کتابخانه تشخیص لبخند

امروزه تکنولوژی تشخیص احساس کاربردهای گسترده ای در حوزه های مختلف پیدا کرده است. این تکنولوژی همانطور که در حوزه سلامت می تواند به فرآیند تشخیص بیماری کمک کند، در حوزه تجارت نیز می تواند به پروسه فروش سرعت بخشد. این فناوری از شاخه های علمی متعددی در حوزه پردازش تصویر و هوش مصنوعی برای تشخیص احساسات انسان استفاده می کند. تکنیکهای مختلف پردازش تصویر به منظور شناسایی محل چهره، یافتن نقاط کلیدی و مهم صورت و تشخیص مولفه های مختلف چهره شامل دهان، چشم، ابروها و بینی، استفاده می شود تا در نهایت احساس فرد شناسایی شود. اکثر نرم افزارهای تشخیص احساس، حالات چهره را به 7 دسته کلی تقسیم بندی می کنند: شاد، غمگین، عصبانی، ترسیده، متعجب، تحقیر شده، منزجر.

در میان شاخه های مختلف تشخیص احساس، شناسایی لبخند یا شادی کاربردهای فروانی دارد. مثلا سازندگان دوربین های دیجیتال یا گوشی های هوشمند به منظور قانع کردن طرفداران خود برای خرید این محصولات، فن آوری تشخیص لبخند را به نرم افزار دوربین خود افزوده‌اند. یا بعضی مدیران فروش برای تشویق مشتریان خود برای خرید از فروشگاه های مورد نظرشان از این فناوری بهره می برند. بدین صورت که این سیستم روی درب ورودی فروشگاه نصب می شود و از مشتری میخواهد که برای باز شدن درب لبخند بزند. برخی از فروشگاه ها تا 30 % رشد فروش را پس از نصب این سیستم گزارش کرده اند.

 

شرکت شهاب نیز در راستای بومی سازی نرم افزارهای کاربردی حوزه پردازش تصویر، اولین نرم افزار تشخیص لبخند ایرانی را توسعه داده است. این اپلیکیشن در چند فروشگاه بزرگ پایتخت نصب شده و در حال استفاده است. از ویژگی های این نرم افزار می توان به قابلیت کار با انواع دوربین های IP و آنالوگ، نشانگر میزان لبخند بصورت عددی و گرافیکی، نمایش قاب تشخیص دهنده صورت، قاب جدا کننده بخشی از تصویر، شمارشگر فریم و … اشاره کرد. برای معرفی بهتر این محصول، می‌توانید نسخه آزمایشی آن را از آدرس زیر دانلود کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این محصول، با ما تماس بگیرید.

دانلود نسخه آزمایشی کتابخانه

فرایند سفارش کتابخانه تشخیص لبخند

تلفن : 02332300204

همراه : 09931986593

پست الکترونیک : shahaabco {at} gmail {dot} com

2 نظرات
  • Avatar
    من
    پاسخ
    ارسال شده در10:21 ق.ظ, 4 اردیبهشت, 1397

    نسخه آزمایشی رو از کجا دانلود کنیم؟!!

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت