شرکت دانش بنیان شهاب

لوگو شرکت دانش بنیان شهاب

درباره ما

شرکت دانش بنیان شهاب (شناسایی هوشمند الگوهای بصری) با هدف ارتقاء دانش فنی و بومی سازی سامانه های پردازشی هوشمند در حوزه‌های مختلف پردازش تصویر و بینایی ماشین در اسفند ۱۳۹۴ آغاز به کار کرد. این شرکت قبلا به صورت هسته پردازشی متشکل از یکی از اساتید دانشگاه صنعتی شاهرود و تعدادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، فعال بود و برخی فعالیت های این هسته در سایت FarsiOCR.ir لیست شده است. این سایت از سال ۱۳۸۷ مشغول سرویس دهی بوده و پروژه های متعددی برای شرکت های خصوصی و دولتی از این طریق انجام شده است.

با گسترده شدن حوزه فعالیت ها و پروژه های انجام شده، تصمیم بر این شد که با استفاده از امکانات پارک علم و فناوری استان سمنان و مرکز رشد فناوری های دانشگاه صنعتی شاهرود، شرکتی با مسئولیت محدود تاسیس شود تا فعالیت های گروه با انسجام بیشتری توسعه یابد و امکان مشارکت در پروژه های بزرگ ملی و بین‌المللی فراهم شود. حاصل این تصمیم، تولّد شرکت شهاب بود که به فضل الهی در اسفند ماه ۱۳۹۴ به شماره ۴۳۳۲ ثبت شد.

امیدواریم با استعانت از پروردگار و تکیه بر تخصص و پشتکار جوانان دانشگاهی، بتوانیم قدمهای مهمی در توسعه پروژه های مبتنی بر هوش مصنوعی در حوزه های مختلف پردازش تصویر و بینایی ربات برداریم.

در حال حاضر، مهمترین پروژه های شرکت در حوزه کنترل تردد هوشمند (با قابلیت پلاکخوانی از دوربین)، مدیریت پارکینگ، بازشناسی چهره در مقیاس بزرگ، تشخیص نوع خودرو و OCR فارسی است. باتوجه به دقت بالای پلاک خوانی نرم افزار پلاک خوان آی پلاک و هسته آن (کتابخانه تشخیص پلاک ساتپا) در همین دوره کوتاه مشتریان زیادی از سراسر کشور داشته ایم، طوری که بیش از 200 سازمان دولتی و  شرکت های نرم افزاری، مشتری آی پلاک و کتابخانه پلاک خوان ساتپا هستند. بخش عمده ای از این مشتریان، شرکت های نرم افزاری هستند که ماژول تشخیص پلاک ساتپا را تهیه کرده اند و بسیاری از محصولات کنترل تردد هوشمند کشور، با همین هسته، توسعه داده شده است.

پروژه های دیگر شرکت شامل تشخیص آتش، تشخیص لبخند و شناسایی چهره است که از منوی محصولات شرکت می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.

در صورت تمایل به همکاری در فروش محصولات شرکت شهاب، می توانید از منوی پذیرش نمایندگی اقدام فرمایید. در صورت تمایل به همکاری با شرکت شهاب در حوزه های برنامه نویسی، می توانید از منوی همکاری اقدام کنید.

Soroush

با دنبال کردن شرکت شهاب در
پیام رسان سروش
از جدید ترین اخبار شرکت و محصولات جدید مطلع شوید

Aparat

با دنبال کردن شرکت شهاب در
آپارات
از جدید ترین اخبار شرکت و محصولات جدید مطلع شوید

Telegram

با دنبال کردن شرکت شهاب در
پیام رسان تلگرام
از جدید ترین اخبار شرکت و محصولات جدید مطلع شوید

اسکرول به بالا