دانلود OpenCV 3.3 نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی برای ویژوال استودیو ۲۰۱۵

دانلود OpenCV 3.3 نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی برای ویژوال استودیو ۲۰۱۵

مدتی پیش، نسخه 3.3 کتابخانه بینایی ماشین و پردازش تصویر OpenCV منتشر شد. مهمترین تغییرات شامل یادگیری عمیق (ماژول DNN)، سازگاری با استاندارد C++11، اضافه شدن بهینه سازیهایی مبتنی بر فن آوریهای نوین پردازنده مثل SSE4 و AVX، رفع باگها و بهبود سرعت تا 15% در ماژولهای Core و imgProc است. جزئیات این به روز رسانی را در سایت OpenCV می توانید بخوانید.طبق روال چند نسخه گذشته OpenCV، سایت رسمی کتابخانه، نسخه های کامپایل شده آن را تنها در مد 64 بیتی، بدون ماژولهای اضافی (OpenCV_Contrib) برای ویژوال استودیو 2015 در اختیار قرار می دهد. این درحالیست است که خیلی از برنامه نویسان هنوز در مد 32 بیتی کار می کنند چرا که بخش عمده ای از کاربران نهایی سیستمهای 32 بیتی دارند. نکته دوم این که ماژولهای اضافی، کلاسهای خیلی مهمی در اختیار قرار می دهند که در ماژولهای اصلی OpenCV نیستند. مثلا برای شناسایی چهره یا استخراج ویژگیهای SIFT و SURF، ماژولهای اضافی خیلی کارآمد هستند.

شرکت شهاب، همان طور که قبلا برای OpenCV 3.2 عملیات کامپایل کتابخانه را انجام داده بود، این بار هم کامپایل کتابخانه OpenCV 3.3 همراه با ماژولهای اضافی را در دو مد 32 و 64بیتی (Debug و Release) برای ویژوال استودیو 2015 انجام داده است. ضمن اینکه این بار علاوه بر اینکه ماژولهای OpenCV به صورت جدا جدا تهیه شده اند (مثل core, highgui, imgproc,…) به صورت یک فایل هم کامپایل شده اند (OpenCV_world330.dll) که عملیات لینک را در برنامه نویسی ساده تر می کند.

آموزش OpenCV – قسمت سوم : چه کار هایی را می توان با OpenCV انجام داد تشخیص صندلی Chair Detection C++

 

برای یادگیری نحوه استفاده از OpenCV در ویژوال استودیو، می توانید به مقاله (آموزش نصب OpenCV در ویژوال استودیو)  مراجعه کنید.

English Excerpt

Last month, OpenCV 3.3 was released. It contains only x64 binaries for visual studio 2015 and doesn’t include extra modules (OpenCV_Contrib). However several projects require 32 bit versions of OpenCV. So we recompiled it using CMake and visual studio 2015 for both 32 bit (x86) and 64 bit (x64) platforms (Debug and Release) including extra modules. You can download them from the following links:

 

 

Download OpenCV 3.3 x86 (32 bit) binaries and include files

 

Download OpenCV 3.2 x64 binaries and include files

 

4 در مورد “دانلود OpenCV 3.3 نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی برای ویژوال استودیو ۲۰۱۵”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا