هوش مصنوعی در آموزش

۱۲ کمپانی که با استفاده از هوش مصنوعی سعی در بهبود کلاس های درسی دارند

یادگیری همیشه جزء بنیادین زندگی بشر بوده است و همیشه خواهد بود. صرف نظر از سن، ما دائماً در حال توسعه دانش خود هستیم. با پیشرفت اطلاعات جمعی، ما شروع به ایجاد دستگاه هایی می کنیم که توانایی های انسانی مانند یادگیری و تصمیم گیری های استراتژیک دارند. شرکت هایی مانند شرکت هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد، هم اکنون با استفاده از سیستم های یادگیری عمیق، سیستم های ارگانیک و هوشمند را با هم ادغام می کنند تا در نحوه آموزش افراد نوآوری ایجاد کنند.

۱- کمپانی NAUNCE

محل تاسیس: بورلینگتون، ایالت ماساچوست

لینک وبسایت شرکت: https://www.nuance.com/dragon/industry/education-solutions.html

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: Nuance نرم افزاری برای تشخیص گفتار است که توسط دانشجویان و دانشکده ها استفاده می شود. این فناوری می تواند حداکثر ۱۶۰ کلمه در دقیقه را رونویسی کند و مخصوصاً برای دانشجویانی که با نوشتن مشکل دارند یا دارای تحرک محدود هستند، بسیار مفید است. این نرم افزار همچنین توانایی املای صحیح و تشخیص کلمات را افزایش می دهد. مربیان می توانند از این نرم افزار برای نگارش سخنرانی برای استفاده های بعدی استفاده کنند یا کارهای خسته کننده ای مانند ایجاد سند و ایجاد ایمیل را سرعت بخشند.

۲- کمپانی KNEWTON

محل تاسیس: ایالت نیویورک

لینک وبسایت: https://www.knewton.com/

چگونگی استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: KNEWTON فناوری یادگیری تطبیقی را برای آموزش عالی ایجاد می کرده است. برنامه این شرکت با نام “آلتا” ، به شناسایی شکاف های آموزشی در دانش آموزان کمک می کند، دوره های یادگیری مربوطه را فراهم می کند و دانش آموزان را برای دوره های در سطح دانشگاه آماده می کند. آلتا همچنین به مربیان کمک می کند تا در مقاطع مختلف تحصیلی تدریس کنند و در حال حاضر برای ریاضی، شیمی، آمار و اقتصاد مورد استفاده قرار می گیرد.

۳- کمپانی COGNII

محل تاسیس: بوستون، ایالت ماساچوست

لینک وبسایت شرکت: http://www.cognii.com/

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: Cognii محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی را برای مؤسسات آموزش عالی و همچنین سازمان های آموزشی تولید می کند. دستیار یادگیری مجازی طراحی شده توسط این شرکت از فناوری مکالمه برای هدایت دانش آموزان در قالب پاسخ هایی با فرمت آزاد که مهارت های تفکر انتقادی دانش آموزان را بهبود می بخشد، استفاده می کند. این دستیار همچنین امکاناتی چون دریافت بازخورد در لحظه، تدریس یک به یک (تدریس معلم به دانش آموز) را ارائه می دهد و براساس نیاز هر دانش آموز آیتم های آن شخصی سازی می شود.

۴- کمپانی QUERIUM

محل تاسیس: آستین، ایالت تگزاس

لینک وبسایت شرکت: http://querium.com/

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: Querium از هوش مصنوعی استفاده می کند تا بتواند دروس دبیرستانی را به دانش آموزان دوره دبیرستان و دانشگاه در قابل برنامه ای با نام STEM ارائه کند. با تجزیه و تحلیل پاسخ ها و مدت زمانی که برای STEM طول می کشد تا جلسات تدریس را بگذرانید، هوش مصنوعی Querium به معلمان بینش می دهد و در مورد عادات یادگیری دانش آموز می آموزد و زمینه هایی را تعیین می کند که در آن دانش آموز می تواند پیشرفت کند.

۵- کمپانی CENTURY TECH

محل تاسیس: لندن، انگلیس

لینک وبسایت: https://www.century.tech/

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: پلتفرم Century Tech از علوم عصبی شناختی و تجزیه و تحلیل داده ها برای ایجاد برنامه های یادگیری شخصی سازی شده و کاهش بار کاری برای مربیان استفاده می کند. بستر هوش مصنوعی پیشرفت دانش آموز را ردیابی می کند ، شکاف دانشی وی را شناسایی می کند و توصیه ها و بازخورد هایی در زمینه مطالعات شخصی را ارائه می دهد. این فناوری همچنین به معلمان امکان دسترسی به منابع آموزشی را می دهد و زمان برنامه ریزی ، درجه بندی و مدیریت مشق شب را کاهش می دهد.

۶- کمپانی KIDSENSE

محل تاسیس: اروین، کالیفرنیا

لینک وبسایت: https://kidsense.ai/

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش در این شرکت: KidSense ابزار هوش مصنوعی آموزشی را که بطور ویژه برای کودکان طراحی شده است ، توسعه می دهد. ابزار گفتار به متن شرکت، از هوش مصنوعی برای انتقال گفتار کودک به متن به منظور یادداشت برداری ، تمرین واژگان یا حتی انجام تست استفاده می کند. از آنجا که ترجمه گفتار کودکان معمولاً سخت است، هوش مصنوعی در ابزار KidSense از الگوریتم های خاصی برای ترجمه دقیق و شخصی سازی شده استفاده می کند.

۷-  کمپانی CARNEGIE LEARNING

محل تاسیس: پیتسبورگ

لینک وبسایت شرکت: https://www.carnegielearning.com/

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: Carengie از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای کمک به دانش آموزان برای درک عمیق تر و مفهومی تر درس ریاضی استفاده می کند. سیستم عامل های یادگیری ریاضی این شرکت برای دانش آموزان دبیرستانی و دانشگاهی از هوش مصنوعی پاسخگو استفاده می کند که عادات دانش آموز را می آموزند و تجربه یادگیری را شخصی سازی می کنند تا به آن ها در درک کامل مفاهیم ریاضی کمک کنند.

۸- کمپانی  KIDAPTIVE

محل تاسیس: رد وود سیتی، کالیفرنیا

لینک وبسایت: https://www.kidaptive.com/

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: پلتفرم یادگیری این شرکت با نام اختصاری ALP شامل الگوریتم های هوش مصنوعی است که به مؤسسات آموزشی کمک می کند تا داده ها را جمع آوری کرده و تعامل یادگیرنده را افزایش دهند. پلتفرم ALP از هوش مصنوعی برای معرفی و به چالش کشیدن دانشجویان بر اساس نقاط قوت و ضعف درک شده دانش آموزان استفاده می کند. این بستر همچنین عملکرد آکادمیکی آینده دانش آموز را بر اساس الگوها و روابط اساسی پیش بینی می کند.

۹- کمپانی BLIPPAR

محل تاسیس: لندن

لینک وبسایت شرکت: https://www.blippar.com/build-ar/augmented-reality-education

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: محصولات Blippar از فناوری هوش بینایی رایانه ای و واقعیت افزوده برای تقویت شیوه یادگیری دانش آموزان در کلاس استفاده می کنند. محیط تعاملی موجود در این پلتفرم موضوعاتی مانند جغرافیا، زیست شناسی و فیزیک را به یک فضای تصویری منتقل می کند. به عنوان مثال ، این سیستم به جای صرف مطالعه در مورد فوران آتشفشانی ، دانش آموزان یک مدل ۳ بعدی مجازی از روند فوران آتشفان را مشاهده می کنند.

۱۰- کمپانی THINKSTER MATH

محل تاسیس: کندال پارک، ایالت نیوجرسی

لینک وبسایت شرکت: https://hellothinkster.com/

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: Thinkster Math یک برنامه آموزشی است که برای استفاده در لپتاپ ، تبلت و دسکتاپ تهیه شده است. پلتفرم K-8 تعامل انسان با هوش مصنوعی را ترکیب می کند تا برنامه های سفارشی و شخصی سازی شده را در اختیار دانشجویان قرار دهد. فناوری هوش مصنوعی گام به گام کار می کند و به دانش آموزان کمک می کند تا درک کنند که دلیل صحیح یا غلط بودن پاسخ هایشان را بدانند.

۱۱- کمپانی VOLLEY

محل تاسیس: سانفرانسیسکو

لینک وبسایت شرکت: https://volley.com/

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: فناوری آموزشی لازم نیست که حتما در کلاس به اجرا گذاشته شود. “موتور دانش” مبتنی بر هوش مصنوعی این شرکت، به طور مداوم نتایج دوره و مسابقه و همچنین جلسات توجیهی را برای یافتن شکاف دانش در بین کارمندان در شرکت ها با یکدیگر همسان سازی می کند. شرکت ها در سراسر جهان قادر به حل سریع و کارآمد شکاف های بالقوه و مضر دانش (عدم وجود دانش عمومی در شرکت ، روش های انطباق یا حتی مهارت های فنی) با هوش مصنوعی VOLLEY هستند.

۱۲- کمپانی QUIZLET

محل تاسیس: سانفرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا

لینک وبسایت شرکت: https://quizlet.com/

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش توسط این شرکت: Quizlet یک پلتفرم آنلاین برای مطالعه و یادگیری است. این شرکت اخیراً Quizlet Learn را معرفی کرده است ، یک منبع مطالعه هوشمند که برنامه های تطبیقی را ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا بدون نیاز به حدس و گمان بدانید که چه چیزی را مطالعه کنید. این پلتفرم از یادگیری ماشین و داده های مربوط به میلیون ها جلسه مطالعه استفاده می کند تا به دانش آموزان مرتبط ترین مطالب برای مطالعه را نشان دهد.

بیشتر بخوانید :

منبع https://builtin.com/artificial-intelligence/ai-in-education

درباره‌ی علی قلی زاده

همچنین ببینید

استفاده از یادگیری ماشین در تحلیل کلان داده ها

در تجزیه و تحلیل کلان داده ها چگونه از یادگیری ماشین استفاده می شود؟

دیگر بر کسی پوشیده نیست که کلان داده ها دلیل موفقیت بسیاری از شرکت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.