصویربرداری ژئوفضایی و هوش مصنوعی برای پاسخ به سؤالات و ارایه بینش نامرئی برای چشم غیرمسلح استفاده می کند. این کمپانی با استفاده از داده های ماهواره ها، هواپیماهای بدون سرنشین و سایر تجهیزات مشابه، می تواند بینش ها و پیشگویی های مفیدی را برای صنایع کشاورزی و تولید انرژی فراهم آورد.

OpenAI

صنعت : نرم افزار

مکان : سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : OpenAI یک شرکت پژوهشی غیرانتفاعی است که در حوزه ساخت هوش عمومی مصنوعی (AGI) ایمن فعالیت دارد. هدف AGI، ایجاد ماشین هایی با هوشمندی همه منظوره، درست شبیه به انسان است. این شرکت قصد دارد تا با تمرکز روی شفافیت و پژوهش های بلند مدت، AGI را به نحوی مسئولیت پذیر و ایمن ارتقا دهد. کمپانی OpenAI توسط شرکت هایی با اسامی درخشان، مثل آمازون، مایکروسافت، ایلان ماسک و رید هافمن پشتیبانی می شود.

Sherpa

صنعت : موبایل، اینترنت اشیاء

مکان : ردوود سیتی، کالیفرنیا (دفتر مرکزی ایالات متحده)

چه کاری انجام می دهد : Sherpa یک دستیار شخصی مجازی (VPA) مجهز به هوش مصنوعی پیشگو است. این دستیار با کل شبکۀ دستگاه های کاربر ترکیب شده و نیاز های آن ها را استنتاج و پیشگویی می کند. فناوری Sherpa به طور دائم به یادگیری و تحلیل روزانه بیش از صد هزار پارامتر می پردازد تا به روز بودن اطلاعات و سازماندهی کاربران را حفظ کند. با این که شرکت Sherpa در اسپانیا تاسیس شده، اما دفاتر رسمی آن در شهر ردوود سیتی در ایالت کالیفرنیا هستند.

Sift Science

صنعت : امنیت

مکان : سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : شرکت Sift Science امکان استفاده از چندین سرویس مدیریت جلوگیری از کلاهبرداری را در یک پلتفرم فراهم آورده است. فناوری Sift از هزاران نقطۀ داده ای در سراسر وب جهت آموزش تشخیص الگوهای کلاهبرداری استفاده می کند. این فناوری به پردازشگرهای پرداختی، بازار ها، فروشگاه های تجارت الکترونیکی و حتی شبکه های اجتماعی کمک می کند تا از کلاهبرداری جلوگیری کنند. فناوری شرکت Sift Science توسط شرکت های بزرگی مثل Zillow ، Wayfair، Twitter ، Airbnb و Shutterstock مورد استفاده قرار گرفته است.

SoundHound

صنعت : نرم افزار

مکان : سانتا کلارا، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : شرکت SoundHound در حوزه صوت فعالیت می کند. روش ها و راه حل های ارایه شده توسط این شرکت، همگی از صوت و هوشمندی محاوره ای بهره می گیرند. محصولی که با نام این شرکت در دسترس کاربران قرار گرفته، می تواند آهنگ های متفاوت را شناسایی کرده و علاوه بر جستجو و پخش موسیقی، به پرسش های مختلف در حوزه موسیقی پاسخ دهد. 

Vicarious

صنعت : یادگیری ماشین، رباتیک

مکان : سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : کمپانی Vicarious ، سازندۀ ربات های AGI (هوش عمومی مصنوعی) بوده که بر اساس مفاهیم محاسباتی مغز انسان مدلسازی شده اند. هدف نهایی این کمپانی، ساخت ماشین هایی است که از هوش انسان فراتر روند. غول های تکنولوژی نامداری مثل مارک زاکربرگ ، جف بزوز و ایلان ماسک از Vicarious پشتیبانی می کنند. 

