کتابخانه تشخیص پلاک (پلاک خوان)

ساتپا

ساتپا

کتابخانه تشخیص پلاک ساتپا ، جهت کنترل تردد خودرو ها و تامین امنیت طراحی گردیده که می تواند با استفاده از تکنیک های پیشرفته پردازش تصویر، عملیات پلاک خوانی خودرو در حال حرکت را با دقت بسیار بالا و کمترین خطا ممکن و به صورت آنی ( Real Time ) انجام دهد.

کاور پس زمینه کتابخانه تشخیص پلاک ایرانی ساتپا ANPR License Plate Recognition Library

95%

دقت تشخیص پلاک

تشخیص انواع

پلاک های استاندارد ایران

100ms

سرعت تشخیص پلاک

++C

زبان برنامه نویسی

پلاک خوانی هوشمند با ساتپا

کنترل تردد از موضوعاتی است که امروزه مورد توجه بسیاری از سازمان ها قرار گرفته و همه به نوعی تمایل دارند، تردد پرسنل یا ارباب رجوع را ثبت و نظارت کنند. روش سنتی که با حضور یک یا چند نگهبان در گیت ورودی صورت می گیرد، مشکلات بسیاری را به همراه دارد. به عنوان نمونه در ساعات شروع و پایان کار که تردد زیاد می شود، گیت های نگهبانی با ازدحام کارکنان برای ثبت ورود و خروج (کارت یا اثر انگشت و مانند آن) رو به رو هستند. در مواردی مثل دانشگاه ها که اساتید ملزم به ثبت اطلاعات تردد نیستند، نظارت بر اینکه خودروی پشت گیت، متعلق به هیات علمی است یا ارباب رجوع دیگر، کار دشواری است و در موارد متعددی نگهبان و استاد دچار سوء تفاهم می شوند؛ همین امر ممکن است برای مدیران سازمان نیز رخ دهد.

جهت رفع این مشکلات، قرائت خودکار پلاک خودرو های در حال تردد روشی سریع و مطمئن است. برای این منظور کافیست دوربین نظارتی به سامانه کنترل تردد مجهز به پلاک خوان هوشمند، متصل شود. سامانه پلاک خوان می تواند به راحتی مجاز بودن یا نبودن خودرو در حال تردد را تشخیص داده و در صورت مجاز بودن، راهبند را باز کند و زمان ورود و خروج خودروها و مشخصات آن را ثبت نماید.

برای قرائت خودکار پلاک ها، به یک سیستم پلاک خوان قوی نیاز است که حداکثر سرعت عمل و حداقل خطای ممکن را داشته باشد. در این راستا مهندسین شرکت شهاب از سال ۱۳۸۵، کتابخانه ای به منظور تشخیص پلاک های خودرو از روی تصویر تهیه کرده اند و با به روز رسانی مکرر، اکنون یکی از قویترین ماژول های نرم افزاری پلاک خوان کشور می باشد و بسیاری از شرکت های بزرگ فعال در حوزه مدیریت پارکینگ و عوارضی و سایر کاربرد های کنترل تردد، مشتری آن هستند.

در کتابخانه‌ی پلاک خوان شرکت شهاب، شناسایی پلاک با استفاده از تکنیک های پیشرفته پردازش تصویر، شبکه عصبی و هوش مصنوعی صورت گرفته و نتیجه به صورت یک رشته (فارسی و انگلیسی) و یک مستطیل حاوی مختصات پلاک گزارش می شود. در این ماژول نرم افزاری که به نام ساتپا (سامانه تشخیص پلاک ایرانی) شناخته می شود، از کتابخانه های متن باز OpenCV و libVLC و برخی کتابخانه های اختصاصی شرکت شهاب (مثل شبکه عصبی و ماژول استخراج ویژگی) استفاده شده است. کتابخانه OpenCV به منظور پردازش های مقدماتی تصویر و کتابخانه libVLC جهت اتصال به انواع دوربین های تحت شبکه (IP Camera) مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است نرم افزار پلاک خوان آی پلاک که محصولی دیگر از شرکت شهاب به منظور تسهیل در مدیریت ترددد و پارکینگ می باشد، با استفاده از کتابخانه ساتپا توسعه داده شده است.

تصاویر و ویدیو ها

پخش ویدیو

کاربرد ها

توسعه نرم افزاری
آی پلاک پارکینگ
مدیریت پارکینگ
آی پلاک جاده و خیابان
ترافیک شهری
هوشمند سازی
آی پلاک تاکسی رانی
مدیریت تاکسی رانی
آی پلاک عوارضی
امنیتی / حراستی

مهم ترین قابلیت ها

سوالات متداول

کتابخانه یا Library تشخیص پلاک در واقع موتور پردازشی نرم افزار های پلاک خوان می باشد که در این نرم افزار ها وظیفه ی دریافت تصاویر یا فریم ویدیو و تشخیص پلاک خودرو ها را بر عهده دارد.

کتابخانه تشخیص پلاک یا هسته پلاک خوان به مجموعه ای از کد های پردازشی گفته می شود که وظیفه تشخیص پلاک خودرو و خواندن ارقام پلاک در تصاویر و ویدیو را به عهده دارد اما نرم افزار پلاک خوان با استفاده از این کتابخانه به عنوان موتور پردازش پلاک خود، قابلیت های مختلفی اعم از کنترل تردد و نظارت بر ترافیک را به کاربران ارائه می دهند.

کتابخانه تشخیص پلاک محصولی است که کاربرد آن مختص به برنامه نویسان و شرکت های توسعه نرم افزاری است که می خواهند نرم افزار تشخیص پلاک خود را توسعه دهند. در کل بازار کتابخانه تشخیص پلاک مختص به برنامه نویسان و بازار نرم افزار پلاک خوان مربوط به مصرف کنندگان نهایی است.

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و خرید نرم افزار پلاک خوان دارید پیشنهاد می کنیم نرم افزار مدیریت تردد آی پلاک را بررسی کنید.

مشتریان
ساتپا

پلاک خوان شهرداری نجف آباد
پلاک خوان ایران خودرو
پلاک خوان پتروشیمی غدیر
پلاک خوان کارا 2000
پلاک خوان ایمن آرا پرشین
پلاک خوان چشم انداز ارتباط
پلاک خوان آدلان پایا
پلاک خوان ایمن سازان شهراز پارس
پلاک خوان رهپویان فیدار آپادانا
پلاک خوان فراسو دقت
پلاک خوان کشت و صنعت کارون
پلاک خوان ایمن صنعت ایرسا

مشتریان ساتپا

پلاک خوان اتحادیه سوخت های جایگزین
پلاک خوان ماداکتو
پلاک خوان خوارزم ارتباط
پلاک خوان شرکت طلوع
پلاک خوان جهاد دانشگاهی خواجه نصیر
پلاک خوان طیف گستر ارتباط
پلاک خوان فرافن سامانه آسیا
پلاک خوان مجتمع خلیج فارس
پلاک خوان نما پایش سازان
پلاک خوان هوش کاوان
پلاک خوان شهرداری همدان
پلاک خوان پدیده کیش
پلاک خوان کسرا
پلاک خوان رز الکترونیک
پلاک خوان کیا سیستم
پلاک خوان امن افزار گستر آفتاب
پلاک خوان تسنیم
پلاک خوان داده پردازان فرزانگان ساعی
پلاک خوان فراسکو عسلویه
پلاک خوان فرزین توانش مهرساد
پلاک خوان مهر آوید پردیس
پلاک خوان صنایع ارتباطی پایا
×

دسترسی سریع

اسکرول به بالا
تفاوت نرم افزار و کتابخانه پلاک خوان

برای شما هم سواله که فرق نرم افزار و کتابخانه پلاک خوان چیه؟!