نرم افزار پلاک خوان و مدیریت تردد

آی پلاک

آی پلاک

آی پلاک، نرم افزار پلاک خوان جامع و تخصصی در زمینه ی مدیریت و کنترل هوشمند تردد است که با اتصال به دوربین های نظارتی می تواند کنترلی دقیق و آنی از تردد خودرو ها را ارائه داده و اطلاعات کامل هر تردد را ثبت کند. همچنین آی پلاک قابلیت فرمان مستقیم به راهبند و گیت ها را دارد و با اتصال به آن ها، می تواند به صورت خودکار و هوشمند رفت و آمد را مدیریت کند.

نرم افزار مدیریت تردد و پارکینگ آی پلاک

ثبت آنی

پلاک خودرو ها

تشخیص انواع

پلاک های استاندارد ایران

سازگار با

با انواع دوربین

اتوماسیون هوشمند

راهبند

پلاک خوانی هوشمند با آی پلاک

امروزه مدیریت تردد یکی از مهم ترین نیازمندی های اکثر سازمان ها، مجتمع های مسکونی، عوارضی ها و پارکینگ های عمومی و اختصاصی است. نرم افزار های مدیریت تردد زیادی در کشور تهیه شده است که اکثر آن ها نیازمند یک باجه نگهبانی و کاربر انسانی هستند.

این روش شاید تا حدودی پاسخگوی نیاز ها باشد، اما در دراز مدت، مقرون به صرفه نیست. از طرفی سازمان ها، پارکینگ ها و مجتمع های مسکونی غالبا به منظور برقراری امنیت، نیازمند استفاده از سامانه های دوربین مدار بسته هستند.

تشخیص پلاک یک فرایند نظارت تصویری است که از طریق شناسایی خودکار حروف و ارقام در تصاویر خودروها، صورت می گیرد. تشخیص پلاک می تواند از طریق دوربین های نظارتی در سطح جاده ها و خیابان ها و یا با استفاده از دوربین های مدار بسته برای کاربردهایی مانند مدیریت پارکینگ و عوارضی ها مورد استفاده قرار گیرد.

به منظور استفاده بهتر از دوربین ها، می توان ورود و خروج خودروها را نیز با استفاده از سامانه تشخیص پلاک و مدیریت تردد، ثبت کرد و در اختیار هیات مدیره قرار داد. ضمن اینکه می توان برای هوشمند سازی رفت و آمد، درب ورودی را به سامانه مدیریت تردد متصل کرد تا به صورت خودکار با استفاده از شماره پلاک خودرو، درب را باز کند.

پلاک خوان قلب هر سیستم حمل و نقل هوشمند است. این تکنولوژی می تواند توسط بخش های مختلف نیروهای انتظامی و پلیس به عنوان روشی جهت جمع آوری الکترونیکی وجه عوارضی در جاده ها و نظارت بر وضعیت ترافیک (مانند تخلفات عبور از چراغ قرمز) استفاده گردد.

در این راستا شرکت شهاب، نرم افزار پلاک خوان و مدیریت تردد آی پلاک با قابلیت های ویژه برای مجتمع های مسکونی، سازمان ها و ادارات، پارکینگ ها، باسکول ها، راه ها و… تولید و عرضه کرده است. این نرم افزار که با جدیدترین سکوی برنامه نویسی مایکروسافت (WPF) نوشته شده است و از موتور هوشمند تشخیص پلاک ساتپا بهره می برد.

پخش ویدیو

کاربرد ها

آی پلاک سازمان
سازمان
آی پلاک کارخانه
کارخانه
آی پلاک مجتمع مسکونی
مجتمع مسکونی
آی پلاک جاده و خیابان
جاده و خیابان
آی پلاک پارکینگ
پارکینگ
آی پلاک هتل
هتل و سینما
آی پلاک تاکسی رانی
تاکسی رانی
آی پلاک دانشگاه
دانشگاه
معاینه فنی
آی پلاک عوارضی
عوارضی

مهم ترین قابلیت ها

دریافت نسخه آزمایشی

برای دانلود نسخه ی آزمایشی نرم افزار پلاک خوان آی پلاک ، می توانید از طریق لینک زیر نسخه 40 روزه آی پلاک را با تمامی امکانات نسخه اصلی خریداری کنید.

لازم به ذکر است در صورت خرید نسخه کامل آی پلاک ، هزینه نسخه آزمایشی از هزینه نسخه اصلی کسر خواهد شد.

