شناسایی نوع خودرو – فراخوان ارسال تصویر و ویدیو

شناسایی نوع و مدل خودرو از حوزه های پرکاربرد و تقریبا جدید پردازش تصویر است. بسیاری از سازمانهایی که از نرم افزارهای کنترل تردد و سامانه های پلاک خوان استفاده می کنند، تمایل دارند، نوع خودرو نیز به صورت خودکار شناسایی شود. این موضوع، خواسته خیلی از مشتریان کتابخانه تشخیص پلاک ساتپا و نرم افزار کنترل تردد آی پلاک هم بوده است. شرکت شهاب در این راستا از حدود سه ماه قبل کار روی پروژه تشخیص نوع خودرو (سبک و سنگین) و مدل آن (مثل پراید، سمند، 405، زانتیا …) را شروع کرده است. به منظور تکمیل پروژه و تشخیص خودرو در حالتها و زوایای مختلف، نیازمند پایگاه داده بزرگی از تصاویر خودروهای متداول در ایران هستیم. تاکنون چند هزار تصویر تهیه شده است، اما کافی نیست.

از مشتریان عزیزی که در نقاط مختلف کشور، دوربین پلاک خوان نصب دارند، تقاضا می کنیم، تصاویر یا ویدیوهای خودشان از محلهای پرتردد را برای ما بفرستند و در مقابل شرکت شهاب متعهد می شود هنگام نهایی شدن محصول، آن را با تخفیف 20% تا 60% به این دسته از مشتریان تقدیم کند.

شرایط ویدیو و تصاویر ارسالی:

  1. تصویر کل خودرو قابل مشاهده باشد
  2. حداقل درجه تفکیک (رزولوشن) تصویر 1 مگاپیکسل باشد. اگر تصویر خودرو به صورت بریده شده باشد، درجه تفکیک کمتر هم قابل قبول است.
  3. اگر ویدیو ارسال می کنید، از دوربینهای ثابت باشد. ویدیوی ناشی از دوربین متحرک مثل موبایل، قابل قبول نیست
  4. برای برخورداری از تخفیف 20% ویدیو ارسالی باید حداقل شامل 500 خودرو باشد.
  5. برای برخورداری از تخفیف 40% ویدیو ارسالی باید حداقل شامل 1500 خودرو باشد.
  6. اگر تصاویر بریده شده خودرو (بدون پس زمینه های اضافی) ارسال شود، 10% به تخفیف اضافه خواهد شد.
  7. اگر تصاویر بریده شده، به صورت طبقه بندی در پوشه های مختلف باشند (مثلا پرایدها در یک پوشه، 405 در یک پوشه …) 10% دیگر به تخفیف اضافه می شود

تصاویر یا ویدیوهای مورد نظر را به آدرس ایمیل شرکت شهاب (shahaabco at gmail) یا آی دی تلگرام @HusseinKhosravi ارسال کنید.

نمونه هایی از تصاویر قابل قبول:

نمونه هایی از تصاویر غیر قابل قبول:

نمونه هایی از تصاویر بریده شده خودرو:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا