کتابخانه نرم افزاری

تشخیص آتش

آشکار ساز آتش

تشخیص آتش به صورت نرم افزاری و با کمک دوربین های نظارتی از جمله کاربردهای پردازش تصویر است که می تواند جلوی خسارات گسترده مالی و جانی را بگیرد. سنسورهای موجود تشخیص دود مشکلاتی دارند که استفاده آنها را در محیطهای صنعتی محدود کرده است. از جمله اینکه گرد و غبار موجود در فضای کارخانجات صنعتی را به اشتباه به عنوان دود گزارش کرده و تا وقتی کاربر در محل حاضر نشود، امکان تایید گزارش نیست. در مقابل تشخیص آتش به کمک دوربین و با استفاده از هوش مصنوعی، دقت بسیار زیادی داشته و امکان تایید گزارش از روی تصاویر زنده دوربینهای تحت شبکه هم فراهم است.

 

دوربین آشکار ساز آتش Fire Detector محیط نرم افزار Camera آتش نشان Firefighter

++C

#C

VB.Net

Delphi

کاور دوربین آشکار ساز آتش Fire Detector
پخش ویدیو

آتش بان: کتابخانه تشخیص آتش نوشته شده با ++C و OpenCV است که با تحلیل تصویر دریافتی از دوربین و ترکیب تکنیک های پردازش تصویر و شبکه های عمیق، موقعیت دقیق پیکسلهای آتش و مساحت آن را گزارش می کند. فرایند تشخیص پیکسلهای آتش روی پردازنده گرافیکی حدود 50 میلی ثانیه زمان می برد.

کتابخانه آتش بان که به صورت یک DLL ویندوزی ارائه می شود، قابلیت استفاده در تمام زبان های برنامه نویسی ویندوز از جمله #C، ویژوال بیسیک، ++C و دلفی را دارد. نمونه هایی از خروجی این کتابخانه را در تصاویر  ملاحظه می کنید.

اسکرول به بالا