نسخه های کاربردی

آی پلاک مجتمع مسکونی

آی پلاک سازمانی و مسکونی

ویژگی های اختصاصی
آی پلاک سازمان

آی پلاک شهری

ویژگی های اختصاصی
آی پلاک پارکینگ

آی پلاک پارکینگی

ویژگی های اختصاصی
آی پلاک جاده و خیابان

آی پلاک جاده ای

ویژگی های اختصاصی
آی پلاک روستایی

آی پلاک روستایی

ویژگی های اختصاصی
آی پلاک سیار

آی پلاک سیار

ویژگی های اختصاصی

سوالات متداول

بله . با وارد کردن رشته اتصال دوربین های مختلف، می توان آن ها را به نرم افزار پلاک خوان متصل کرد. ولی هر دوربینی مناسب پلاک خوانی نمی باشد.

برای استفاده از نرم افزار های پلاک خوان ، دوربین باید تصاویر مناسب و واضح از پلاک ثبت کرده و به نرم افزار ارائه کند.

معمولا هنگام استفاده از دوربین های نظارتی غیر پلاک خوان ، هنگامی که خودرو در حال حرکت باشد پلاک ها تار یا به اصطلاح Blur می شوند. مخصوصا این حالت در تصاویر شب بیشتر اتفاق می افتد.

در این حالت تصاویر پلاک توسط هیچ نرم افزار پلاک خوانی قابل بازیابی یا شناسایی نیست.

دوربین های پلاک خوان با بهینه سازی ها و پیش پردازش هایی که روی تصاویر آن ها انجام می شود، قادر هستند که پلاک خودرو های درحال تردد را در حال حرکت با سرعت های بالا و همچنین در تمام ساعات شبانه روز به وضوح ضبط کنند تا نرم افزار پلاک خوان بتواند این پلاک ها را ثبت و گزارش کند.

به طور کلی نرم افزار های پلاک خوان قابلیت تشخیص شماره پلاک در چنین تصاویری را ندارند. برای رفع چنین مشکلاتی بهتر است پیش از مواجه شدن با ضرر های مالی یا جانی ، اقدام به نصب دوربین های مناسب نمایید.

دوربین های پلاک خوان یا به اصطلاح LPR به دوربین هایی گفته می شود که تصاویر آن ها برای شناسایی پلاک ها به بهترین شکل بهینه شده است تا بتوان از طریق نرم افزار های پلاک خوان ، پلاک خودرو ها را در تمام ساعات روز و انواع شرایط آب و هوایی ثبت و گزارش کرد.

 

دوربین های تجمیع شده ( Embedded ) پلاک خوان، دوربین هایی هستند که پردازنده و نرم افزار تشخیص پلاک درون دوربین تعبیه شده است و علاوه بر ارائه تصاویر بهینه ، پلاک خودرو های درون تصویر نیز توسط خود دوربین گزارش می شود.

برای ثبت پلاک ها و استفاده از نرم افزار های پلاک خوان باید از دوربین های مخصوص پلاک خوانی استفاده شود. استفاده از دوربین های دیگر به هیچ صورت تایید یا تضمین نمی شود. برای مشاوره جهت انتخاب دوربین مناسب می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تاریخچه به روز رسانی

تاریخ: 1398/09/27

  • رفع باگ در بخش ROI
  • تغییرات جزئی در بخش اتصال و قطع دوربین برای بسته نشدن برنامه

تاریخ: 1398/09/16

  • رفع باگ در تکرار ویدئو
  • اضافه کردن جستجوی مالکین در بخش مدیریت خودروها
  • رفع باگ در بخش حذف مالک
  • رفع باگ در بخش مدیریت مالکین و کاربران

 

تاریخ: 1398/09/09

  • کاهش زمان بارگذاری اولیه نرم افزار.

تاریخ: 1398/09/03

  • رفع باگ در ارتباط با برد رله

مشتریان آی پلاک

پلاک خوان ایلام
پلاک خوان هشتگرد
پلاک خوان فراب
پلاک خوان آریاتک
پلاک خوان ذوب آهن شاهرود
پلاک خوان تصویر نمایان
پلاک خوان شرکت میثم

مشتریان آی پلاک

پلاک خوان چهارمحال و بختیاری
پلاک خوان سیرنگ
پلاک خوان پارک علم و فناوری سمنان
پلاک خوان هوش کاوان
پلاک خوان پداس
پلاک خوان داده کاوان سیوان
پلاک خوان شهرداری کرج
پلاک خوان دانشگاه صنعتی شاهرود
پلاک خوان کسرا
پلاک خوان جامع گستر یزد
پلاک خوان پرشین تکنیک
پلاک خوان عصر رایانه

برچسب ها:

×

دسترسی سریع

اسکرول به بالا
تفاوت نرم افزار و کتابخانه پلاک خوان

برای شما هم سواله که فرق نرم افزار و کتابخانه پلاک خوان چیه؟!