کتابخانه نرم افزاری

تشخیص نوع خودرو

تشخیص نوع خودرو

سامانه تشخیص نوع خودرو شهاب می تواند از طریق تصاویر دوربین های مدار بسته و نظارتی ، با استفاده از شبکه های عصبی عمیق و بهره گیری از به روز ترین فناوری های حوزه هوش مصنوعی نوع خودرو های در حال تردد را به صورت آنی تشخیص داده و گزارش کند.

کتابخانه تشخیص نوع خودرو

95%

دقت تشخیص

50ms

سرعت تشخیص

8 کلاس

تشخیص نوع خودرو

++C

زبان برنامه نویسی

ماژول تشخیص نوع خودرو - vehicle classification sdk in c++ and c#

تشخیص نوع خودرو

امروزه تردد انسان ها با استفاده خودرو قسمتی جدانشدنی و مهم از زندگی انسان شده است. هوشمندسازی سامانه های نقل و انتقال و سامانه های کنترل ترافیک ، در پژوهش های نوین مورد توجه زیادی قرار است. یکی از مهمترین مسائل در بحث کنترل تردد هوشمند، شناسایی نوع خودروهای عبوری است. پژوهش های پیرامون شناسایی خودرو را می توان در دو دسته ی اصلی، تقسیم بندی کرد:

1- تشخیص خودرو در تصویر

2- شناسایی نوع خودرو

در دسته ی اول هدف، صرفا شناسایی و تشخیص خودرو از بین اجسام ساکن و متحرک موجود در تصویر است.

در دسته ی دوم، هدف تشخیص نوع خودرو است که از دو جنبه می توان آن را مورد بررسی قرار داد: شناسایی دسته ی کلی خودرو ( شامل اتوبوس، تریلی، سواری و … ) و شناسایی مدل خودرو ( پژو۴۰۵، سمند و … ). در مورد دسته ی دوم نیز پژوهش های زیادی اجرا شده است. از دید اپراتور ترافیک، شناسایی نوع مطلوب، شناسایی دسته ی کلی خودرو است.

با توجه به نیاز سامانه های حمل ونقل داخلی به بحث شناسایی نوع خودرو، شرکت دانش بنیان شهاب تولید کتابخانه ی شناسایی نوع خودرو را در دستور کار خود قرارداد و به لطف الهی پس از چندماه مطالعه و بررسی، توانست این مهم را به انجام برساند.

در این کتابخانه، شناسایی نوع خودرو با استفاده از شبکه های عصبی عمیق صورت می گیرد. در این ماژول نرم افزاری از کتابخانه های OpenCV و dlib و Boost استفاده شده است.

کاربرد ها

ویژگی ها

اسکرول به بالا