Zebra Medical Vision

صنعت : نرم افزار، تکنولوژی سلامتی

مکان : بارکلی، کالیفرنیا (دفتر رسمی ایالات متحده)

چه کاری انجام می دهد : این کمپانی، خالق یک فناوری فوق العاده در حوزۀ رادیولوژی و تصویربرداری پزشکی بوده و در حین تمرکز روی مراقبت از بیماران، قابلیت های تشخیص رادیولوژیست ها را بهبود می بخشد. فناوری Zebra از میلیون ها پرونده و تصویر پزشکی استفاده می کند تا الگوریتم های تشخیص دهنده بیماری را به وجود آورد. این الگوریتم ها به نوبه خود به متخصصان پزشکی کمک می کند تا شرایط حاد برای بیماران را به صورت زود هنگام تشخیص داده و با مدیریت کارهای خود، به نتایج دقیقی دست پیدا کنند.

شرکت zebra هوش مصنوعی پزشکی

Zoox

صنعت : رباتیک، خودروسازی

مکان : فاسترسیتی، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : کمپانی Zoox در حال ساخت راه حل های نقلیه پیشرفته برای پشتیبانی از نیازمندی های نواحی شهری است. این شرکت به جای تطبیق فناوری با خودرو های موجود، خودرو های بدون راننده انحصاری خود را به وجود آورده که اکنون در تمام نواحی سان فرانسیسکو در حال حرکت هستند. 

Zymergen

صنعت : داده های بزرگ، بیوانفورماتیک

مکان : امریویل، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : این کمپانی با بهره گیری از یادگیری ماشین، خودکارسازی و ژنومیک تلاش می کند تا سرعت پیشرفت علم را افزایش دهد. شرکت Zymergen با فعالیت در صنایع مختلف کشاورزی، دارویی و شیمیایی، و از طریق نرم افزار خودکار سازی و کاتالوگ بزرگی از داده های DNA دیجیتالی و فیزیکی منجر به کشت سریع تر میکروب ها شده است. 

امیدواریم این مطلب برای شما جهت آشنایی با شرکت های بزرگ در صنعت هوش مصنوعی آموزنده بوده باشد. 

با ۱۶ شرکت دیگر در قسمت اول این مطلب آشنا شوید.

شما هم اگر شرکتی در حوزه هوش مصنوعی دارید می توانید در قسمت نظرات شرکت خود را به مخاطبین معرفی کرده، لینک سایت خود را درج کنید و خدمات قابل ارائه به مشتریان را شرح دهید.

بیشتر بخوانید :

منبع Builtin

همچنین ببینید

شرکت perplexity با هوش مصنوعی می تواند به پادشاهی موتور جستجوی گوگل پایان دهد

این شرکت با هوش مصنوعی می تواند به پادشاهی موتور جستجوی گوگل پایان دهد

با پیشرفت هوش مصنوعی، نحوه جستجوی افراد در اینترنت می تواند به زودی تغییر کند …

یک نظر

  1. هسته اولیه شرکت هوش مصنوعی و پردازش داده رایاصدر برای حل مسائل داده محور از سال ۱۳۸۴ شروع به کار نمود. اولین تجربیات ما در زمینه تحقیقات بازار بود. طیف گسترده‌ آشنایی ما با تخصص‌های مربوط به داده‌محوری باعث شد از سال ۱۳۸۸ تعاملات سازنده ایی با شرکت های صنعتی در زمینه پردازش داده های صنعتی و کنترل کیفیت آماری داشته باشیم.

    ما شاهد انگیزه های جدی برای گسترش دانش های داده کاوی در دهه ۸۰ و هوش مصنوعی در دهه ۹۰ شمسی در مراکز دانشگاهی و سپس شرکت های تجاری و غیر تجاری و مراکز صنعتی بودیم. لذا در میانه دهه ۹۰، تحصیلات دانشگاهی مان را در حوزه هوش مصنوعی و داده کاوی در دانشگاه های صنعتی امیر کبیر و صنعتی شریف به اتمام رساندیم.

    شرکت هوش مصنوعی و پردازش داده رایاصدر در سال ۱۴۰۱ تاسیس و در همین سال موفق به پذیرش در پارک علم و فناوری استان سمنان گردید. ایده­ ابتدایی تأسیس رایاصدر بر اساس خلاء استفاده از فناوری هوش مصنوعی در اغلب صنایع کشور، شکل گرفت. هم اکنون ما به عنوان یک شرکت سفارش محور و با آگاهی از چالش­های صنایع مختلف، راه­ حل های کاربردی و خلاقانه مان را در اختیار حوزه‌های مختلفی چون تولید، صنعت، کشاورزی، پزشکی، سلامت و خدمات شهری قرار می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *