کتابخانه نرم افزاری تشخیص نوع خودرو

کتابخانه نرم افزاری
تشخیص نوع خودرو

سامانه تشخیص نوع خودرو شهاب می تواند از طریق تصاویر دوربین های مدار بسته و نظارتی ، با استفاده از شبکه های عصبی عمیق و بهره گیری از به روز ترین فناوری های حوزه هوش مصنوعی نوع خودرو های در حال تردد را به صورت آنی تشخیص داده و گزارش کند.

95%

دقت تشخیص

50ms

سرعت تشخیص

8 کلاس

تشخیص نوع خودرو

++C

زبان برنامه نویسی

مساله

چگونه می توان آمار خودرو های مختلف در حال عبور در جاده ها و خیابان ها را بدست آورد؟ آیا روشی برای تفکیک انواع مختلف خودرو ها وجود دارد ؟ برای ثبت تعرفه های مختلف عوارض یا پارکینگ برای انواع مختلف خودرو ها راهکار هوشمندانه و مناسب چیست؟

ضرورت

هوشمندسازی سامانه های نقل و انتقال و سامانه های کنترل ترافیک ، در پژوهش های نوین مورد توجه زیادی قرار است. یکی از مهمترین مسائل در بحث کنترل تردد هوشمند، شناسایی نوع خودروهای عبوری است. با شناسایی نوع خودرو ها در جاده ها و خیابان ها، می توان تصمیمات راهبردی برای توسعه شهری و کشوری اتخاذ کرد.

راهکار

با توجه به نیاز سامانه های حمل ونقل داخلی به بحث شناسایی نوع خودرو، شرکت دانش بنیان شهاب کتابخانه ی شناسایی نوع خودرو را تولید و عرضه کرده است. این کتابخانه قابلیت اضافه شدن به انواع محصولات نرم افزاری را دارد و می تواند به عنوان یک قابلیت هوشمند و دقیق به نرم افزار ها اضافه شود.

مزایا

کتابخانه تشخیص نوع خودرو شرکت شهاب در حال حاضر قابلیت تفکیک انواع خودرو ها در 8 کلاس سواری، موتور سیکلت، کامیون، اتوبوس، تاکسی، آمبولانس، ون و پیکاپ را دارا می باشد. به دلیل کدنویسی در زبان برنامه نویسی ++C سرعت و دقت تشخیص این کتابخانه بسیار بالا می باشد و می تواند به صورت Real-Time عملیات تشخیص نوع خوردو ها را روی ویدیو دوربین های مداربسته انجام دهد.

تصاویر

ماژول تشخیص نوع خودرو - vehicle classification sdk in c++ and c#

کاربرد ها

ساتپا برنامه نویسی
توسعه نرم افزاری
شهرداری ها
شهرداری ها
آی پلاک جاده و خیابان
راه ها و جاده ها
آی پلاک عوارضی
ترانزیت
و نیرو انتظامی
نیرو انتظامی

مهم ترین قابلیت ها

کلاس های مختلف تشخیص نوع خودرو
اسکرول به بالا