نسخه اندرویدی پلاک خوان ساتپا

کتابخانه تشخیص پلاک ساتپا یک ماژول نرم افزاری است که با پردازش تصویر، محل پلاک خودرو را تشخیص داده و در کمتر از ۱۰۰ میلی ثانیه، به متن تبدیل می کند. نسخه ویندوزی این کتابخانه سالهاست مورد استفاده توسعه دهندگان نرم افزارهای مدیریت تردد است. با توسعه نرم افزارهای مبتنی بر اندروید، تقاضای تولید نسخه مبتنی بر اندروید هم افزایش یافت که در پی آن اولین نسخه اندرویدی کتابخانه حدود دوسال قبل به زبان Java نوشته شد. این نسخه به رغم کیفیت خوبی که داشت، سرعت تشخیص آن کمتر از حد انتظار بود. لذا این بار به سراغ بازنویسی این نسخه با استفاده از NDK رفتیم و آخرین نسخه ویندوزی کتابخانه، با پشتیبانی از تمام پلاکهای استاندارد ایران (به استثنای گذرموقت)، به کمک NDK و اندروید استودیو به یک نسخه سریع اندرویدی تبدیل شد.

در نسخه اندرویدی که با اندروید ۴ و بالاتر سازگار است، تمام پردازشها به کمک ++C صورت می گیرد و لذا سرعت پردازش خیلی خوب است و به طور مثال روی یک گوشی رده پایین مثل Samsung Galaxy J7 2015 مدت زمان پردازش یک تصویر یک مگاپیکسلی حدود ۱۰۰ میلی ثانیه زمان می برد.

دو برنامه دموی اندرویدی تهیه شده است که می توانید با مراجعه به کافه بازار، آنها را دانلود و آزمایش کنید:

دموی اندرویدی تشخیص پلاک (مبتنی بر عکس)پلاکخوان اندروید

در این برنامه قابلیت تشخیص پلاک از روی عکس را می توانید ببینید. سه تصویر نمونه در برنامه پیش بینی شده است. از گالری یا دوربین هم می توانید عکس انتخاب کنید.

پس از انتخاب عکس، با زدن روی دکمه، شناسایی، پلاک خوانده شده و متن آن نمایش داده می شود. در کنار متن پلاک، دو عدد cnf به معنی میزان اطمینان به پلاک خوانده شده (بین صفر و ۱) و زمان پردازش برحسب میلی ثانیه ظاهر خواهد شد. هر چه cnf بزرگتر باشد، یعنی اطمینان به پلاک خوانده شده بیشتر است.

محدودیتهای نسخه آزمایشی

این نسخه پلاکهای دولتی، نظامی ((قرمز و سبز) را نمی خواند و در پلاکهای سیاسی هم، حرف S و D را نمی خواند و به جای آن حرف E تولید می کند.

موارد استفاده از ماژول تشخیص پلاک

این کتابخانه برای استفاده دربرنامه های کاربردی مثل برنامه های پارکبان است. امکان استفاده از این کتابخانه برای ثبت تردد در سازمانها، پارکینگها و عوارضیها هم وجود دارد. در صورت تمایل به استفاده از نسخه ویندوزی و لینوکسی این کتابخانه، به صفحه اختصاصی پلاکخوان ویندوز مراجعه کنید.

برای تهیه این برنامه به کافه بازار مراجعه کنید:
https://cafebazaar.ir/app/ir.shahaabco.anpr_demo/?l=fa

دموی اندرویدی تشخیص پلاک (مبتنی بر ویدیوی دوربین)

در این برنامه قابلیت تشخیص پلاک از روی ویدیوی زنده دوربین را می توانید ببینید. با اجرای برنامه و تایید دسترسی به دوربین، کافیست دوربین را جلوی پلاک خودرو بگیرید. در کسری از ثانیه، پلاک خوانده شده و متن آن نمایش داده می شود. رشته انگلیسی و فارسی پلاک، زمان پردازش و میزان اطمینان به پلاک خوانده شده در کنار تصویر نمایش داده می شود. دقت کنید که این برنامه های دمو، تنها برای راستی آزمایی است و با آن نمی توانید کد بنویسید. برای تهیه کتابخانه طوری که بتوانید در برنامه های خودتان استفاده کنید، بخش بعد را مطالعه کنید.

آدرس برنامه در کافه بازار:
https://cafebazaar.ir/app/ir.shahaab_co.anpr_ndk/?l=fa

پلاکخوان اندرویدی - OCR

روش تهیه کتابخانه اندرویدی پلاکخوان

برای تهیه نسخه اندرویدی کتابخانه  با ما تماس بگیرید:

تلفن : 02331099 (شرکت دانش بنیان شهاب)

همراه : 09100931099

پست الکترونیک : support {at} shahaab-co{dot} ir

2 در مورد “نسخه اندرویدی پلاک خوان ساتپا”

  1. حمید ملزوماتی خیابانی

    با سلام
    ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات مهندسین و محقیقن محترم در تهیه این کتبخانه های تشخیص پلاک؛ لطفا یک برنامه دمو نمهایتا با تشخیص 10 پلاک متوالی در فیلم های ذخیره شده در گوشی ارائه فرمایید تا کارایی آن مشخص گردد
    مثلا با گرفتن دوربین گوشی یه طرف جاده و خیابانی که همزمان چند خوررو عبور میکند شماره پلاک تمامی خودروهایی که مثلا در عرض 10 ثانیه در کل کادر دوربین رد شده اند را طی جدولی ارائه کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا